Skocz do zawartości

zbiornik szarej wody


kit

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie to ciężko znaleźć budkę, która by miała oddzielne odpływy :hmm: Nie spotkałem jeszcze takiej, albo nie zwróciłem uwagi. A w tych co zwróciłem to odpływy były połączone, w niektórych nawet po ukosach przez ponad 2-3m. Więc spokojnie można łączyć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie  tak :ok:  U mnie jest jeden odpływ  i sam jestem zdziwiony ,że mogłoby być inaczej.

 

  Może jest tak ,że komuś odpadła "magistrala wodna" i jest przekonany ,że jest ori   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciężko znaleźć budkę, która by miała oddzielne odpływy :hmm: Nie spotkałem jeszcze takiej, albo nie zwróciłem uwagi. A w tych co zwróciłem to odpływy były połączone, w niektórych nawet po ukosach przez ponad 2-3m. Więc spokojnie można łączyć :ok:

Ja w Adrii właśnie miałem 3 osobne odpływy. Planowałem połączyć ale przez 6 lat nie mogłem się za to zabrać. Trudno :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Knausie mialem 2 - umywalka i brodzik + kuchnia

W Hobby mialem 2 - brodzik i umywalka + kuchnia

W LMC - 3 - brodzik, kuchnia, umywalka - kazde osobno...

W Hobby - 3 - brodzik, umywalka, kuchnia - kazde osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedzcie mi że używacie trzech osobnych zbiorników :]

Umywalki nie uzywam, mam 2 zbiorniki na szara i jak trzeba to sie ustawia, nawet brzeczki do nich ...

 

Ale czesto jest tak ze zlaczam 2 wezem do jednego odplywu...

 

na parkingach najcEsciej staje tak aby jeden walil w studzienke a drugi w kuwete ma szara.

 

 

Jednak w 90% i tak szara idzie w glebe ... tak gdzie mozna oczywiscie lub nie jest napisane ze nie mozna.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ "kanalizacji" w przyczepie, to jeden z prostszych i łatwiejszych w modernizacji.

Nawet, jeśli odpływów jest więcej (nie wiem, jaki cel przyświecał producentom takich modeli), to prawie wszystko jest pod podłogą, więc wszelkie przeróbki nie wymagają ani rozbiórki, ani wiercenia w umeblowaniu. Zasady montażu i prawidłowego działania są podobne, jak w inst. domowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie do osób które mają na stałe zamontowane zbiorniki wody szarej. Czy macie zrobiony syfon przed wejściem do zbiornika? Czy nie stosuje się takich rozwiązań jak w tradycyjnej stacjonarnej kanalizacji? Jeśli są syfony to jak się je opróżnia przed zimą?

Edytowane przez snoozer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik zamontowany fabrycznie i brak na wejściu syfonu. Mam natomiast syfony na każdym odpływie (umywalka, brodzik, zlewozmywak). Są umieszczone tuż  za "sitkiem" odpływu i nie wyglądają, jak typowy syfon domowy, ale mają postać okrągłej puszki z tworzywa (wys. ok. 3 cm.) z wewnętrznym "labiryntem" utrzymującym niewielką ilość wody, której pozostawienie na okres zimowy niczym nie grozi. Pewnie i tak woda z nich odparuje w ciągu kilku dni, jeśli nie będą używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja początkowo też myślałem o zbiorniku paliwowym ale wydaje mi się że wzdłuż ramy można by przymocować rurę pcv i pozaślepiać, tak z metr długą i 20 średnicy - to by dało 20 litrów na szarą wodę (jak rozmierzę to określę ile rury bo 30l mam na czystą wodę ).

Mam w Adrii 3 spusty wężem z rurki karbowanej 2,4mm. Wstępnie planuję na piance obsadzić w tej rurze/zbiorniku ten spust z umywalki bo wypada w środku tej  rury/zbiornika i bokiem doprowadzić do zbiornika spust zlewaka i brodzika. W miejscu dolnym zbiornika dać kran kulowy i zakładać na niego wąż spustowy do kratki ściekowej itp. 

O syfonie łatwo teoretyzować, a w praktyce to nie ma miejsca-zwłaszcza z brodzika przypodłogowego.

Jak ktoś/coś podobnego robił - to proszę o poradę.

ps. źle sypiam myśląc o uszczelnieniu i uniknięciu zapaszków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Leroy merlen wstępnie poorientować się w rurkach/wężach/trójnikach/zaworach/zbiornikach........jest tego tak dużo opcji, że po ok. pół godzinie wyszedłem z niczym...ale pewnie wrócę po wąż basenowy, bo elastyczny i z niego łatwo poformuje syfony. Do spuszczania zbiornika planuje prosty pierścień gumowy z korkiem - z opcją że chcąc zrzucić do kratki  usytuowanej 3 metry obok, to zamiast korka zapakuje o takiej średnicy wąż spustowy (myślę że wielkiego chlapau nie będzie przy tej operacji - w rękawiczce za 50 groszy przeżyję). 

ps. moim zdaniem taki zbiornik jest bardzo przydatny. Ostatnio stałem na mocno zaludnionym parkingu i zrezygnowałem z umycia rąk itp. - bo niezręcznie wychodzić z przyczepy z wiaderkiem i robić spektakl spływu szarej wody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.