Skocz do zawartości

Wakacje 2011 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

no to ja dorzucę coś o Istrii.

My bylismy na kampingu Valdaliso w Rovinj.

Polecam miejsce i kamping,blisko do starego miasta(ok.2km),morze oczywiscie przy polu-jak dobrze trafisz to mozna się rozbić przy plazy,ale tam raczej były rezerwacje.Gastronomia pełna.czyli kalamari,lody dla dzieci,piwko dl taty...

Kibelki na wysokim poziomie -sprzątane kilka razy dziennie- czyli czysto.Do miasta przyjemny spacerek,albo rowerki.Morze w 1 połowie sierpnia czyste i ciepłe .Obok kemping Amarin,który jest połączony,a właściwie nieodgrodzony-i tam wiele atrakcji-basen,animacje dla dzieci , wieczorne disco.

Amarin droższy od Valdaliso.

Tu wrzucę parę fotek dla zobrazowania co i jak:

 

ea6c6fd70cf079e1med.jpg

 

bf12043e1266dc73med.jpg

 

Rovinj-czyli chorwacka Wenecja (tu chyba każdy robi fotki...):

b848ad48b43271a2med.jpg

 

Rovinj;

6d6adf148f23082cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również planuję wyjazd do Chorwacji ok 30 czerwca.

Czy Wy jedziecie bezpośrednio czy gdześ planujecie postój.

Ja planuję dojechać jednorazowo nad Balaton i postój ok dnia lub dwóch.

Z nad Balatonu to już niedaleko na Chorwację.

Jadę z przyczepką pierwszy raz .

W zeszłym roku byłem pod namiotami koło Novaliji camping Straśko. (P O L E C A M )

Rodzinka - żona i dwójka dzieci 8 i 5 lat.

Cepka Swift Corniche 5,5m holownik opel vectra combii 1,8 benzyna (niestety bez gazu).

Możemy się podłaczyć , aby było raźniej.

Pozdrawiam z Kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertRoy - aleś poleciał z postem. :)

Ja również planuję wyjazd do Chorwacji ok 30 czerwca. - my mamy urlop regulowany (ale nie wiem jak znajomi co planowali od 10.07)

Czy Wy jedziecie bezpośrednio czy gdześ planujecie postój. - planujemy postój gdzieś po drodze - Gratz lub Maribor (mam już obcykane parkingi. Tomii albo Tomekk kiedyś pisał o fajnym parkingu i mam go zaznaczonego)

Ja planuję dojechać jednorazowo nad Balaton i postój ok dnia lub dwóch. - nie byliśmy nigdy nad Balatonem - Fajnie tam jest? co tam jest do robienia?? i czy warte jest odwiedzenie?

Z nad Balatonu to już niedaleko na Chorwację.- czyli preferujesz ominięcie Słowenii i bocznymi drogami??

Jadę z przyczepką pierwszy raz . - my z przyczepą obecną też pierwszy raz w te strony.

Rodzinka - żona i dwójka dzieci 8 i 5 lat. - nasz skład to Żonka Ja i dzieci 3x8lat (trójka)

Cepka Swift Corniche 5,5m holownik opel vectra combii 1,8 benzyna (niestety bez gazu). - Cepka też angielka Swift Challenger 490/5 i holownik Scenic 1.5dci - preferuje spokojną jazdę

Możemy się podłaczyć , aby było raźniej. - ja nie widzę problemu. pewnie każde auto mile widziane. najlepiej jak CB będzie kontakt.

co do lokalizacji to Jak nie istria to będzie Południe.. choć na Istrie chciałbym zajrzeć na Puntizelle bo tam mamy wspomnienie (zaręczyny) 9lat temu :)

Pozdrawiam z Kielc - Pozdrawiamy z Łodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas już trzech.

w tym roku po drodze chcę zahaczyć o Borgatę na Węgrzech kolo Sarvaru- a pkt docelowy to KRK

 

 

jak bedziecie na kyrku to warto odwiedzic wyspe rab i na niej cemping san marino (daleko jest plytko do dzieci)

jak macie google earth wgrane to wszystko mozecie poogladac teraz (zdjecia i filmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy na Chorwację 17 czerwca z postojem na Węgrzech. Jeżeli ktoś wybiera się wtedy też przez Słowację i Węgry to do zobaczenia na drodze ( CB kanał 10 )

Zostało jeszcze 55 dni i 18 godzin :-)

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy na Chorwację 17 czerwca z postojem na Węgrzech. Jeżeli ktoś wybiera się wtedy też przez Słowację i Węgry to do zobaczenia na drodze ( CB kanał 10 )

Zostało jeszcze 55 dni i 18 godzin :-)

 

 

:krzykacz: ja też chce :krzykacz:

ale praca - żony szkoła

 

Zazdroszczę. którędy będziesz leciał Zwardoń czy Cieszyn?

I czy możemy liczyć na info po powrocie i gdzie jedziecie?

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy na Chorwację 17 czerwca z postojem na Węgrzech. Jeżeli ktoś wybiera się wtedy też przez Słowację i Węgry to do zobaczenia na drodze ( CB kanał 10 )

Zostało jeszcze 55 dni i 18 godzin :-)

 

Zostały jeszcze 4 dni i 14 godzin :yay:

Edytowane przez janus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:krzykacz: ja też chce :krzykacz:

ale praca - żony szkoła

 

Zazdroszczę. którędy będziesz leciał Zwardoń czy Cieszyn?

I czy możemy liczyć na info po powrocie i gdzie jedziecie?

 

Jasne jak wrócę zamieszczę info. Powinienem być w z powrotem 1 lipca.

Lecimy na Zwardoń.

Docelowo wybieramy się na kemping Kozarica w mieścinie Pakostane. Miejsce przez nas sprawdzone już dwa lata temu, idealne dla małych dzieci, a że w tym roku jedzie z nami nasz mały podróżnik który będzie wtedy miał 1,5 roku to już w ogóle miejsce jak znalazł smirk%281%29.gif.

Po drodze będziemy mieli postój na jedną noc w miejscowości BUK na Węgrzech. Mają tam super kompleks basenów termalnych no i ten gulasz :slina::jesc: , a przy okazji to jakoś tak prawie idealna połowa odległość docelowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chętnie podepnę się do tematu chorwacji na początku lipca,

 

będzie to nasz pierwszy wyjazd z przyczepą (też angielka jak kolegów :-))

 

dzieciaki to 2 i 4 lata, no i małżonka

 

nie będę ukrywał , że chętnie podpiął bym się do Was na trasę, bo tego boję się najbardziej,

 

mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciwko i uda nam się dopasować terminy do Was.

 

będę wdzięczny :piwo: za pomoc

 

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

chętnie podepnę się do tematu chorwacji na początku lipca,

mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciwko i uda nam się dopasować terminy do Was.

będę wdzięczny :piwo: za pomoc

pozdrwiam

 

Nie ma sprawy dla nas najmniejszego problemu.

Jak możesz podaj co lubisz jaki wypoczynek bo w tę sobotę mamy pierwsze spotkanie dotyczące gdzie, co i za ile.

Przede wszystkim termin wspólny do ustalenia. (na pewno lipiec)

to by nas już było 4 zestawy z Wami. :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odświeżenia wątku podaje listę kempingów może się komuś przyda,..

http://users.telenet.be/leo.huybrechts/gps2/Croatia.pdf

Można wybrać coś dla siebie.

My wylatujemy pierwszy tydzień lipca 01-02.07 na dwa lub dwa i pół tygodnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj wróciliśmy z niedługiej bo tylko 2 tygodniowej wyprawy przez Słowację na Węgry (kilka dni moczenia w ciepłych źródłach), później Chorwacja (Istria), Włochy i Słowenia i powrót przez Austrię.

 

Ale wracając do tematów Istrijskich to nocowaliśmy na trzech kempingach:

 

1. "Opatija" w Icici

 

2. "Stupice" w Premanturze

 

3. "Veli Joze" w Savudriji

 

Wszystkie trzy bardzo przyjemne i niedrogie, pięknie położone i w ciekawych okolicach, ale trudno mi sobie wyobrazić wypoczynek tam w środku sezonu. Ale to już takie moje odchylenia, że mogę poza sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.