Skocz do zawartości

Jakie łożyska?


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie, raczej nie masz osi "B1000" :hmm:

Generalnie były różne wykonania, więc nie mając konkretnego numeru serwisowego części, nikt Ci nie zagwarantuje, że masz u siebie to samo.
Jaką masz DMC przyczepy?
Z tego, co wiem, to łożyska, o których piszesz teraz, montowane są chyba tylko w osiach "Plus" o nośności 1300 i 1500 kg, oraz "Euro Delta" 1500.
Nawet zastosowany do osi mechanizm hamujący nie będzie wskaźnikiem, ponieważ ten, którego można się spodziewać, czyli "2051", jest stosowany zarówno przy łożyskach, o których pisałem poprzednio (34-64-37), jak i tych, które podajesz teraz (39-72-37).
Skoro pytasz o łożyska, to pewnie myślisz o wymianie, więc i tak musisz je wyciągnąć, jedynie to da Ci 100% pewności, co masz zamontowane. Przy okazji sprawdź nr wersji mechanizmu hamującego, będziesz miał na przyszłość. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Gdyby łożysko było do wymiany to nie byłoby problemu ale ja chcę kupić łożysko przed zagraniczną podróżą.Miałem już przykre doświadczenie z łożyskiem przy innej przyczepie i chciałbym je mieć na wymianę.Nie chcę sam za dużo tam grzebać aby czegoś

"Nie spieprzyć" ,nie jestem mechanikiem.

Mam oś B1000 ,w załączeniu zdjęcie tabliczki znamionowej.Mam też bęben o numerach jak podawałem wyżej.A tu link do takiego bębna i inf. o łożysku

https://www.wiedemann-fahrzeugtechnik.de/ersatzteile-fuer-radbremsen-und-radnaben/bremstrommeln/bremstrommel-alko/alko-bremstrommel-200x50-kompaktlager-39mm-72-mm-100x4-gussnr-581063/a-865/

 

I jakie z tego wnioski wyciągnąć ?

Zdjęcie tabliczki

post-19773-0-91687400-1438759870_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakie z tego wnioski wyciągnąć ?

 

No właśnie ...

Może poprzedni właściciel/e coś zmieniał :hmm:

Oś B1000, to DMC 1000, a te łożyska były stosowane w osiach 1000 i 1300, chyba że o czymś zapomniałem lub nie wiem.

Podjedź do serwisu AL-KO, skoro to dla Ciebie ważna sprawa i kup u nich to, co potrzeba (sprawdzą i Ci powiedzą).

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak. Łożyska nie mają terminu ważności, więc gdy będziesz miał już pewność, które są u Ciebie, to zbędny komplet po prostu sprzedasz.

 

PS

W poprzednim poscie zrobiłem małą literówkę. Napisałem:

"Oś B1000, to DMC 1000, a te łożyska były stosowane w osiach 1000 i 1300, chyba że o czymś zapomniałem lub nie wiem"

 

Zgodnie z tym, co wcześniej pisałem, powinno być oczywiście:

Oś B1000, to DMC 1000, a te łożyska były stosowane w osiach 1300 i 1500, chyba że o czymś zapomniałem lub nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.

Mam przyczepę angielską na osi AL-KO typ B1000. Czy ktoś może wiem jakie tam są łożyska? Nigdzie nie mogę znależć takiej informacji a niechciałbym rozbierać.Z góry dziękuję.

 

wlodek111, Chcielibyśmy Ci pomóc. Jednak do identyfikacji typu łożyska niezbędne są wszystkie dane z tabliczki znamionowej osi. Podeślij je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

a36cec84-08e1-497c-b445-9febeb0cd55a.jfifOk, zrobię odkop, ale nie lubię zakładać nowych wątków - sam moderuje jedno forum :-0).

Po wpisaniu w szukaj numeru łożyska nic nie znajduję więc odważę się zapytać:

Pacjent: Hobby Classic, 1991. Peitz, hamowana, DMC 1100.

Do wymiany łożyska, mam to rozebrane. Niestety jednego łożyska nie da się odczytać (załączam zdjęcia).

Więc mam tak 30206A

3???4A (?!)

I pierścień BPW 03.120.93.010

Szukam po necie, i widzę że w zestawie do 30206A jest zwykle 30204A ( ale widziałem też 33204A)

Do tego ten pierścień z tym oznaczeniem w Polsce jest chyba nie do dostania, mnóstwo zagranicznych stron mi gogle znajduje.

Ktoś może podpowiedzieć gdzie i co kupić? 

Przyczepa stoi u mechanika samochodowego na cegłach.

Umówiłem się z nim że ja załatwię części bo on nie ma czasu szukać po necie. A do aut mu dowożą części na telefon po numerze VIN...

 

 

 

 

 

9316e8d0-0785-403e-a627-d74e5bd4f45b.jfif 8c9409da-91af-4e42-89af-ea0b9f2400ee.jfif

Edytowane przez beniamin82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po kształcie grawerowanych cyfr kodu wychodzi 30204 i szukaj pojedyncze łożyska a nie zestawy na alledrogo jest sporo tych łożysk a podejrzewam że w sklepie z łożyskami będą też dostępne .Jeśli nie masz pewności to szukaj po wymiarach wewnętrzny / zewnętrzny / wysokość .( Na zdjęciu brak zewnętrznej bierz i łożyska zapewne została w bębnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieżnie zostały w bębnie. Wiadomo że z bieżniami trzeba kupić.
Pojadę z łożyskami do sklepu rolniczego to coś dobierzemy.

Natomiast nie wiem co z tym białym pierścieniem.

Pisałem że Peitz, ale byłem, zrobiłem zdjęcia i jestem głupszy niż byłem.

Niby peitz, a bęben knott. 6b419b52918f0c5495b576c6caae9a0b.jpga0fe76058ace50eaf7cffc6a53154818.jpgc813d2e9fea762a67d54492f3525582f.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Bieżnie zostały w bębnie. Wiadomo że z bieżniami trzeba kupić.
Pojadę z łożyskami do sklepu rolniczego to coś dobierzemy.

Natomiast nie wiem co z tym białym pierścieniem.

Pisałem że Peitz, ale byłem, zrobiłem zdjęcia i jestem głupszy niż byłem.

Niby peitz, a bęben knott. 6b419b52918f0c5495b576c6caae9a0b.jpga0fe76058ace50eaf7cffc6a53154818.jpgc813d2e9fea762a67d54492f3525582f.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już znalazłem - pierścień to niejako uszczelnienie aby smar nie dostawał się do wewnątrz bębna z łożyska ,w osiach alko jest normalny simering ,

https://www.anhaengerteileshop.de/Naben-Dichtring-BPW-weiss

I tu http://www.bpwteile.de/BPW-LaufachseCB-CS.html

Myślę że można dobrać symering o odpowiednich wymiarach - będzie spełniał taka samą funkcję 

Edytowane przez Robert72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.