Skocz do zawartości
Kamil_K

Regeneracja osi skrętnej - AL-KO

Rekomendowane odpowiedzi

Kamil_K

Poszperałem, poczytałem i w zasdzie nic sie konkretnego nie dowiedziałem...

Czy ktoś wie jak w "relanej" kwocie zregenerować oś skrętną ... w przypczepie

Odstawiałem właśnie swoją przyczpekę na zimowanie.... garaż, koziołki podstawione pod oś itd... patrzę pod spód a wałki gumowe nie wyglądają zbyt dobrze do tego przyczepa strasznie nisko siedzi ... więc trzeba coś z tym zrobić.

Aktualnie mam takie warunki, żę mogę ją zdemonotwać i gdzieś w czasie zimy spróbować rozebrać... lub oddać do regeneracji o ile ta naprawa nie przerośnie kosztu całej przyczepy :oslabiony:

Wszelkie sugestie chętnie posłucham ... bo wierzę, że da sie to zrobić samemu... skoro remont kapitalny silnika udaje się zrobić w garażu to chyba zdemontowaną oś też da się naprawić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zundapp600

No niestety sam nie dasz rady . Chyba że masz do dyspozycji prasę poziomą za pomocą której wyciągniesz wahacze wraz z czopami . po tej operacji założysz wałki gumowe i wciśniesz na swoje miejsce . Taką usługę powinien wykonać każdy szanujący się serwis przyczep . Było swego czasu sporo ofert na allegro . Koszt wymiany o ile dobrze pamiętam to 150 zł za stronę . Nie pamiętam czy to sama robota + koszty wałków czy też za całość .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kamil_K

Jeśli koszt wynosi faktycznie ok 150zł za stronę to możę sie opłacać to zlecić... ale z drugiej strony prasę powinno się gdzieś w okolicznych zakladach znaleść ...

Może ktoś z okolic Wrocławia to robił??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bluesmen

Kawałek jest ale zawsze większość możesz pojechać niepłatną autostradą, a w drodze powrotnej mieć porównanie już po regeneracji http://broand.pl/ind...id=18&Itemid=20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidknaus

witam szukałem i nie znalazłem mój problem polega na tym że jak podłanczałem instalacje pod przyczepą zobaczyłem że lewy wachacz jest zespawany z osią na sztywno i nie pracuje dodam że w czasie jazdy przyczepa zachowywała sie normalnie przy małych prędkosciach jak i przy ponad 100km/h co robić zostawic czy jest mozliwość regeneracji lub wymiany dziękuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kmtaxi

Ciekawe jak to przeszło przegląd :zolta: Co do regeneracji to się nie wypowiem, bo tego nie widzę. Ja bym optował za wymianą osi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

Dawid - wrzuć fotki! Zobaczymy jak to wyglada.

Ale jeśli faktycznie jest zaspawana oś z wahaczem to moim zdaniem tylko wymiana na nową oś. Przy czym nie musi być nowa fabrycznie, bo można używana kupić w dobrym stanie. Ja niedawno kupiłem oś z kołami i wydaje się, że jes ok. Na wiosnę będę z niej budował przyczepę pod łódkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidknaus

z fotkami będzie problem bo odstawiłem juz domek do zimowania a trawa troche wysoka i brak miejsca w kazdym razie pojechałem na przegląd i przeszła normalnie chyba diagnosta nie zauwazył bo i ja nic niewiedziałem a przyjechałem z nią z mazowieckiego i na płatnej do 130 km/h dochodziłem i szła jak linijka nawet na dziurach zachowywała się ok

mimo ze wachacz przyspawany jest do belki ( ośi ) więc czas szukać innej jak doradzacie , nie bawić sie w regeneracje. jeszcze troche lato a plan jest machnąć około 1500 km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

Ja bym szukał osi z rozbitej przyczepy kempingowej, ale w rozsądnym roczniku.

Nowa kosztuje z 1300 zł albo i wiecej. A za używaną możesz dać połowę tej ceny. Z drugiej strony jeśli to dla Ciebie nie majątek to kup nową. Masz gwarancję i pewność, ze jest prosta i sprawna na lata (a po wypadku moze byc różnie). Zależy od zasobności konta bankowego.

Swoją drogą to widziałem na alledrogo ofertę z Gdańska jakiejś firmy zajmującej się regeneracja osi i produkcją własnych osi niehamowanych. Może zanim kupisz nówkę to podjedź wiosną do nich. Chyba tel 508 969 944. Ale ja nie robiłem nic w tej firmie wiec nie mam pojecia czy wybitni fachowcy czy partacze. Nie wiem. Nie miej potem pretensji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomii

z fotkami będzie problem bo odstawiłem juz domek do zimowania a trawa troche wysoka i brak miejsca w kazdym razie pojechałem na przegląd i przeszła normalnie chyba diagnosta nie zauwazył bo i ja nic niewiedziałem a przyjechałem z nią z mazowieckiego i na płatnej do 130 km/h dochodziłem i szła jak linijka nawet na dziurach zachowywała się ok

mimo ze wachacz przyspawany jest do belki ( ośi ) więc czas szukać innej jak doradzacie , nie bawić sie w regeneracje. jeszcze troche lato a plan jest machnąć około 1500 km

Zaraz będziesz zjedzony za tą prędkość screwy.gif.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidknaus

ok dziękuje podjade do nich zobaczymy

wiem ze za szybko ale jak szła dobrze

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
inhalt

odstawiłem juz domek do zimowania a trawa troche wysoka

NIe chcę sie wtrącać i nie moja rzecz, ale na zimę znacznie lepiej postawić budę na betonie / asfalcie / kostce itp. Chodzi o to, że nawet jak deszcz czy śnieg zmoczy pod spodem to wiatr przewieje i wysuszy. A jak stoi w wysokiej trawie to masz pod podłogą "mikroklimat" o wilgotnosci 100%. Więcej nic nie mówię. :hej:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dawidknaus

wiem ale niebardzo mam takie miejsce poza tym stoi na tłuczniu kolejowym wokoło trawa i stoi przy samym płocie dlatego niemam jak fotki pstrykąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przyczepy-wiola

150zł za stronę, znam firmę w Tarnowskich Górach która się tym zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi