Jump to content
NICKT

Czujnik gazu, czadu czy inny?

Recommended Posts

NICKT

Jeśli mam przyczepę, w której jest ogrzewanie gazowe i kuchenka gazowa, to wskazane jest posiadanie czujnika gazu, czadu, czy jakiś inny? Czy jest to zbędny zakup?

ptaku

oprócz kuchenki i ogrzewania jest jeszcze lodówka też z możliwością na gaz ,ale nie masz w 100% szczelnej budki żeby w tym przybytku nagromadziło się takie stężenie tlenku węgla żeby zaszkodziło zdrowiu ,z drugiej strony ostrożności nigdy za dużo . Osobiście też myślałem na ten temat ale jeszcze nie spotkałem się z wypadkiem zatrucia czadem lub coś w tym rodzaju ,dla tego wstrzymałem się z zakupem takiego urządzenia .

szary11

U siebie zamontowałem czujnik dymu. Oby się nie przydał :niewiem:

Co do tlenku/dwutlenku węgla to budki mają zazwyczaj wywietrzniki w podłodze (kratki wewnątrz łóżek... cyrkulację zapewniają fabryczne otwory/nacięcia w obudowach skrzyń) oraz w drzwiach, których nie powinno się zasłaniać. To jest chyba wystarczające zabezpieczenie :winner:

NICKT

Dym to raczej byśmy poczuli, a jak nie będzie nas w środku to czujnik i tak nie ugasi pożaru. Oby to nie było potrzebne :) tak więc chyba na razie nie będę kupował, tym bardziej, że to nie jest taki tani zakup.

szary11

Sam czujnik nie ugasi, ale może pomóc. We śnie z opóźnieniem dym wyczujesz. Będziesz poza budą a coś zacznie sie tlić to te cholerstwo tak się rozwiszczy, że pół okolicy usłyszy.

A zakup jest tani... za swój zapłaciłem coś w granicach 30-40zł.

NICKT

Chyba najtańszy jest czujnik dymu. Zobaczę przed sezonem.

szary11

Tak tak, pisałem o czujniku dymu :)

GAJOWY

Nie wiem czy we wszystkich, ale w Angielkach jest taki czujnik montowany oryginalnie.

Sprawdzałem u siebie gazem z zapalniczki,ogniem i dymem,;wyje jak jasny gwint,

aż sąsiedzi do okien powychodzili.

Zasilany z bateryjki 9v.

seba

mam czujnik dymu zamontowany oryginalnie w budce przez producenta i raz przydał sie jak przez przypadek zostawiłem na gazie patelnie z rybką- wył aż uszy więdły

krupekjr

Witam,

ja kupiłem sobie czujnik gazu ziemnego i LPG i czadu (3w1), za 96zł na allegro. Powieszę go w łazience w mieszkaniu a jak będę jechał z przyczepą to wezmę do przyczepy i będę korzystał z niego przez cały rok.

ufolz

Nie wiem czy we wszystkich, ale w Angielkach jest taki czujnik montowany oryginalnie.

Sprawdzałem u siebie gazem z zapalniczki,ogniem i dymem,;wyje jak jasny gwint,

aż sąsiedzi do okien powychodzili.

Zasilany z bateryjki 9v.

mam pytanie czy jeżeli jest załączony to co jakiś czas wydaje delikatny dźwięk pik , za 5min znowu pik i tak w kółko.

Ale przyznam się nie sprawdzałem na nowej baterii tylko z pilota.

Może tak sygnalizuje zużytą baterie?

Po naciśnięciu test'u naprawdę wyje aż z domu żona przyleciała co się stało.

marmur

Przez wiele lat zajmowałem się zawodowo gazometrią.

Powiem krótko: w mojej budce bym nie zainstalował żadnego czujnika.

mariuszjank

mam pytanie czy jeżeli jest załączony to co jakiś czas wydaje delikatny dźwięk pik , za 5min znowu pik i tak w kółko.

Ale przyznam się nie sprawdzałem na nowej baterii tylko z pilota.

Może tak sygnalizuje zużytą baterie?

Po naciśnięciu test'u naprawdę wyje aż z domu żona przyleciała co się stało.

Nam czujnik w Lunarze tak pikał przed burzą,jak było mocno naelektryzowane powietrze(killka razy) za pół godziny lało.

ufolz

Nam czujnik w Lunarze tak pikał przed burzą,jak było mocno naelektryzowane powietrze(killka razy) za pół godziny lało.

qrcze coś w tym jest - bo po południu czyli jakieś 1-1,5 godziny później naprawdę lało..

ale to myślę mocno naciągane. <_<

hmm aż zobaczę dzisiaj jak jest ciepło.

Sławcio

Witam.

W wolnej chwili Koledzy po testują czujniki za 40-100 zł z jakimś urządzeniem profesjonalnym .

Te ,,badziewia,, potrzebują często pożaru, aby zawyć. Ja pod swoim rozpaliłem ognisko to dopiero wył. :oslabiony:

Pozdrawiam