Skocz do zawartości

Naprawiam i modyfikuję przyczepy


andrewa1

Rekomendowane odpowiedzi

No, Andrzej, ja bym się od tych zapisów tak nie migał. Skończył się sezon zaczną się zjeżdżać wszyscy ci, co mieli wcześniej coś do roboty, a wstrzymali to do zimy. Możesz mieć kolejkę, której na placu nie zmieścisz :-) Nie życzę nam takich kolejek, ale dla Ciebie to chyba nie byłaby zła wiadomość :-)

 

 

Nie sztuką jest postawić kilkananaście cepek na placu i zawalić terminy

 

ale fakt jest ze pracy nie brakuje

 

ps dzisiaj ADRIA pojechała na zimowy odpocznek

 

post-2830-0-97684500-1322082602_thumb.jpg

 

a tak było z toą cepką

post-2830-0-15477200-1322083710_thumb.jpg

post-2830-0-94007500-1322083736_thumb.jpg

 

 

to tylko poglądowo co było naprawiane

 

pomijam wszystko to co było potrzebne do uzyskania takiego efektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna przyczepka (Adria) odjechała z placu. Dzięki Andrzeju za doprowadzenie jej do stanu, który pozwoli nam cieszyć się nią jeszcze długie lata. Jesteś połączeniem specjalisty (słowo "fachowiec" może się źle kojarzyć) i zapaleńca, dla którego żadna praca nie jest zbyt trudna. Mamy w przyczepie dwa nowe okna dachowe, nowy przód i połowę tyłu i solidne zabezpieczenie przed wilgocią na następne sezony. Do tego mnóstwo kosmetycznych poprawek.

Dzięki jeszcze raz. Kawał dobrej roboty.

:przyczepa::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów wyjaśnienia. Przyczepę używamy trzy sezony. Po pozytywnych opiniach dotyczących Andrewy postanowiliśmy naprawić tylną część przyczepy (wymiana blachy poniżej okna - była pogięta, a sklejka w środku nie była przyklejona do stelaża). Kwestia naprawy przodu wyszła niejako przy okazji. Przednia ścianka była oklejona w środku tapetą, która zaczęła odstawać po obu stronach. W przyczepie nie było czuć wilgoci. Efekt widoczny na zdjęciach jest po zerwaniu tapety (pod nią było kilka innych warstw). Zakończyło się odbudową całej przedniej ścianki. Jako nauczkę dla mnie czy bardziej przestrogę dla innych proponuję podchodzić z bardzo dużą rezerwą do wszelkich tapet w środku przyczepy. Dodatkowo w trakcie pracy zostały zamontowane dwa dodatkowe okienka dachowe. Mam nadzieję, że przyczepka posłuży długo i nie będę musiał kupować następnej zbyt szybko. Szczególnie, że jestem zadowolony z układu wnętrza, wielkości (5,3 m w środku) i masy tylko 1100 kg - nie muszę przejmować się viatollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na przykładzie Twoich daszków - Andrewa mnie przekonał (nawet bardzo nie przekonywał), żebym zamontował nowy zamiast starego. :jump:

 

A co tam sie działo z tymi daszkami jeśli to nie tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko powiedzieć, że mam zamontowane 2 przeźroczyste fiamma vent. Jeden w miejscu starego (okolice drzwi) i drugi dodatkowy z tyłu przyczepy. Na chwilę obecną mogę tylko powiedzieć, że jest jaśniej a mam nadzieję, że będzie lepsza wymiana powietrza. Stare okienko powędrowało dla odmiany do łazienki więc nie było jeszcze w złym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje daszki, to ja miałem (oprócz łazienkowego) jeden daszek koloru białego na środku budki. Zakupiłem od Voice okno dachowe Heki Mini (chyba S). Stwierdziłem, że wsadzę ją na środek budki, a biały daszek pójdzie nad przednie (teraz piętrowe) łóżko. Dzięki temu będzie tam więcej powietrza i jaśniej.

Jak Andrzej zdemontował moj daszek okazało się, że plastik nie jest już w super stanie. Stwierdziłem, że szkoda roboty i .... zamontował mi takie przeźroczyste okno dachowe jak u Toledo - Fiammowskie. Ja dodatkowo mam roletę do tego okienka (standardowo nie ma, jest tylko moskitiera). Toledo - polecam Ci roletkę. Na Allegro około 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.