Skocz do zawartości

No to czas na mojego WILKA


marmur

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego !

Po pierwsze proszę o nienazywanie naszego kraju BAGNEM . Po drugie przytoczony przez Ciebie artykuł to analiza przeprowadzona w 2004 roku . Od tego czasu powstało w naszym kraju kilkaset km autostrad , prowadzona jest systematyczna ( zgodnie z zaleceniami UE) gospodarka drzewostanem przydrożnym i ulicznym . W miastach prowadzone są masowe sadzenia drzew przy ulicach ( pięknie zabezpieczone przed uszkodzeniem ) . Wiem , że jeszcze dużo mamy do zrobienia w tym zakresie ale bez przesady żeby zaraz od BAGNA. Pozdrawiam.

Edytowane przez 100pa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za to drzewo odpowiada MZUM Katowice a dokładnie specjaliści ds. Zieleni KLIKNIJ I MASZ NAMIARY !!!

Jeżeli masz wątpliwości to możesz skorzystać z bezpłatnej porady prawnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego wiem że niejeden student będzie chciał ci pomóc a przy okazji nabić sobie punkty. Wypłacz im że jest to dla ciebie sprawa pilna i bardzo ważna .

KLIKNIJ I MASZ NAMIARY !!!

 

Może będziesz potrzebował rzeczoznawcy samochodowego KLIKNIJ I MASZ NAMIARY !!! chyba że jest jakiś rzeczoznawca JEST na forum który by ci pomógł.

Pisałem wcześniej że trzeba będzie trochę pobiegać z i podzwonić popytać się jakie masz szanse .

 

Na początek spisz sobie sam całe zdarzenie + napisz ze zgłosiłeś to na policje godz. zgłoszenia ( a tak naprawdę to niebieskim HWDP) + dane światków zdarzenia - syn nie będzie brany pod uwagę bo to rodzina. Wydrukuj zdjęcia . I z dokumentami po poradę a później do MZUM KATOWICE i wygrywaj tą sprawę bo się wakacje zbliżają

 

kończe i życzę powodzenia !!!

 

 

ps. Jeżeli są jakieś byki ortograficzne to przepraszam pisałem na szybko .

 

Jeżeli Bagno uraziło to przepraszam !!!

 

Edytowane przez moriss (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak naprawdę to niebieskim HWDP

....

ps. Jeżeli są jakieś byki ortograficzne to przepraszam pisałem na szybko .

 

 

Ja tu widze jednego Byka... Forum nie jest od takich tekstów kolego. Wulgarny to możesz być na swoim trawniku jeśli go masz. :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur - proponuję ustalić w gminie ubezpieczyciela u którego miasto wykupiło polisę. Bo jeżeli będzie odszkodowanie, to raczej z towarzystwa z OC, niż z kasy urzędu.

Namiar na rzeczoznawcę który podał Ci Moriss jest słaby. Nie wiadomo kto to jest. Pamiętaj, że jeżeli znajdziesz ubezpieczyciela, to on powoła swojego rzeczoznawcę.

Jak to ustalisz - daj mi znać na priv. Być może będzie potrzeba znaleźć niezależnego rzeczoznawcę (np rzeczoznawcę PZM): http://www.ekspert.bielsko.pl/

W sprawach rzeczoznawczych - chętnie Ci pomogę.

 

A co do komentarza Adam1988 - Moriss - Adam ma rację.... Na forum są również policjanci i na pewno wkurzyli się na tego człowieka, który olał Marmura, ale czy to powód, aby od razu uogólniać? :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś uraziłem ( obraziłem ) skrótem H*** i bagnem to po prostu przepraszam !!! Ale itak się we mnie krew gotuje bo panowie w mundurkach tak samo mnie straszyli 6 p i 500 zł zamiast udzielić pomocy czy doradzić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze jednego Byka... Forum nie jest od takich tekstów kolego. Wulgarny to możesz być na swoim trawniku jeśli go masz. :czerwona:

 

 

 

 

Może HWDP jest zbyo ostrym stwierdzeniem, ale niestety posterunkowy z którym miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać nie stanął na wysokości zadania a 500 zł + 6 punktów karnych jest zdecydowanie zbyt wysoką ceną za świadczenie usług które są ich psią powinnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbiegajmy od tematu. Marmur - ustal, gdzie UG ma polisę i zgłoś szkodę po prostu. Może wcale sądy nie będą potrzebne.

A jak będzie coś nie tak, to znajdziemy Ci dobrego rzeczoznawcę ze Stowarzyszenia. Jak będziesz coś wiedział - daj znać na pw. spróbuję pomóc.

Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot wulgarnie użyty w tym przypadku tyczy się całej instytucji. I to jest zasadniczy błąd. My Karawaningowcy jesteśmy teraz po Twojej stronie i boli Nas postawa dyżurnego przy telefonie! Ale to tylko człowiek który może nie lubi karawaningu i nie postawił się w Twojej sytuacji. Natomiast pomyślmy co by było gdyby Policji nagle zabrakło? Byłby tu poprostu nasz Polski Dziki Zachód... bez Szeryfa.

 

PS. przykro to stwierdzić ale Ty też nie jesteś bez winy :przytul:

Edytowane przez Adam1988 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot wulgarnie użyty w tym przypadku tyczy się całej instytucji. I to jest zasadniczy błąd. My Karawaningowcy jesteśmy teraz po Twojej stronie i boli Nas postawa dyżurnego przy telefonie! Ale to tylko człowiek który może nie lubi karawaningu i nie postawił się w Twojej sytuacji. Natomiast pomyślmy co by było gdyby Policji nagle zabrakło? Byłby tu poprostu nasz Polski Dziki Zachód... bez Szeryfa.

 

PS. przykro to stwierdzić ale Ty też nie jesteś bez winy :przytul:

 

 

 

 

OK, Masz sporo racji, ale nieracjonalnym jest stwierdzenie, że ktoś czegoś nie lubi i w związku z tym źle wykonuje swoje czynności służbowe. Większość policjantów bardzo dobrze wykonuje swoje powinności i mogę [podać namacalne tego dowody. Ten dyżurny akurat w moim przekonaniu nie popisał się.

 

Być może i część winy leży po mojej stronie ale póki co żyję w nieświadomości. Jeśli jesteś w stanie wskazać mi gdzie popełniłem błędy bedę wdzięczny.

Edytowane przez marmur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że źle oceniłeś sytuacje na drodzę. :niewiem: Gdybyś ocenił właściwie nie było by tego nieszczęścia. Przecież to drzewo nie wtargnęło Ci na asfalt z nienacka. A gdyby na poboczu stało auto i byś je zahaczył to czyja byłaby wina?

Wypadki się zdarzają nawet w 27 sezonie. Współczuje ale rzeczywistość bywa gorzka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wybacz ale nie zgadzam się z Tobą. Są pewne normy, które powinna spełniać droga publiczna i w tym przypadku te normy nie zostały spełnione. Czy gdyby podobną sytuację spowodował drut rozciągnięty w poprzek drogi, również źle bym ocenił sytuację na drodze?, gdybym przyrżnął w most, przed którym nie było znaku o jego wysokości to też bym źle ocenił sytuację?,

 

Wydaje mi się, iż mam prawo spodziewać się, że publiczna droga po której się poruszam spełnia jednak podstawowe wymogi bezpieczeństwa.. Coprawda drzewo nie wbiegło na drogę ale jednak znajdowało się w miejscu w którym nie powinno się znajdować i nie powinienem się tam go spodziewać, a skoro już tam się znalazło to powinno być należycie oznakowane, bądź konstrukcja drogi powinna zmusić mnie do jego ominęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może HWDP jest zbyo ostrym stwierdzeniem, ale niestety posterunkowy z którym miałem wątpliwą przyjemność rozmawiać nie stanął na wysokości zadania a 500 zł + 6 punktów karnych jest zdecydowanie zbyt wysoką ceną za świadczenie usług które są ich psią powinnością.

 

 

 

 

 

Zaraz , zaraz ... Ty ten mandat przyjąłeś ? Bo jeśli tak , to przyznałeś się do winy Kolego i raczej w tym momencie pozamiatałeś sobie ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.