Skocz do zawartości

Dyskusje, opinie, uwagi...


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiemy - poprzednie zloty potrafiły rozpieszczać. Ale idea jaka nam przyświecała przy organizacji tego zlotu jest inna. Trochę bardziej spartańsko, bliżej korzeni idei karawaningu ;) Czyli używamy swoje ogrzewanie, łazienki, itp a korzystamy z uroków nieskażonej, okolicznej przyrody. Okolice są piękne, można pojeździć rowerem. Można wybrać się autem na sąsiednie jeziora, pomniki przyrody, punkty widokowe, poszukać jakiegoś urokliwego, cichego miejsca na wakacyjny urlop.

 

Dla odmiany po prostu jeden wielki spontan!!! :hehe:

 

Miejsca na pewno wszystkim wystarczy - większej działki praktycznie nie da się znaleźć. Sanitariaty - jest niedużo, ale przy wspomaganiu się chemicznymi wc i łazieneczką (ci co mają) damy radę (np. w Zdworzu, kto pamięta, wcale nie było lepiej a sobie poradziliśmy). Prąd - właścicielka zapewniała, że skrzynki ma solidne. Jednak osobiście uważam, by nie nadużywać energii, korzystać z akumulatorów. Warto mieć solidne rozetki i przedłużacze. Jak wykażemy się dobrym własnym zorganizowaniem poradzimy sobie :ok: A do tego miło można wspominać taki wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100pa postawiliśmy sprawę jasno. Nie chcemy mieć frekwencji i mega zlotu. Chcemy mieć spotkanie FORUMOWICZÓW - nie przypadkowych osób które gdzieś w gazecie wyczytały że jest taki zlot. Dlatego otwarcie jest pisane że sanitariatów jest mało i prądu też jest mało. Uważamy że to zniechęci ludzi którzy chcą przyjechać w poszukiwaniu atrakcji, a stałych bywalców zlotów nie odstraszy. Jest bieżąca woda, jest gdzie zlać wc chemiczne, jest miejsce na ognisko i ładna okolica nad jeziorem. Jak zima będzie cały czas taka jak teraz to i resztki śniegu będą balwanek.gif i może na łyżwach po jeziorze pojeździmy czy jakiś mecz w hokeja zagramy palacz.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100pa postawiliśmy sprawę jasno. Nie chcemy mieć frekwencji i mega zlotu. Chcemy mieć spotkanie FORUMOWICZÓW - nie przypadkowych osób które gdzieś w gazecie wyczytały że jest taki zlot. Dlatego otwarcie jest pisane że sanitariatów jest mało i prądu też jest mało. Uważamy że to zniechęci ludzi którzy chcą przyjechać w poszukiwaniu atrakcji, a stałych bywalców zlotów nie odstraszy. Jest bieżąca woda, jest gdzie zlać wc chemiczne, jest miejsce na ognisko i ładna okolica nad jeziorem. Jak zima będzie cały czas taka jak teraz to i resztki śniegu będą balwanek.gif i może na łyżwach po jeziorze pojeździmy czy jakiś mecz w hokeja zagramy palacz.gif.

 

Nie ma znaczenia tylko należy dać szanse na odpowiednie przygotowanie się - niektórzy jadą z dziećmi :ok:

Niech właściciel poda jakiej mocy jest przyłącze lub jakiej mocy(ile Amper) zabezpieczenie na wejściu obiektu-> bo pojęcie solidne przyłącze to jest względne..:hehe:

Jak podacie to od razu będzie wiadomo jak sie przygotować pod kątem energii elektrycznej czy liczyć na cokolwiek czy całkowicie się uniezależnić;)

Łazienki to w ogóle nie jest problem :piwo: ; nawet jak ktos nie posiada to miska jest zawsze, byle woda była i zlewnia.

 

 

Pozdrawiam

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku moim zdaniem każde mądre wyliczanki pokażą że jednak trzeba się uniezależnić. Przy dużej frekwencji na zlotach zawsze są problemy z prądem passed_out.gif dlatego Michał napisał w tym wątku http://forum.karawaning.pl/topic/6076-ix-zlot-karawaningpl/

 

ZALECAŁBYM BY MIEĆ WŁASNE ┼╣RÓDŁO OGRZEWANIA, NIEZALEŻNE OD PRĄDU!!!
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku moim zdaniem każde mądre wyliczanki pokażą że jednak trzeba się uniezależnić. Przy dużej frekwencji na zlotach zawsze są problemy z prądem passed_out.gif dlatego

 

Teraz wszystko jasne,że należy uniezależnić się od zasilania i po temacie;)

Już rozmawialiśmy na kilku zlotach o tym że 10KW ledwo wyrabia na 10 zestawów(a to czajniczek a to grzejni-czek) a jest to standardowe przyłącze do domu jednorodzinnego.

Ludzie się obruszają , że przy 100 załogach są problemy z prądem albo , że ktos woła 10pln za dobe za prąd ale nikt nie pomyśli ile rocznie kosztuje utrzymanie przyłącza rzędu 100KW....

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie jest tam i fajnie będzie ! Kto chce może jeździć na łyżwach, ja sobie zafunduję gumianą palmę z ,,partyboxu,, , stringi z kwiatuszkiem i będę miał namiastkę Karaibów ! Mnie brak ogrzewania nie przeraża , bardziej dołuje mnie nabyty uraz do błota !!!

Mam nadzieję że pogoda dopisze ! :ok::hehe::piwo::-];)

 

 

PS. Każdy powinien mieć w zestawie ok. 30 mb kabla 2,5 mm w gumie . Zauwazyłem że niektórzy zaopatrzeni są w chińskie dziadostwo 1 lub 1,5 mm które przy 200 Watach juz sie grzeje . Wiem że jest to wydatek ok. 150 zł ale będzie służył wiele lat !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam miejscówka bardzo odpowiada :ok:i warunki jak najbardziej też ;)

 

Mam tylko pytanko czy jak nie będę sie wogóle podłanczał do prądu to nie będę kasowany na koniec za zużytą energie czy wszyscy solidarnie płacą? :hehe: niemam zamiaru korzystać z prądu bo jest on mi zbędny :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.