Skocz do zawartości

Wakacje 2011 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Tak Adaś tomekk ma racje woda kosztowała na 2 litrach 15groszy drożej niż u nas wiec nie wiem za bardzo po co targać.. i smakowała jak nasza nałęczowianka. Co jedynie gotowana zostawiała delikatny osad (wapń czy coś takiego) Co do mięsa to się zgodzę z Adamem mają paskudne, kiełbasę też napisałem że mają okropną, ale już gotowych objadów (pulpety, klopsiki, gołąbki, itd) nie spotka się tam. chleb też jest w normie ale bułkowaty. ale zamiast wody można kupować piwo lepiej się wychodzi i pić się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi woda z cro zupełnie nie podchodzi - wolę już pić ichniejsze piwko ozujsko lub karlovacko zamiast wody. Mięso faktycznie strasznie drogie i nienajlepsze więc warto wieźć ale podobnie jest z paroma innymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toa my z TopMirexem i Szczepanem planujemy wyjazd na przyszły rok. Środek Lipca - czy to będzie Istria czy Dalmacja znowu pewnie zdecyduje los (rzut kostką). co do Piwa to pewnie... oj leciutkie..

Ciekawe czy coś się zmieni po wejściu do UNI 01.07.2012r. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Toa my z TopMirexem i Szczepanem planujemy wyjazd na przyszły rok. Środek Lipca - czy to będzie Istria czy Dalmacja znowu pewnie zdecyduje los (rzut kostką). co do Piwa to pewnie... oj leciutkie..

Ciekawe czy coś się zmieni po wejściu do UNI 01.07.2012r. :)

 

Tak, zmieni się radykalnie. Za przychodzące rozmowy będziemy płacić 57 gr, a nie 5 zł, za wychodzące 1,70 zł, a nie 5 zł. hehe%281%29.gif

 

Pozdrawiam

 

PS Ale to chyba 2013, a nie 2012...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

fajny opis - byłem chyba w podobnym terminie i w tych samych miejscach tyle, że z namiotem.

Trasa taka sama - również potwierdzam, że przejazd przez Słowenię drogą na Lenart, Ptuj ma swój klimat - chociaż przejeżdzająć granice austriacko-słoweńską wjeżdza się na dość sporą górkę i nawet przez myśl mi przeszło jak tam by było z "ogonkiem" :)

 

Myśmy się zaczepili na 2 campach - jeden w Bibinje (k. Zadaru) drugi w Duce (k. Omis-a). Obydwa nieduże, przydomowe, w miarę zacienione z kosztem 20-25ÔéČ za 2+2 osoby, namiot, prąd, auto. Na stanie campów były lodówki. Może na tym drugim warunki sanitarne mogły by być ciut lepsze, ale jako że moja ładniejsza połowa nie narzekała na jedyny prysznic z foliowymi drzwiami to i ja nie będę. Jeżeli chodzi o zwiedzanie to zaliczyliśmy: Zadar, Sibenik, Trogir, Split, Omis, Biograd, wycieczkę krajoznawczą na wysepki Pasman i Ugljan oraz oczywiście Jeziora Plitwickie.

 

Całościowo koszt wyszedł w granicach 4800PLN, przy 16 dniach na miejscu + 2 dni jazdy. Aaa i potwierdzam - mnie także lepiej wyszło płacenie kartą czy wypłąty w chorwackich bankomatach niż kupno HRK w kantorach naszych czy chorwackich (eKonto w znanym polskim banku internetowym :))))

 

Widze tylko że miałem szczęscie na granicy Slo/HR - żona miała dowód osobsty i bez zająknięcia w obie strony przejechaliśmy, trochę bym się zirytował jakby goście koniecznie chcieli od nas wszystkic paszporty.....

 

W przyszłym roku prawdopodobnie powtórka - może już z cepka :tuptup:

 

 

 

pozdrawiam

 

cieplul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym roku prawdopodobnie powtórka - może już z cepka :tuptup:

pozdrawiam

Cieplul

 

 

Temat paszportów nie będę roztrząsał.. - jednym żadają innym nie..

napisałeś że w przyszłym roku powtórka - :kawa: - ja dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzę. Dalmacja mi się nie podobała (oczywiście wyłączając wodospady Krk'a)

Ale ten podjazd nie był taki straszny - już nawet zapomniałem o nim. Z ogonkiem wyprawa ma swój klimat i wolność.

Spróbuj a zobaczysz jak fajnie jest z domkiem na kółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na przyszły rok planuje 3 tygodnie na CRO z tym że chcemy zjechać na Peljesac i jechać przez 3 tygodnie aż do Puli zatrzymując się w ciekawszych miejscach na kilka dni. Terminowo zaplanowałem sobie to na czerwiec i tu mam tylko nadzieję że szef da mi 3 tygodnie urlopu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku czyli typowa objazdówka.. :)

Masz ty zdrowie.. :) Ciekawy jestem czy na Dalmacji i w tamtych okolicach są jakieś baseny na kempingach w stylu Luxusowych kempingów na Istrii a cenowo odpowiadających Chorwacji..

PS, My z znajomymi już też planujemy przyszłoroczny wyjazd aby potem nie obudzić się z ręką w nocniku..

qrcze jak by ktoś był chętny podpowiedzieć lub wskazać kempingi z basenami na Dalmacji i okolicach Splitu. :)

A jak dojechać tam na Peljesac.. Tylko prom.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku czyli typowa objazdówka.. :)

Masz ty zdrowie.. :) Ciekawy jestem czy na Dalmacji i w tamtych okolicach są jakieś baseny na kempingach w stylu Luxusowych kempingów na Istrii a cenowo odpowiadających Chorwacji..

PS, My z znajomymi już też planujemy przyszłoroczny wyjazd aby potem nie obudzić się z ręką w nocniku..

qrcze jak by ktoś był chętny podpowiedzieć lub wskazać kempingi z basenami na Dalmacji i okolicach Splitu. :)

 

No mam nadzieje że zapał pozostanie po dojeździe na miejsce :D ale nawet jak nie to świetne wakacje będą jak zawsze na CRO z budką.

Jeżeli chodzi o kemping z basenami w Dalmacji to napewno ma je Zaton, ale w tym roku ceny tam nie zachęcały do dłuższego postoju.

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.