Skocz do zawartości

uruchomienie lodówki na gaz


jakobus1

Rekomendowane odpowiedzi

witam postanowiłem uruchomić lodówkę na gaz w swojej przyczepie ale nie wiem jak to zrobić ponieważ nad lodówka są tylko 2 kurki należące do kuchenki gazowej, iskrownik (który się wciska) i 2 przełączniki 12v/220v i nic więcej. W środku w lodówce jest okienko w prawym dolnym rogu i na zamrażalniku jest napisane za jest możliwość podłączenia na gaz. oczywiście w szafce obok lodówki jest zawór i rurki doprowadzające gaz do lodówki. Proszę o pomoc bo podobnego postu nie znalazłem i nadmienię że jest to przyczepka burstner 3504 86r. ps jak bedzie potrzeba dokładniejsze zdjęcia to jeszcze dołączę :hehe:

post-154441-imported-7af66377-ab0c-45fa-a9df-e89d326a7cfb_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dołączyłeś takie małe zdjęcie, ale normalnie powinieneś odkręcić kurek gazu (powinien gdzieś być w szafce), następnie ustawić pokrętło na lodówce (to drugie, nie to przy przełącznikach 220/12) na max liczbę, wcisnąć to pokrętło i trzymać wciśnięte, w tym samym czasie naciskając kilkakrotnie iskrownik, w lodówce na dole po lewej stronie masz oczko, w którym zobaczysz iskrę, a następnie powinien tam pojawić się niebieski płomień. Jak się zapali to czekasz chwilkę i delikatnie puszczasz wciśnięte pokrętło. Jeśli płomień się pali to lodówka działa na gaz.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wewnątrz lodówki po lewej stronie na dole jest regulacja siły mrożenia od 1 do 10 a po prawej strony jest okienko pewnie zeby widziec płomień. A nad lodówka oprócz 2 kurków do kuchenki gazowej i 2 przełączników 12/220 oraz iskrownika nie ma innego kurka. oczywiscie zawór gazu w szafce otworzyłem i nadal nie wiem jak to uruchomić :hehe: ps wyraźniejsze zdjecie dołącze jutro ale może kto wie jak to uruchomić

 

[ Dodano: Nie 26 Wrz, 2010 10:55 ]

znalazłem dokładniejsze zdjęcie tej lodówki

post-154444-imported-d6a8c9f3-13d0-4035-bd20-474cb0dc28dc_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy tylko wciskać iskrownik? zawór w szafce obok ma tylko pozycje zamknięty i otwarty. mam na otwartym a nad lodówką nie mam co przekręcić bo są tylko 2 zawory od kuchenki gazowej

 

[ Dodano: Nie 26 Wrz, 2010 13:24 ]

na zdjęciu powyżej 1 od lewej to wciskany iskrownik, po środku 2 kurki od kuchenki gazowej a po prawej 2 włączniki 12/220v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeśli otwarłeś zawór główny doprowadzający gaz do lodówki (może on być jako pokrętło czerwone,lub kranik mosiężny bezpośrednio na rurce do lodówki( następnie otwierasz zawór (pokrętło(na lodówce powinno to być (pokrętło ze znakiem płomienia( gdy go przekręcisz plus minus na większą połowę wciśnij go i trzymaj ok.10 sek. by się tam nazbierało troszkę gazu - następnie przyciskaj iskrownik powinieneś w okienku w lodówce zobaczyć lub przynajmniej usłyszeć wybuch fuknięcie gazu to by znaczyło ,że jesteś na dobrej drodze do zapalenia lodówki.w Razie czego powtórz operacje .GDY ZOBACZYSZ W OKIENKU NIEBIESKI PŁOMYK TRZYMAJ JESZCZE PRZEZ CHWILĘ WCIŚNIĘTE POKRĘTŁO . Gdy puścisz a płomień nie zgaśnie to po jakimś czasie możesz zmniejszyć na pokrętle do min tak ,żeby nie zgasła świeczka. Możesz to dopiero zrobić jak już w lodówce będziesz czuł zimno.

Pozdro.. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze od lewej to nie jest pokrętło tylko kwadrat który się wciska na nim narysowany jest płomień myślę że jest to iskrownik. Nie ma więcej pokręteł do lodówki (tylko 2 od kuchenki gazowej co są na środku i przełączniki 12/220 po prawej) bardzo dziwne ale prawdziwe :hehe:

 

[ Dodano: Nie 26 Wrz, 2010 17:36 ]

zawór na rurce jest w szafce ma 2 pozycje (otwartą i zamkniętą)

 

[ Dodano: Nie 26 Wrz, 2010 17:38 ]

ten kwadrat jak się naciśnie i puści to odskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kwadrat jak się naciśnie i puści to odskakuje

jakobus1 - jak go wciskasz do oporu - powinno być słychać ostre "klapnięcie" (jeżeli to faktycznie iskrownik) - słychać? może tu tkwi problem? Trzeba prześledzić miejsce po miejscu drogę gazu i iskry, jak nic nie jest skopane - musi zaskoczyć. Jak Ci daje gaz (śmierdzi gazem?) i klapie iskrownik - może trzeba dogrzebać się do miejsca, w którym spala się gaz. Musisz tam zobaczyć iskrę. Jak nie ma - może być gdzieś przebicie na kablu, Pajączki też czasami tam uplotą pajęczynkę i to też może być przyczyną że "nie odpala" .....

 

pozdrawiam serdecznie - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie rozumiem waszych podpowiedzi w celu uruchomienia tej lodówki. Kompletnie.

Najważniejszym elementem, którego jakoś dziwnie nie widać na podanych zdjęciach jest pokrętło włączające i wyłączające lodówkę na gazie. Uruchamiamy termoparę i w ten sposób następuje dopływ gazu do palnika. Jak bez tego kolega ma uruchomić tę lodówkę?

Każecie mu naciskać iskrownik, ale bez tego pokrętła lodówka nie ma prawa się uruchomić, że o wyłączeniu jej nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.