Skocz do zawartości

Wakacje 2011 Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wybieram się na Istrie w 2 samochody z przyczepami kempingowymi (jedna 6m druga malutka) i pytanie podstawowe, jaka droga jest przez Zwardoń czy jest ciężko, ciasno? czy lepiej przez Cieszyn.

Jaki kemping byście polecili dla dwóch rodzin po 3 dzieci każda :) nie za drogi ale aby był prąd,ciepła i płytka woda długo :slina:

Co sądzicie o Stoja, BiVillage, a może Medulin jak ktoś tam był to poproszę o informacje i odczucia. aaa i bardzo ważna informacja wybieramy się na początku lipca.

Czy trzeba rezerwować miejsca na kempingu czy można jechać w ciemno na duże kempingi które wymieniłem.

Pozdrawiam serdecznie jak ktoś będzie chciał się przyłączyć to:

Start : Łódź

Pause: Bratysława/Wiedeń

End: Pula (okolice)

 

Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sytuacja z rezerwacją?? trzeba wcześniej czy można w ciemno lecieć.:slina:

 

Ja bym wybrał Cieszyn i jechał przez Czechy.

Byłem na BiVillage. Śmiało można go polecić dla rodzin z dziećmi. Fajne baseny i plaża, natomiast kiepski plac zabaw. Poszukaj w relacjach, gdzieś o nim pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na kempingu Valkanela, miejscowość Vrsar:

 

http://www.campingrovinjvrsar.com/hr/Kampovi/Valkanela_Vrsar

 

Kemping bardzo duży, nieco zapchany, ja znalazłem tam fajną, cichą miejscówkę.

 

Jechałem w ciemno. Ale na chyba Bijela Uvala nie wpuścili mnie - brak miejsc.

 

Też jest opis na forum w relacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz poczytaj bo sporo informacji na prawdę było na forum ok.gif

 

Jeśli chodzi o Zwardoń - jechałem we wrześniu samą osobówką i z przyczepą bym się tam na razie nie pchał. Po Polskiej stronie droga jest spoko, za to u sąsiadów jest wąsko i asfalt nienajlepszy. Droga przez Cieszyn jest IMO lepsza ok.gif. Cieszyn ma też ten plus że więcej jest punktów na przejściu z winietkami (w sumie to na dwóch przejściach bo i na pl-cz i cz-sł).

 

Jeśli chodzi o autostradę na Słowacji to w okolicach Bratyslavy Słowacy z autostrady 2 pasmowej zrobili 3 pasy nie poszerzając nawierzchni zlosnik.gif, ale jedzie się spokojnie waytogo.gif.

 

We Wspomnieniach i relacjach masz kilka opisów. Tu mój http://forum.karawaning.pl/topic/2708-chorwacja-istria-w-drugiej-polowie-wrzesnia/page__p__57228__hl__petek__fromsearch__1?do=findComment&comment=57228 - byłem na BiVillage.

 

Moja rada to nie pchać się do Chowacji w sezonie. Jeśli dzieci nie są w wieku szkolnym to pojechał bym w czerwcu lub wrześniu.

Pamiętaj koniecznie o odpowiedniej wtyczce do prądu no i grilla węglowego tez zostaw w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mamy go na liście kempingów.:slina: zawsze nocleg w przyczepie i dalej w drogę.:jump:

a taka ciekawostka jak rozumie masz silniczek 1.5dci i jak sobie radziła Dacia? bo ja mam Grand Scenica 2 dci 1.5 ale 107KM i 8 l ropy mi brał jak jechałem z śląska z cepką po bocznych drogach (czyli gaz, hamulec, raz udało się 6 bieg wrzucić)

pomocne wiadomości z Twoich postów serdecznie dziękujemy. :jesc:

PS. Nasze dzieciaki a jest ich 3 z jednego dnia (trojaczki) już się nie mogą doczekać wakacji :jesc:

Pozdrawiam Maciej.

 

 

Ja byłem na kempingu Valkanela, miejscowość Vrsar:

 

http://www.campingro...Valkanela_Vrsar

 

Kemping bardzo duży, nieco zapchany, ja znalazłem tam fajną, cichą miejscówkę.

 

Jechałem w ciemno. Ale na chyba Bijela Uvala nie wpuścili mnie - brak miejsc.

 

Też jest opis na forum w relacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia z przyczepą radzi sobie całkiem nieźle. Oczywiście w górach na wąskich, krętych i stromych drogach czasami trzeba trochę cierpliwości, ale na autostradzie nie ma problemu. Moje spalanie z przyczepą mieści się max w 6,5 l/100 przy jeżdzie do 90 km/h. W drodze do Cro bez najmniejszych problemów. Trochę zabawy było w tym roku we włoskich Alpach. Jak masz ochotę zerknij do mojej relacji.

 

Cieszyn ma też ten plus że więcej jest punktów na przejściu z winietkami (w sumie to na dwóch przejściach bo i na pl-cz i cz-sł).

 

Nie polecam kupowania winietek w Polsce i na innych granicach. Zawsze najtaniej wychodzi kupując je dopiero w kraju, którego dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok. z względów finansowych padło na troszeczkę tańsze kempingi w Chorwacji.

 

1. Puntizella

2. Stoja

3. Pineta

Czy ktoś był na Stoji i Pinet'cie?? bo na Puntizelli byłem właśnie 8 lat temu wiec może coś się zmieniło (ale było tam fajnie i cicho)

 

planowany termin wylotu 01.07.2011

może ktoś ma inne propozycje pobytu z 3 dzieci lat 8 :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam kupowania winietek w Polsce i na innych granicach. Zawsze najtaniej wychodzi kupując je dopiero w kraju, którego dotyczą.

 

No tak w Polsce faktycznie potrafią mieć spora prowizję. Jednak jadąc przez Zwardoń o godzinie 4 nad ranem w tym roku świadomie nie zakupiłem winiety na przejściu. W Zilinie zaczęło się robić nerwowo ponieważ dostałem ją dopiero na 3 stacji benzynowej, w dodatku stacja była po przeciwnej stronie jezdni.

Pamiętam jak jechałem przez Cieszyn winietkę zakupiłem na przejściu czesko-słowackim i cena była "normalna" tzn taka jaką przewidziano ustawowo. Ktoś na forum tez pisał że kupował winiety na przejściu i były w cenach normalnych. Za to pamiętam że na stacji Orlenu jeszcze w Polsce narzut był spory (możliwe że nawet większy niż maja w PZM Travel). Zadziwiające jest to że np. na Słowacji jak kupuje się winietę na Austrię to będzie ona w normalnej cenie. W Austrii na Słowenię winieta też w normalnej cenie. W Słowenii na Austrię też normalnie... Tylko w tym naszym kochanym kraju takie dziwactwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej się wybiorę przez Cieszyn pewniejsza droga z przyczepką. ale tak jak mówicie trzeba na każdej stacji sprawdzać. Jak jechałem w 2001 roku (ostatni mój wyjazd za granice autem z przyczepą) to udało mi się pierwszej stacji. może i teraz tak się uda. aaa winieta na słowenie ktoś pisał że zapłacił 33-35euro??? czy trzeba dokupywać jakąś dodatkową na przyczepkę?? zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj koniecznie o odpowiedniej wtyczce do prądu no i grilla węglowego tez zostaw w domu.

W tej kwestii chyba nie ma reguły że jest tak a nie inaczej. W okolicach Trogiru były "nasze" wtyczki, a i grilla paliliśmy ile nam się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wtyczek to prawda. ale elektryka dla mnie nie ma tajemnic wiec jakoś będzie najważniejsze że gniazdo i wtyczka CEE IP44 są zakupione i obrobione z przewodem i końcówkami :mikolaj: 60m kabla :sciana: dwa trójniki niezbyt skomplikowane. jakoś będzie bardziej mi sen z powiek spędzaja opony które mają już 11 lat ale są z pięknym bieżnikiem i aż żal mi ich wywalać ale czytając wypowiedzi na forum o oponkach to trochę się boje na 11latkach jechać :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ciśnienie powinno być w oponce? i czy lepiej jest założyć 14calowe czy 13calowe. dlatego dylemat ponieważ mam i takie felgi i takie (bo to fiatowskie) ale 14calowe opony łatwiej dostać z klasą "C" ale 13 ktoś mi szepnął że lepiej się prowadzą. :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ciśnienie powinno być w oponce? i czy lepiej jest założyć 14calowe czy 13calowe. dlatego dylemat ponieważ mam i takie felgi i takie (bo to fiatowskie) ale 14calowe opony łatwiej dostać z klasą "C" ale 13 ktoś mi szepnął że lepiej się prowadzą. :mikolaj:

 

Nie rób bałaganu nono.gif. Poszukaj np. to http://forum.karawan...289#entry132289

 

 

Więcej na kąciku: Podwozie i układ jezdny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.