Jump to content
NICKT

Jakie łożyska?

Recommended Posts

wlodek111

Witam ponownie.Dziś zdjąłem koło i ustaliłem nr odlewu na bębnie ,tj 581063.Następnie w internecie znalazłem informacje ,że do tego typu bębna pasuje łożysko 39-72-37.Czy ktoś z forumowiczów ma może wiedzę na ten temat i mógłby mi to potwierdzić.

dziękuję z góry.

Kristofer

W takim razie, raczej nie masz osi "B1000" :hmm:

Generalnie były różne wykonania, więc nie mając konkretnego numeru serwisowego części, nikt Ci nie zagwarantuje, że masz u siebie to samo.
Jaką masz DMC przyczepy?
Z tego, co wiem, to łożyska, o których piszesz teraz, montowane są chyba tylko w osiach "Plus" o nośności 1300 i 1500 kg, oraz "Euro Delta" 1500.
Nawet zastosowany do osi mechanizm hamujący nie będzie wskaźnikiem, ponieważ ten, którego można się spodziewać, czyli "2051", jest stosowany zarówno przy łożyskach, o których pisałem poprzednio (34-64-37), jak i tych, które podajesz teraz (39-72-37).
Skoro pytasz o łożyska, to pewnie myślisz o wymianie, więc i tak musisz je wyciągnąć, jedynie to da Ci 100% pewności, co masz zamontowane. Przy okazji sprawdź nr wersji mechanizmu hamującego, będziesz miał na przyszłość. :hmm:

wlodek111

Witam.Gdyby łożysko było do wymiany to nie byłoby problemu ale ja chcę kupić łożysko przed zagraniczną podróżą.Miałem już przykre doświadczenie z łożyskiem przy innej przyczepie i chciałbym je mieć na wymianę.Nie chcę sam za dużo tam grzebać aby czegoś

"Nie spieprzyć" ,nie jestem mechanikiem.

Mam oś B1000 ,w załączeniu zdjęcie tabliczki znamionowej.Mam też bęben o numerach jak podawałem wyżej.A tu link do takiego bębna i inf. o łożysku

https://www.wiedemann-fahrzeugtechnik.de/ersatzteile-fuer-radbremsen-und-radnaben/bremstrommeln/bremstrommel-alko/alko-bremstrommel-200x50-kompaktlager-39mm-72-mm-100x4-gussnr-581063/a-865/

I jakie z tego wnioski wyciągnąć ?

Zdjęcie tabliczki

post-19773-0-91687400-1438759870_thumb.jpg

Kristofer

I jakie z tego wnioski wyciągnąć ?

No właśnie ...

Może poprzedni właściciel/e coś zmieniał :hmm:

Oś B1000, to DMC 1000, a te łożyska były stosowane w osiach 1000 i 1300, chyba że o czymś zapomniałem lub nie wiem.

Podjedź do serwisu AL-KO, skoro to dla Ciebie ważna sprawa i kup u nich to, co potrzeba (sprawdzą i Ci powiedzą).

Edited by Kristofer (see edit history)

wlodek111

Witam.Dziękuję Ci Kristofer za zainteresowanie moim problemem.Kupię chyba dwa rodzaje łożysk aby być pewnym ,że jedno z nich będzie na pewno pasować .No i spróbuję podjechać jeszcze do AL-KO.Pozdrawiam.

Kristofer

Można i tak. Łożyska nie mają terminu ważności, więc gdy będziesz miał już pewność, które są u Ciebie, to zbędny komplet po prostu sprzedasz.

PS

W poprzednim poscie zrobiłem małą literówkę. Napisałem:

"Oś B1000, to DMC 1000, a te łożyska były stosowane w osiach 1000 i 1300, chyba że o czymś zapomniałem lub nie wiem"

Zgodnie z tym, co wcześniej pisałem, powinno być oczywiście:

Oś B1000, to DMC 1000, a te łożyska były stosowane w osiach 1300 i 1500, chyba że o czymś zapomniałem lub nie wiem.

wlodek111

Dzięki za sprostowanie.

AL-KO

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.

Mam przyczepę angielską na osi AL-KO typ B1000. Czy ktoś może wiem jakie tam są łożyska? Nigdzie nie mogę znależć takiej informacji a niechciałbym rozbierać.Z góry dziękuję.

wlodek111, Chcielibyśmy Ci pomóc. Jednak do identyfikacji typu łożyska niezbędne są wszystkie dane z tabliczki znamionowej osi. Podeślij je.