Skocz do zawartości

Regeneracja osi skrętnej - AL-KO


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

Poszperałem, poczytałem i w zasdzie nic sie konkretnego nie dowiedziałem...

 

Czy ktoś wie jak w "relanej" kwocie zregenerować oś skrętną ... w przypczepie

 

Odstawiałem właśnie swoją przyczpekę na zimowanie.... garaż, koziołki podstawione pod oś itd... patrzę pod spód a wałki gumowe nie wyglądają zbyt dobrze do tego przyczepa strasznie nisko siedzi ... więc trzeba coś z tym zrobić.

 

Aktualnie mam takie warunki, żę mogę ją zdemonotwać i gdzieś w czasie zimy spróbować rozebrać... lub oddać do regeneracji o ile ta naprawa nie przerośnie kosztu całej przyczepy :oslabiony:

 

Wszelkie sugestie chętnie posłucham ... bo wierzę, że da sie to zrobić samemu... skoro remont kapitalny silnika udaje się zrobić w garażu to chyba zdemontowaną oś też da się naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No niestety sam nie dasz rady . Chyba że masz do dyspozycji prasę poziomą za pomocą której wyciągniesz wahacze wraz z czopami . po tej operacji założysz wałki gumowe i wciśniesz na swoje miejsce . Taką usługę powinien wykonać każdy szanujący się serwis przyczep . Było swego czasu sporo ofert na allegro . Koszt wymiany o ile dobrze pamiętam to 150 zł za stronę . Nie pamiętam czy to sama robota + koszty wałków czy też za całość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koszt wynosi faktycznie ok 150zł za stronę to możę sie opłacać to zlecić... ale z drugiej strony prasę powinno się gdzieś w okolicznych zakladach znaleść ...

 

Może ktoś z okolic Wrocławia to robił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam szukałem i nie znalazłem mój problem polega na tym że jak podłanczałem instalacje pod przyczepą zobaczyłem że lewy wachacz jest zespawany z osią na sztywno i nie pracuje dodam że w czasie jazdy przyczepa zachowywała sie normalnie przy małych prędkosciach jak i przy ponad 100km/h co robić zostawic czy jest mozliwość regeneracji lub wymiany dziękuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid - wrzuć fotki! Zobaczymy jak to wyglada.

 

Ale jeśli faktycznie jest zaspawana oś z wahaczem to moim zdaniem tylko wymiana na nową oś. Przy czym nie musi być nowa fabrycznie, bo można używana kupić w dobrym stanie. Ja niedawno kupiłem oś z kołami i wydaje się, że jes ok. Na wiosnę będę z niej budował przyczepę pod łódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotkami będzie problem bo odstawiłem juz domek do zimowania a trawa troche wysoka i brak miejsca w kazdym razie pojechałem na przegląd i przeszła normalnie chyba diagnosta nie zauwazył bo i ja nic niewiedziałem a przyjechałem z nią z mazowieckiego i na płatnej do 130 km/h dochodziłem i szła jak linijka nawet na dziurach zachowywała się ok

mimo ze wachacz przyspawany jest do belki ( ośi ) więc czas szukać innej jak doradzacie , nie bawić sie w regeneracje. jeszcze troche lato a plan jest machnąć około 1500 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał osi z rozbitej przyczepy kempingowej, ale w rozsądnym roczniku.

 

Nowa kosztuje z 1300 zł albo i wiecej. A za używaną możesz dać połowę tej ceny. Z drugiej strony jeśli to dla Ciebie nie majątek to kup nową. Masz gwarancję i pewność, ze jest prosta i sprawna na lata (a po wypadku moze byc różnie). Zależy od zasobności konta bankowego.

 

Swoją drogą to widziałem na alledrogo ofertę z Gdańska jakiejś firmy zajmującej się regeneracja osi i produkcją własnych osi niehamowanych. Może zanim kupisz nówkę to podjedź wiosną do nich. Chyba tel 508 969 944. Ale ja nie robiłem nic w tej firmie wiec nie mam pojecia czy wybitni fachowcy czy partacze. Nie wiem. Nie miej potem pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotkami będzie problem bo odstawiłem juz domek do zimowania a trawa troche wysoka i brak miejsca w kazdym razie pojechałem na przegląd i przeszła normalnie chyba diagnosta nie zauwazył bo i ja nic niewiedziałem a przyjechałem z nią z mazowieckiego i na płatnej do 130 km/h dochodziłem i szła jak linijka nawet na dziurach zachowywała się ok

mimo ze wachacz przyspawany jest do belki ( ośi ) więc czas szukać innej jak doradzacie , nie bawić sie w regeneracje. jeszcze troche lato a plan jest machnąć około 1500 km

 

Zaraz będziesz zjedzony za tą prędkość screwy.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstawiłem juz domek do zimowania a trawa troche wysoka

 

NIe chcę sie wtrącać i nie moja rzecz, ale na zimę znacznie lepiej postawić budę na betonie / asfalcie / kostce itp. Chodzi o to, że nawet jak deszcz czy śnieg zmoczy pod spodem to wiatr przewieje i wysuszy. A jak stoi w wysokiej trawie to masz pod podłogą "mikroklimat" o wilgotnosci 100%. Więcej nic nie mówię. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.