Skocz do zawartości

Akumulator W Przyczepie


piotr1

Rekomendowane odpowiedzi

Przy bardzo głęboko rozładowanym akumulatorze nie ruszy w ogóle.

Mają wbudowane źródła prądowe (zrealizowane programowo poprzez sterowanie po stronie pierwotnej przetwornicy, pomiar po stronie wtórnej), które teoretycznie nie powinny dać prądu większego niż przewidziany przez producenta. Teoretycznie.... Wszystko oczywiście może ulec uszkodzeniu, nawet taki prostownik....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o jednym takie małe zasilacze mają problemy z przeciążeniem kiedy akumulator rozładujesz do zera. Jeśli będzie słabo zabezpieczony może się przegrzać, a w skrajnym przypadku zapalić. Trzeba go przy takim rozładowaniu kontrolować. Zalecane są do małych akumulatorów.

 

hmm, dlaczego miałby się zapalić ? one ładują dość małym prądem, właśnie w celu ochrony ale akumulatora,

zwłaszcza tych szczelnych, gdzie silne gazowanie może rozwalić obudowę

w instrukcji nic nie ostrzegają o ładowaniu takich aku, wręcz zalecają właśnie do

Oprócz tego może ona służyć do regeneracji całkowicie

rozładowanych akumulatorów

:blagac:

 

w specyfikacji jest że można ładować aku do 120Ah :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi podpowiedzieć czy ten mój transformator-prostownik może ładować akumulator który włożę do przyczepy. Przyczepa Swift (czyli angielka) i ma miejsce do ustawienia akumulatora i przewody są do niego wprowadzone z klemami. tylko nie wiem co oznacza ten "X" na końcu tabelki. i jaki największy mogę akumulator mogę wstawić patrząc na te parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie jest taka sytuacja mam akumulator z którego zasilane jest oświetlenie pompa wody,pompa wc na 12v a na campingu podłączony jestem do 230v cały czas działa orginalny prostownik zabudowany w przyczepie który non stop doładowuje akumulator 12v 85amp specjalny do przyczep i jachtów teraz pytanie czy dla akumulatora to nie jest szkodliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez mam miejsce pod akumulator (podstawa,mocowanie) w przednim luku.niestety poprzedni własciciel zamiast klem umiescił tam gniazdo zapalniczki i zasilał tym dodatkowa lodówkę.

Czy moge w to miejsce wstawić aku? Bedzie się ładował w czssie jazdy i na postoju po podpieci 230V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej przyczepie jest taka sytuacja mam akumulator z którego zasilane jest oświetlenie pompa wody,pompa wc na 12v a na campingu podłączony jestem do 230v cały czas działa orginalny prostownik zabudowany w przyczepie który non stop doładowuje akumulator 12v 85amp specjalny do przyczep i jachtów teraz pytanie czy dla akumulatora to nie jest szkodliwe

Właśnie trafiłeś w to co akurat chciałem napisać.

Oczywiście aku może być cały czas pod prostownikiem i nic mu nie będzie.

Cały ten układ działa tak, że jak potrzebujemy energii np na oświetlenie, to czerpiemy ją z akumulatora. Ten mały nie za mocny prostowniczek ma za zadanie np w ciągu doby uzupełnić energię pobraną wieczorem przez oświetlenie. Jeśli włączysz sobie światło, TV, coś tam jeszcze przez przetwornicę to aku wyczerpie się dosyć głęboko, a takiej ilości zużytej energii pokładowy zasilacz/prostownik może nie nadążyć w ciągu doby oddać. Tak więc cyfry swoje a fizyka swoje i trzeba to rozumieć, inaczej na bank będą błędne tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufolz ten "X" oznacz chyba płonąć, palić się czyli że raczej zabezpieczony przed pożarem :blagac:. Wydaje mi się że akumulator naładuje taki ok 100 - 120 Ah. Ale głowy nie dam sobie urwać.

 

bluesmen dzięki na wiosnę kupuje akumulatorek.. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi podpowiedzieć czy ten mój transformator-prostownik może ładować akumulator który włożę do przyczepy. Przyczepa Swift (czyli angielka) i ma miejsce do ustawienia akumulatora i przewody są do niego wprowadzone z klemami. tylko nie wiem co oznacza ten "X" na końcu tabelki. i jaki największy mogę akumulator mogę wstawić patrząc na te parametry.

 

Nie wiem, czy zauważyłeś,ale w tej tabelce masz zaznaczone różne opcje takimi ptaszkami

 

 

w kształcie "v".Tylko ostatnia rubryka ma "x", czyli,że tej opcji nie posiada.

 

A nie posiada możliwości zapłonu, czyli nie jest prostownikiem rozruchowym.

 

Poza tym możesz ładować każdy akumulator, niezależnie od pojemności i nie musisz odłączać go

 

przy długich postojach z podłączeniem do sieci.

 

My w Angielkach już tak mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE FAJNIE. a kiedyś myślałem że angielki mają inne felgi (rozstaw) bo mnie kolega nastraszył że mają inny układ SI wiec dzień przed kupnem miałem stres.. ale teraz nie żałuje. Cieszę się że mam ją a niech ona mi odwzajemni moją opiekuńczość. niech będzie bezawaryjna i szczelna :) w górę dyszle. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE FAJNIE. a kiedyś myślałem że angielki mają inne felgi (rozstaw) bo mnie kolega nastraszył że mają inny układ SI wiec dzień przed kupnem miałem stres.. ale teraz nie żałuje. Cieszę się że mam ją a niech ona mi odwzajemni moją opiekuńczość. niech będzie bezawaryjna i szczelna :) w górę dyszle. :piwo:

 

Akurat rozmiary felg i opon podaje się po Angielsku- w calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wracając do akumulatorów i prostowników - to u mnie europejski akumulator zmieści się na styk 2mm luzu. a kolega w hondzie civic 5D (angielskiej) ma mały akumulator 17,5cm a my w Polsce mamy 18,5cm wiec znowu coś wykombinowali. ale cud że w przyczepkach się mieści, dzisiaj sprawdzałem "stary" od sieny. i coś zauważyłem jak jest podłączony akumulator to zniknęło delikatne syczenie (cichuteńkie było) przy pełnym obciążeniu. a jak akumulatora nie było to był słyszalny jak włączyłem wszystko. czy to oznacza że nie wyrabia prostownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym także zainstalować w przyczepie akumulator, mam kilka pytań:

 

- Czy moja obecna instalacja ma możliwość ładowania aku po podłączeniu przyczepy do 230V ?

 

Chcaiłbym także ładować akumulator z auta w czasie jazdy, przyczepa ma wtyczkę 13pin:

- jakie urządzenia w przyczepie są podłączone do pinu 9 a jakie do 10 po stacyjce ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

post-3390-080984600 1294660393_thumb.jpg

post-3390-077925100 1294660406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.