Jump to content
Sign in to follow this  
tomekk

Grilowanie i gotowanie

Recommended Posts

tomekk

Witam !

Mam pytanie, czy ktoś używał takiego urządzenia. Interesują mnie wrażenia dobre i złe.

b7ef3df5fdcde6fe.jpg

Pozdrawiam

Tomii

Ja bym się bał że to będzie pierwsza rzecz jaką mi ukradną na kempingu ;).

No i na grillu węglowym mięsko zawsze będzie lepiej upieczone ;););) .

CamperDiem

nie uzywalem i na 100% nie bede ;)

grill to nie tylko pieczenie bez tluszczu, ale rowniez caly rytual rozpalania, pieczenia... no i ten wspanialy zapach palonego wegla drzewnego we wlosach i ubraniu ;)

ps. ale mi smaka narobiles ;)

cosin

używałem taki sam grill może z trzy razy i odstawiłem do garażu. Nic rewelacyjnego, myć i tak trzeba, zapomnij o gotowaniu garczków na górze na wolnym powietrzu ( chyba że przy temp. zew. 30 stopni i bez wietrznej pogodzie ), smak kiełbaski czy innych wyrobów jakbyś piekł w piekarniku ;) Tak jak piszecie, przecież grillowanie to cały rytuał !! a smak zdecydowanie, zdecydowanie lepszy, tak pisząc o grillu aż mi ślinka kapie ;)

A może zróbmy jakieś menu caravaningowe ???? ;)

CamperDiem
Witam Affa no ;) nie przed obiadem .......

sorry, nie wiedzialem ;)

...... teraz nie zjem tej pomidorowej a fe ....

nie przesadzaj, dobra pomidorowa nie jest zla ;);)

[ Dodano: Sob 03 Lut, 2007 15:28 ]

tomekk: co do tego wynalazku na gaz, to na pewno tanszy bedzie w eksploatacji, bo wegiel i brykiet jednak szybko sie koncza ;)

z kolei za weglowym przemawia np. to: nastawiasz banany, wracasz za godzine i sa gotowe. a wieczorem zarzace sie ogniki, tworza atmosfere niczym ognisko... na gazowym tego nie uzyskasz...

a jesli juz zdecydowalbys sie na weglowy to dobrze przemysl sprawe typu, rozmiarow, latwosci utrzymania w nim czystosci... kazdy ma swoje zalety, ale i wady ;)

pabloo

Witam

A mówiłem- poproszę- nowy wątek nowy wątek z przepisami ;););)

Też się przychylam do zdania iż zupełnie inaczej smakuje mięsko i warzywka, rybka opiekane na węglu drzewnym mają niepowtarzalny aromat...(jeszcze smarowane masełkiem w czasie...)

Grill gazowy to nie to....

Pozdrawiam

Pabloo

tomekk

Witam !

Dzięki za porady. Oczywiście w przyczepie mam załadowany grilek na węgielek. Moja ciekawość odnośnie w/w sprzętu jest podyktowana następującymi względami :

- są campingi gdzie zabronione jest grilowanie węglem drzewnym,

- jak juz wspominałem, chciałbym przenieść gotowanie z przyczepy do przedsionka (nie istotne czy ma to sens, czy nie...) i taki układ kuchni z nóżkami jest wygodny.

- przy okazji gotowania mam grill i rożen (oczywiście gazowy).

jeśli ktoś ma doświadczenie to chodzi mi o :

- czy składanie / rozkładanie nie nadwyręży konstrukcji na tyle, że nada się tylko do kosza ?

- czy jest stabilne po rozłożeniu ?

- czy garnki będą się gotowały czy też podgrzewały ?

- czy butla 3 kg da radę, czy też wygar grila jest taki że jedno pieczenie i nie ma 3 kg gazu ?

- czy konstrukcja (istniejące zakamarki) jest na tyle prosta, że po gotowaniu, pieczeniu umycie nie nastręcza większych problemów ?

Pozdrawiam

tomekk

Witam !

Marek - zgadza się, też przeglądałem, ale zaczynam zastanawianie się od pełnego "kombajnu".

Jeśli nie będzie to zbyt pochlebnie wyglądało, to Twoja propozycja jest druga w kolejce zastanowień.

Pozdrawiam

Tomii

Miałem kiedyś w rękach grill gazowy Cadaca. Wykonany był na prawdę solidnie. Widać, że przygotowany był na to, że często się go składa i rozkłada. Po rozłożeniu stał bardzo solidnie. Przemyślane również było miejsce gdzie zbierał się tłuszcz - dzięki temu po skończonym korzystaniu do mycia nie było wiele rzeczy.

tomekk

Witam !

I o to chodzi ! ;)

Tomii tylko czy wszystkie produkty tej firmy są dobre ?

Pozdrawiam

[ Dodano: Nie 04 Lut, 2007 09:58 ]

Witam !

używałem taki sam grill może z trzy razy i odstawiłem do garażu. Nic rewelacyjnego, myć i tak trzeba, zapomnij o gotowaniu garczków na górze na wolnym powietrzu ( chyba że przy temp. zew. 30 stopni i bez wietrznej pogodzie )

To znaczy płomień pod garkami był bardzo słaby ? A jeśli stałoby to podczas gotowania w przedsionku ?

Pozdrawiam

Tomii
Tomii tylko czy wszystkie produkty tej firmy są dobre ?

Do czynienia miałem tylko z jednym produktem i byłem mile zaskoczony estetyką i solidnością ;)

Jaro

Tomekk - a nie wolisz kuchenki elektrycznej?

tomekk

Witam !

Jaro, a jak będzie problem z mocą, a co gorsze będzie w ogóle brak prądu ? Raczej nie. Aczkolwiek jeśli już prąd to myślałem raczej o mikrofalówce z grilem kwarcowym. Ma taką

i ustwia się moc od 400 do 850 W.

Pozdrawiam

Elcamp

Witam

Jeśli chciałbyś przetestować takiego Grilla "na żywo" to zapraszam na kiełbaskę do Krakowa ;)

Mówię całkiem serio.

Sam z takiego korzytam i chętnie użyczę do testów.

Pozdrawiam

www.elcamp.pl