Skocz do zawartości

Problemy i ustrerki holownika w trasie


mas444

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeładowaniu go i przyczepki na wczasy , strasznie siadł tył.

Prostym rozwiązaniem za 12 zł był zakup gum wkładanych w sprężyny zawieszenia tyłu.

 

 

Trafko możesz przytoczyć jakie to są gumy? czy pod sprężyny czy pomiędzy spirale.

Drugie pytanko gdzie takie coś mogę kupić, ponieważ u mnie w mieście pukają się w czoło a wiem że niektórzy to stosują i zdaje zadanie. A moją Renia jak ją delikatnie załaduje to siada - mięciutka dupcia.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trafko możesz przytoczyć jakie to są gumy? czy pod sprężyny czy pomiędzy spirale.

Drugie pytanko gdzie takie coś mogę kupić, ponieważ u mnie w mieście pukają się w czoło a wiem że niektórzy to stosują i zdaje zadanie. A moją Renia jak ją delikatnie załaduje to siada - mięciutka dupcia.

pozdrawiam.

 

Najpierw nachyl sie pod auto i zobacz czy masz sprężyny, bo we Francuzach to zazwyczaj jest belka i w niej wnętrzu jest element sprężynujący taki wyginający sie wewnątrz pręt ( drążek skrętny ).

Rozwiązanie z gumami zmienia charakterystykę zawieszenia i jest niebezpieczne!; dodatkowo wzmacniasz tylko częściowo sprężynę a nie na całości bo one nie są jednakowej średnicy po całej długości i dlatego często od tego pękają.

Tanio tego problemu nie rozwiążesz bo tanie przeróbki są do dupki..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. trochę się też tego boje.. bo kiedyś w Palio mi pękły ale to dlatego bo były hartowane (u kowala) a u francuza to się trochę boje hartować a nowe nie wiem czy coś pomogą... czy ten typ tak ma że tak nisko siedzi... tu odpowiedź są sprężynki takie malutkie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. trochę się też tego boje.. bo kiedyś w Palio mi pękły ale to dlatego bo były hartowane (u kowala) a u francuza to się trochę boje hartować a nowe nie wiem czy coś pomogą... czy ten typ tak ma że tak nisko siedzi... tu odpowiedź są sprężynki takie malutkie :piwo:

 

możesz tego spróbować http://www.swistak.p...egeneracja.html niestety musisz polegać na rozsądku własnym, najlepiej to kup drugie sa po 50 PLN na allego i wtedy eksperymentuj

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. trochę się też tego boje.. bo kiedyś w Palio mi pękły ale to dlatego bo były hartowane (u kowala) a u francuza to się trochę boje hartować a nowe nie wiem czy coś pomogą... czy ten typ tak ma że tak nisko siedzi... tu odpowiedź są sprężynki takie malutkie :)

 

 

ufolz, rozejrzyj się, czy do Twojego Scenica nie ma w ofercie sprężyn wzmacnianych. Ja do Nubiry kombi założyłem właśnie takie sprężyny (KILEN Lesjöfors) i do tego amortyzatory gazowe KYB i nagle auto przestało być zbyt miękkie, dzieciaki przestały rzygać w podróży, a tył już nie siedzi nawet po doładowaniu. Poprzedni właściciel włożył do starych sprężyn te gumy. O efektach pisałem już w poprzednim poście w tym wątku. Dlatego gumy stanowczo odradzam.

Są jeszcze sprężyny progresywne, np Jamex (o zmiennej charakterystyce sprężystości) ale o wrażeniach z użytkowania nie mam pojęcia.

Aha. Przed wymianą tylnej zawiechy w Nubirze bałem się, że auto będzie prowadziło się jak wóz drabiniasty. Ale nic z tych rzeczy. Jest sprężyście, ale nie za miękko :) - przynajmniej dla mnie. Choć dla lubiących kanapony to pewnie jednak byłoby zbyt twardo :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie. - wzmacniane sprężynki. znalazłem u siebie w łodzi gościa który zajmuje się częściami ale nie wiem czy będzie miał. aa podpowiedzcie jaki kolor paska powinny mieć - bo obecne maja żółty? żeby mi lipy nie dali.

 

oto link http://allegro.pl/show_item.php?item=1398151754

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do siedzącego tyłu, to też mam taki problem. Generalnie moje auto nisko siedzi i jest miękkie, a po podczepieniu przyczepy i zainstalowaniu rodzinki zamiata ogonem po asfalcie. Dodatkowo założyłem opony trochę większe, niż zaleca producent, oraz nadkola. Skutkiem było ocieranie o nie opon. :winner:. Musiałem wycinać fragmenty nadkoli. W zeszłym roku miałem naprawdę mocno obciążoną przyczepę i obawiałem się o opony. Na szczęście okazało się, że jest margines bezpieczeństwa między oponą, a nadkolem i nawet przy 100kg. na haku nic nie ocierało. Zastanawiałem się, jak by było z większą przyczepą, ale niestety zmienić nie mogę, bo mam Scenica z Francji o max DMC przyczepy 960kg.:krzykacz:

 

 

W pierwszym poście napisałem o problemie z kontrolką świec / silnika. Problem pogłębił się do tego stopnia, że nawet bez przyczepy nie dało się jeździć. Okazało się, że uszkodzony jest EGR. Odłączyłem od niego wtyczkę i nareszcie czuc, ze auto ma 105 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podesłać jakąś fotkę gdzie tą wtyczkę się wyjmuje? tak na przyszość. bo problemu z mocą nie mam ale na zimne dmucham.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Nie mogłem znależć odpowiedniego tematu więc zapytam w tym. Jakie są pierwsze objawy niedomagania wtrysków w dieslu?.U mnie od ok 2 tygodni po postoju trwającym dobę rozrusznik musi kręcić  ze 3 sekundy zanim odpali. Do tej pory palił na dotyk. Brak innych niepokojących objawów.Po wyłączeniu i ponownym rozruchu pali na dotyk. Akumulator sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kopci ani przy zapalaniu ani przy gwałtownym przyśpieszaniu.Może to wyglądać jakby ropa schodziła z układu ale jeżeli nie przez wtryski to w jakim innym miejscu układu zasilania?

Świece żarowe , też o tym można myśleć, a czy samo podłączenie do komputera diagnostycznego wykaże niedomagania świec żarowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.