Jump to content
NICKT

Jakie łożyska?

Recommended Posts

NICKT

Witam, rozumiem, że temat techniczny jest w wątkach ogólnych, ale może w dziale KNAUS warto by było założyć wątek techniczny, by Knausiak pomógł Knausiakowi?

Mój problem jest następujący: planuje w wakacje 17-dniowy wyjazd Rumunia-Bułgaria i na tę wyprawę chciałbym zabrać zapasowe łożyska. Nie mam dokumentacji technicznej, więc może ktoś wie jakie łożyska mam kupić do modelu 440 SPORT z 1996 roku?

Uwaga (dodane przez: Piotrek)

Temat przeniesiony z forum klubu Knaus. Oryginalny tytuł "Knaus - technicznie problemy z techniką w Knausach".

tomekk

Witam !

Myślę, że podczas przygotowań rozbierzesz bębny, sprawdzisz szczęki hamulcowe itd, oraz sprawdzisz przy tej okazji symbole łożysk. Myślę, że przed taką wyprawą nie masz wyboru. hehe%281%29.gif Aha smar też weź, zawleczki, oraz taką wyciskarkę do smaru.

Aha bez zdjęć nie wracaj. :hehe:

Pozdrawiam

NICKT

Żebym choć trochę się na tym znał to bym tak zrobił, prędzej powierzę to jakiemuś warsztatowi. Co do zdjęć to będzie ich mnóstwo, relacja na blogu i na forum obiecana :hehe:

Bluesmen

Żebym choć trochę się na tym znał to bym tak zrobił, prędzej powierzę to jakiemuś warsztatowi.

Zawsze na tym warsztacie możesz stać z aparatem aby zrobić foto relację po to bym np ja wiedział jak i co. Hymm....nawet nie wiem gdzie w mojej okolicy jest jakiś warsztat który zajmuję się przyczepami.

NICKT

Jeśli tylko będzie taka możliwość to zrobię fotki. Ktoś na forum ma taką samą przyczepę jak moja, ale nie pamiętam kto... :hehe: Może wie jakie mamy łożyska?

mas444

NICKT łożyska będziesz miał takie jak wszyscy inni na osi Al-Ko - stożkowe. Zdejmij koło, zdejmij kapturek na środku bębna, odkręć dużą nakrętkę i zdejmij bęben. Nasmaruj dobrze łozysko i zamontuj. Szkoda kasy na warsztat, to naprawdę nie jest trudne - spróbuj :hehe:

NICKT

dzięki mas444, na wiosnę spróbuję :hehe:

Miodzio

Należy tylko pamiętać o odpowiedniej sile dokręcenia nakrętki łożyska stożkowego.

Załączam grafikę jak sprawdzić poprawność dokręcenia - jest to co prawda z samochodu,

ale myślę, że generalnie chodzi o każde łożysko stożkowe na osi - więc nie powinno być problemu.

post-4917-045559300 1292238698_thumb.jpg

NICKT

Dzięki Miodzio :niewiem:

Piotrek

Ponieważ problem nie jest specyficzny dla przyczep Knaus przenoszę wątek na ogólne forum techniczne. :niewiem:

wlodek111

Witam wszystkich.Jestem nowy na forum.

Mam przyczepę angielską na osi AL-KO typ B1000. Czy ktoś może wiem jakie tam są łożyska? Nigdzie nie mogę znależć takiej informacji a niechciałbym rozbierać.Z góry dziękuję.

Kristofer

Witam!
Przypuszczam, że:
34-64-37, jeśli masz bębny 200 x 50

Edited by Kristofer (see edit history)

wlodek111

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.Widzę jednak ,że będę musiał tam zajrzeć bo nikt nie daje mi 100% jakie tam są łożyska.

wlodek111

Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem ale sądzę ,że chyba muszę tam zajrzeć bo na 100% nikt mi nie powie co tam siedzi.

Czytałem tę aukcje na Allegro i pisałem do autora ale też nie daje żadnej gwarancji że to będzie pasować.

Bo na mojej tablice nie ma nr ETI ,bo tabliczka jest owalna a te nr są na prostokątnych.

Edited by wlodek111 (see edit history)