Skocz do zawartości

Remont przyczepki AVONDALE Pearl


kantosz

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się kolejny weekend pod znakiem remontu. Na pewno dostarczy kolejnych emocji i pytań. Cel oczyszczenie przedniej ściany i zobaczymy czego jeszcze. Czy na tym etapie remontu ma sens odkręcenie listew bocznych, oczyszczenie ich , ponowne uszczelnienie i zamontowanie ( po sprawdzeniu szczelności) czy należy z tym zaczekać do wymiany/uzupełnienia stelaża ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbliża się kolejny weekend pod znakiem remontu. Na pewno dostarczy kolejnych emocji i pytań. Cel oczyszczenie przedniej ściany i zobaczymy czego jeszcze. Czy na tym etapie remontu ma sens odkręcenie listew bocznych, oczyszczenie ich , ponowne uszczelnienie i zamontowanie ( po sprawdzeniu szczelności) czy należy z tym zaczekać do wymiany/uzupełnienia stelaża ???

 

zewnętrzne listwy będziesz mógł montować ponownie dopiero jak uzupełnisz stelaż...

 

One są mocowane przez blachę do stelaża, a ponieważ niektóre listwy będziesz musiał w środku wymieniać więc najpierw...

- demontaż wnętrza

- odtworzenie stelaża

- w tym czasie możesz demontować listwy zewnętrzne

- jak będziesz miał nowy stelaż w środku to na nowo mocujesz listwy na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to fachowa porada. Dzięki Kamil - będziemy "walczyć". Niestety czeka mnie także demontaż części podłogi przy przedniej lewej podporze - wciska ją w podłogę. :hmm: Ale damy radę :hehe:

 

[ Dodano: Nie 12 Wrz, 2010 21:18 ]

Remontu ciąg dalszy. Im dalej w las tym więcej drzew – to jednak prawda. Wydawało się że wiemy co i gdzie nam zamokło ale po próbnym „dziobnięciu” w innych podejrzanych miejscach okazało się że sprawa jest o wiele poważniejsza niż sądziliśmy. Doszła do remontu prawa strona przyczepy od połowy w górę. Po częściowym odsłonięciu podsufitki widać że zamokły częściowo dwie listwy sufitowe i całkowicie spróchniała jest część stelaża po prawej stronie przy krawędzi dachu (lewa strona chyba da się wysuszyć i uratować- nie wygląda na spróchniałą, jest twarda). Na drodze stanęła nam szafa która jest od podłogi do samego sufitu a na dodatek jest tam grzejnik gazowy i panel sterowania urządzeniami elektrycznymi wraz z bezpiecznikami. Szafa oczywiście jest przymocowana do sufitu zszywkami ( to już przerabiałem z dwoma wiszącymi szafkami). Jej demontaż w normalny sposób jest co najmniej karkołomny i związany z całkowitym zniszczeniem części podsufitki (a szkoda bo jest zdrowa). Podstawowy problem na jaki obecnie napotkaliśmy to w jaki sposób wymienić stelaż będący krawędzią bocznej ściany i dachu. Nie wiem czy nie skończy się na konieczności odsłonięcia dachu (jeszcze nie wiem jak to zrobić) . Ewentualnie czy jest możliwe zdemontowanie ściany bocznej ( przypominam że jest to przyczepa angielska – co chyba jednak ma znaczenie jak już się zorientowałem) razem ze sklejką i styropianem – czy to jest jeden element ??? - pozwoliłoby to uniknąć demontażu dachu i walki z szafą.

 

[ Dodano: Pon 13 Wrz, 2010 21:16 ]

zaciek masz od samej góry więc obstawiam że ciekło przez to łączenie dachu które ci pokazywałem... sprawdź jeszcze jak wygląda dach ...

 

No i sprawdziłem - opis w poprzednim poście wraz ze zdjęciami ( coś mi daty pomieszało przy wklejaniu). Co koledzy na to ??

 

[ Dodano: Pon 13 Wrz, 2010 21:18 ]

Coś mi się namieszało z datami wpisów, może teraz się uda

 

[ Dodano: Nie 19 Wrz, 2010 20:25 ]

Zbliża się kolejny weekend pod znakiem remontu. Na pewno dostarczy kolejnych emocji i pytań. Cel oczyszczenie przedniej ściany i zobaczymy czego jeszcze. Czy na tym etapie remontu ma sens odkręcenie listew bocznych, oczyszczenie ich , ponowne uszczelnienie i zamontowanie ( po sprawdzeniu szczelności) czy należy z tym zaczekać do wymiany/uzupełnienia stelaża ???

 

zewnętrzne listwy będziesz mógł montować ponownie dopiero jak uzupełnisz stelaż...

 

One są mocowane przez blachę do stelaża, a ponieważ niektóre listwy będziesz musiał w środku wymieniać więc najpierw...

- demontaż wnętrza

- odtworzenie stelaża

- w tym czasie możesz demontować listwy zewnętrzne

- jak będziesz miał nowy stelaż w środku to na nowo mocujesz listwy na zewnątrz

 

Remont a raczej jak na razie rozbiórka postępuje i rozszerza się. Dojdzie do wymiany kawałek podłogi z przodu. Jednak teraz najtrudniejsze jest odsłonięcie stelaża tak aby można go było wymienić. Z lewą stroną nie powinno być problemu , gorzej z prawą - na tej ścianie jest szafa wraz ze wszystkimi instalacjami. Nie chcę jej ruszać i zastanawiam się czy uda się do stelaża (od połowy w dół jest zdrowy) dobrać od zewnątrz bez ruszania szafy ( oczywiście szafa będzie odkręcona od ściany - mam nadzieję że będzie to możliwe. W międzyczasie sprawdziłem co można kupić w Castoramie itp i wyszło na to że dostępne tam listwy nijak nie mają się do wymiarów które potrzebuję - więc chyba się skończy u stolarza (przynajmniej częściowo). No i sklejka występuje w najmniejszej grubości 4 mm a ja potrzebuję 2 mm max 3mm. Już widzę że grubość mojej ściany muszę zmniejszyć ponieważ dostępny styropian ma 20 mm grubości a w mojej cepce jest 23 cm (chyba są to standardy angielskie mierzone w calach :bzik: ) i z 25 mm grubości ściany zrobić muszę 22max 23 mm ale sądzę że to nie będzie problem ( przy oknach dam listwy żeby uszczelka dobrze przylegała. Na razie tyle - wszelkie Wasze uwagi i podpowiedzi będą mile widziane. A i jeszcze jedno czy strona listwy która będzie przyklejana do blachy może być zaimpregnowana czy raczej nie powinna ???

 

[ Dodano: Nie 19 Wrz, 2010 20:32 ]

Kupisz zwykłe ćwierć-wałki (takie z drewnopodobne). Będzie ok.

 

rzeczywiście. ćwierć wałki powinny załatwić sprawę a i tak czeka mnie wielkie tapetowanie w środku :jump:

 


Udało się "dobrać" do dachu i odsłonić częściowo bok

post-152758-imported-a48c4692-5708-415d-9c7e-e0c81e974a77_thumb.jpg

 

Przód przyczepy po demontażu. Jak widać - po prawej próchno, po lewej zdrowe ale i tak część trzeba wymienić

post-152758-imported-fb34d18f-c0d7-4379-bcad-f29a670b2bd6_thumb.jpg

 

O tym było wiadomo że trzeba remontować

post-152758-imported-eb7264a5-e1f0-4f5f-aacf-ddc390a6cc73_thumb.jpg

 

A to niespodzianka !!! Ściana była twarda lecz w kilku miejscach widać było "purchle" - już wiadomo co to jest - żywa pleśń - do remontu

post-152758-imported-5d159cba-ef01-4ca4-ab12-1fb5863ba1c6_thumb.jpg

 

dodatkowa robota

post-152758-imported-d09ed3a2-9c39-4800-9b59-1228b2aa960f_thumb.jpg

 

Prawa strona - góra do remontu razem z górną listwą stelaża

post-152758-imported-7164a4f8-f996-42af-a904-152d88ac46e3_thumb.jpg

 

Spróchniała górna listwa stelaża - do wymiany

post-152758-imported-63e86219-3ecf-4a9e-a8a1-8a23dd6983f2_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mi się wydawało że mój remont to było wyzwanie :ok:

 

kantosz, pomysl o wycięciu tej szafy ... odbudujesz ją na wymiar trochę zmianiając system montażu ja swojej nie demontowałem, bo przy niej praktycznie zaczynała się dobra sklejka ... ale jak masz wilgoć za szafą to trzeba to zrobić..

 

 

Jeśli w Castoramie masz listwy 20x20 do tego 4mm sklejki da Ci praktycznie oryginalny wymiar. Ja na tym bazowałem z braku czasu na szukanie stolarza...

 

Listewki impregnowałem ze wszystkich stron i jak już mówiłem (a w zasadzie się później dowiedziałem) warto spróbować impregnowania na gorąco ... jak będziesz miał wszystkie listewki przygotowane pomyśl o wielkiej aluminiowej brytfannie i zagotowaniu listew w impregnacie a następnie ich wystudzeniu w tej "zupie" taka listwa będzie mogła stać w wodzie przez pare lat :ok:

 

koszt impregnatu w dużych pojemnikach będzie całkiem akceptowalny ... nawet jak to Ci się nie uda to próbuj impregnować samym gorącym Xylomalem lub innym roztworem ... żeby dokładniej spenetrowała żywica drewno :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Remont trwa nadal i końca nie widać. Pomału zaczynam wszystko skłądać ale zima się zbliża i zobaczymy ile da się zrobić. Póki co mam pytanie. Oczywiście jest na nie odpowiedź gdzieś na forum ale jak sądzę tak będzie szybciej. Otóż jakiego kleju używaliście (używacie) do przyklejania listew drewnianych do blachy ??. Ja kleję na razie PATEX-FIX em ale nie jestem do kończ przekonany. Tym bardziej że temperatury na dworze są już poniżej 10 st C. a nawet i zero w nocy. Potrzebny byłby klej szybko wiążący i to najlepiej w niższych (oczywiście dodatnich) temperaturach. Ostatnio kleiłem listwę i niestety odpadła bo w nocy było zero na termometrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont trwa nadal i końca nie widać. Pomału zaczynam wszystko skłądać ale zima się zbliża i zobaczymy ile da się zrobić. Póki co mam pytanie. Oczywiście jest na nie odpowiedź gdzieś na forum ale jak sądzę tak będzie szybciej. Otóż jakiego kleju używaliście (używacie) do przyklejania listew drewnianych do blachy ??. Ja kleję na razie PATEX-FIX em ale nie jestem do kończ przekonany. Tym bardziej że temperatury na dworze są już poniżej 10 st C. a nawet i zero w nocy. Potrzebny byłby klej szybko wiążący i to najlepiej w niższych (oczywiście dodatnich) temperaturach. Ostatnio kleiłem listwę i niestety odpadła bo w nocy było zero na termometrze.

 

pattex fix chyba nie jest elastyczny a to przy róznych typach materiałów (drewno-blacha) moze nie byc dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pattex fix chyba nie jest elastyczny a to przy róznych typach materiałów (drewno-blacha) moze nie byc dobrym pomyslem.

 

zgadza się, Pattex Fix nie jesteslastyczny. Sprawdziłem sikaflex i uważam że nic lepszego na razie nie wymyślono. Całą resztę remontu robię sikafleksem i częściowo Chemolanem B ( drewno z drewnem tam gdzie nie musi być elastyczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się da jeszcze odbudować??????

 

Oczywiście że się da odbudować. Trochę mnie nie było na forum (wszystkie weekendy spędzone na remoncie) więc postaram się nadrobić zaległości i załączam zdjęcie z dalszej części remontu:

 

Jeśli pogoda pozwoli to postaram się jeszcze coś zrobić tej jesieni. Byłaby szansa aby zamknąć całość przed zimą. Możę się uda.

post-4217-065907000 1288629537_thumb.jpg

post-4217-038260700 1288629682_thumb.jpg

post-4217-069445000 1288629691_thumb.jpg

post-4217-048350800 1288629702_thumb.jpg

post-4217-014483300 1288629712_thumb.jpg

post-4217-002171800 1288629720_thumb.jpg

post-4217-047594900 1288629744_thumb.jpg

post-4217-040430000 1288629753_thumb.jpg

post-4217-017026300 1288629762_thumb.jpg

post-4217-070080900 1288629774_thumb.jpg

post-4217-018779800 1288629782_thumb.jpg

post-4217-035299100 1288629799_thumb.jpg

post-4217-040698400 1288629810_thumb.jpg

post-4217-033354000 1288629819_thumb.jpg

post-4217-059107700 1288629825_thumb.jpg

post-4217-032685600 1288629834_thumb.jpg

post-4217-021412200 1288629845_thumb.jpg

post-4217-017176800 1288629855_thumb.jpg

post-4217-084925700 1288629888_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak wygląda plan remontów na nowy sezon ... zima raczej nie planuje do nas wracać więc niedługo na spokojnie będzie można rozpocząć sezon ;)

 

Kantosz wykonywałeś jakieś prace remontowe przez ostatnie tygodnie, czy zima była chwilą wytchnienia od remontu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kamil, zima była czasem odpoczynku od remontu. Niestety ale przyczepka stoi na zewnątrz pod plandeką i nic nie dało się robić. Pilnowałem tylko aby wiatr nie narobił szkód - i chyba się udało. Ale już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł kończyć remont. Chciałbym na weekend majowy ją wypróbować - może się uda.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nasze plany to weekend majowy w Sławie lub w zależności od pogody Karkonosze jeśli podobne kierunki planujecie to może ruszymy przyczepkami świeżo wyremontowanymi :thank:

tak czy owak trzymam kciuki i czekam na dalsze relacje z prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.