Skocz do zawartości

ładowanie akumulatora w przyczepie podczas jazdy


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam możliwie najprostszego i najtańszego rozwiązania które zapewniło by ładowanie akumulatora w przyczepie podczas jazdy, poprostu ładowanie 12V z 12V :jesc:Będę wdzięczny za wszelakie pomysły propozycje sugestie itd :jesc: Dodam że mam w budce ładowarke z 230V i ustrojstwo które rozłąncza ładowanie gdy akumulator jest "pełny" i przed tym ustrojstwem byłoby trzeba chyba cos dołożyć :slina: tylko żeby 12 i 230 się nie "pogryzło" :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie akumulatora z auta nie problem...

 

mianowicie? :slina:

 

... jednak nie za bardzo kumam skąd masz 21V

,

 

zwykły błąd literówka :jump: chodziło oczywiście o 12 z 12 Już poprawiłem :jesc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam możliwie najprostszego i najtańszego rozwiązania które zapewniło by ładowanie akumulatora w przyczepie podczas jazdy, poprostu ładowanie 12V z 12V :jesc:Będę wdzięczny za wszelakie pomysły propozycje sugestie itd :jesc: Dodam że mam w budce ładowarke z 230V i ustrojstwo które rozłąncza ładowanie gdy akumulator jest "pełny" i przed tym ustrojstwem byłoby trzeba chyba cos dołożyć :slina: tylko żeby 12 i 230 się nie "pogryzło" :jump:

 

Witam, Tomku myślę że to cię zadowoli :

SLAxx.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California czytałem o tym rozwiązaniu tylko nie pamiętam czy na forum czy na tej stronce http://www.c-system.com.pl/onas.html.

 

Kit jeśli potrzebujesz zasilać przyczepkę podczas jazdy (lodówkę na 12V) to alternator wytrzyma (ma ok 120A). Na nocleg przelotowy akumulatora wystarczy a na postoju doładujesz z 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California czytałem o tym rozwiązaniu tylko nie pamiętam czy na forum czy na tej stronce http://www.c-system.com.pl/onas.html.

 

Kit jeśli potrzebujesz zasilać przyczepkę podczas jazdy (lodówkę na 12V) to alternator wytrzyma (ma ok 120A). Na nocleg przelotowy akumulatora wystarczy a na postoju doładujesz z 230V.

 

Witam tak to na tej stronie i uważam że jest to dobra i bezpieczne http://www.c-system.com.pl/ladowanie_dodatkowego_akumulatora.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przy podłączeniu bezpośrednim pogryźć się nic nie pogryzie. Jednak jest kilka problemów:

- wysoki prąd ładowania płynący po kablach między autem a przyczepą, kiedy mocno rozładujesz akumulator pokładowy.

- rozładowanie akumulatora rozruchowego podczas długiego postoju gdy nie odepniesz auta od przyczepy.

- przeciążenie ładowarki pokładowej kiedy są rozładowane oba akumulatory a auto jest podpięte do przyczepy, a przyczepa do prądu.

Problemy te rozwiązuje separator jak podał California albo takie jak u nas w sklepie.

Jak potrzebujesz więcej szczegółów to pisz lub dzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi się zdaje że właśnie najlepszym rozwiązaniem jest pomysł Californii <_< i chyba go wykorzystam :klnie: muszę tylko jakiegoś szpeca znaleść który oświeci mnie w które miejsce to podpiąć :oslabiony:

 

...albo takie jak u nas w sklepie...

 

tzn??? :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę tylko jakiegoś szpeca znaleść który oświeci mnie w które miejsce to podpiąć <_<

 

 

 

 

 

Witam Tomku jak by nie patrzeć na ten problem to na pewno w okolicę haka holowniczego trzeba dociągnąć przewód 4mm2 prosto z akumulatora zabezpieczony bezpiecznikiem max16A ( przy samym akumulatorze) i w bagażniku zamontować układ i dopiero z układu do gniazda przyczepy, w przyczepie zamontować drugi moduł do kontroli rozładowania akumulatora i to by było na tyle :klnie: będę montował podobne moduły w swoich holownikach ( kolega mi składa )

 

Pozdrawiam serdecznie .

 

Witam

 

Problemy te rozwiązuje separator jak podał California albo takie jak u nas w sklepie.

 

 

Witam Piotrku pochwal się jakie masz rozwiązanie tego jakże na czasie problemu czekamy na twoją propozycję. A jeszcze wracając do tego co napisałem wcześniej kolega składa mi moduły dopasowane do moich holowników i accu w przyczepie - to znaczy że złoży dokładnie elementy na wartość prądową i możliwości alternatora, wiem przeginam ale już taki jestem musi to działać perfekcyjnie i Zawsze podróż :sciana::oslabiony: musi być przyjemnością a nie ryzykiem uda się czy nie .

 

Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zabrać aparat aby wszystkim nam zainteresowanym pokazać. Ja przerabiałem u siebie i popełniłem gafę właśnie dlatego że nie robiłem fotek.

 

Witam, jak już dojdzie do montażu zrelacjonuję to opisowo i fotograficznie :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód 4mm. Bezpieczniki po obu stronach, samochód przyczepa. Fajnym i przydatnym gadżetem jest dioda sygnalizująca ładowanie akumulatora przyczepy, czyli wiemy że spalił się bezpiecznik co może się zdarzyć przy mocnym rozładowaniu akumulatora. Unikniemy przypadku kiedy zrobimy 300km święcie przekonani że akumulator się naładował, a tu stajemy i nic nie działa.

Tu macie separatory nasze

SEPARATORY

Separator ma za zadanie pilnować procesu ładowania i rozładowywania za nas. Czyli w trakcie jazdy alternator ładuje najpierw akumulator startowy (samochodu) potem akumulator przyczepy. Przy rozładowywaniu korzystamy z obu akumulatorów jednak akumulator samochodu zostanie dużo wcześniej odłączony by można było uruchomić silnik. W trakcie podłączenia do 230V następuje również ładowanie obu akumulatorów.

 

Postaram się znaleźć schemat w pdf. i dokładny opis, jak ktoś chce to prześlę na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy podłączeniu bezpośrednim pogryźć się nic nie pogryzie. Jednak jest kilka problemów:

- wysoki prąd ładowania płynący po kablach między autem a przyczepą, kiedy mocno rozładujesz akumulator pokładowy.

- rozładowanie akumulatora rozruchowego podczas długiego postoju gdy nie odepniesz auta od przyczepy.

- przeciążenie ładowarki pokładowej kiedy są rozładowane oba akumulatory a auto jest podpięte do przyczepy, a przyczepa do prądu.

Problemy te rozwiązuje separator jak podał California albo takie jak u nas w sklepie.

Jak potrzebujesz więcej szczegółów to pisz lub dzwoń.

 

Te wszystkie problemy załatwia jedna dioda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.