Skocz do zawartości

Auto na zimowe warunki drogowe


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

to dorzucę wykres dla duratec'a forda, jak widać moment też jest dość płaski, od 2000rpm jest już dostępne 150Nm czyli jakieś 90% i aż do 5500rpm, więc zakres użyteczny to 3500rpm

drugi wykres to już moje autko po zgazowaniu (czerwony benzyna, niebieski lpg)

post-2580-030251300 1296032084_thumb.jpg

post-2580-016852400 1296032096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Płaski, ale niski 350 (x1,35) osiąga dopiero przy obrotach ponad 3000. Nie jest tak różowo. Obroty są już spore. Operujmy więc na wartościami na poziomie 300-325.

Przy takiej pojemności jazda na obrotach ponad 3000 kosztuje sporo. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaski, ale niski 350 (x1,35) osiąga dopiero przy obrotach ponad 3000. Nie jest tak różowo. Obroty są już spore. Operujmy więc na wartościami na poziomie 300-325.

Przy takiej pojemności jazda na obrotach ponad 3000 kosztuje sporo. niewiem.gif

 

Eee Grzesiu chyba, źle spojrzałeś. Tam przy 1500 jest grubo ponad 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to napisałem o wartości 440 Nm (325 ft lbs.) przy 1500 obrotach, potem jest już tylko więcej. Operujmy więc na wartościach 325-375. devil.gif

Nie bardzo wiem o co chodzi z tymi 350? Może o moc maksymalną? Ale to w naszej kwestii nie jest bardzo istotne...

Zresztą wszystko to można odczytać na wykresie - "wykres jest wart więcej niż tysiąc słów" jak mawiają niektórzy :bukiet:

Co do obrotów, to w normalnej jeździe niezmiernie rzadko obserwuję obroty wyższe niż 3500 rpm.

 

 

Mam wrażenie, że trochę odchodzimy od tematu jazdy zimowej a przechodzimy do jazdy off-roadowej spineyes.gif

Edytowane przez pkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja długo miałem dylemat co do zakupu samochodu, długo szukałem, rozmyślałem. Musiałem wziąć pod uwagę wagę przyczepy i szukać auta w miarę ekonomicznego oraz mocnego, by uciągnąć legalnie 2-osiówkę. Zdecydowałem się na SUVa Volvo model XC90 z silnikiem diesla 2.4 d5 185KM . Auto rewelacyjne, ma uciąg na hak 2250kg, w trasie pali 8 litrów i ma 4x4. Bardzo dobrze się użytkuje jak ktoś sporo podróżuje po Polsce oraz w mieście nie jest problemem zaparkować. Jestem pod wrażeniem tej marki. Zawsze miałem vw/audi. Auto warunki zimowe zdało rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne będzie również XC90 tylko młodsze :serducha: jak się chce mieć dużą przyczepę to trzeba mieć coś większego niż osobowe... . Poza tym rocznie robię ok 70.000km autem, więc auto dobierane z głową, żeby nie zbankrutować :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.