Skocz do zawartości

KNAUSiaki


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam bagażnik z tyłu. Mieszczę 3 rowery. Ew. mogę wydłużyć ramię, wścibić rynnę i pomyśleć o montażu czwartego.

Mam na haku takie ustrojstwo wielofunkcyjne. Nie wiem jak go używał poprzedni właściciel (ja jeszcze nie używałem). Można na nim zamontować kulę haka i bagażnik rowerowy na kulę.

Jacek gdzieś znalazł taki adapter. Wydaje mi się, że wtedy rowery byłyby wyżej. Odpada problem kontaktu auto-rower.

dddd888e1eed05b7med.jpg

 

[ Dodano: Czw 26 Sie, 2010 18:30 ]

A tutaj mój bagażnik w stanie spoczynku:

4c854c6f4402a393med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam Knausa i nie wiem czy mnie nie zbesztacie za to, że się tu wcinam ale zaryzykuję.

Też mam bagażnik na dwa rowery na dyszlu ale jeśli zabieram ze sobą rowery to stawiam je na dachu auta. Dlaczego ? Już tłumaczę. Jesteś np na wakacjach we Władysławowie. Chcesz zwiedzić ruchome wydmy k/Łeby. Zabierasz rowery autem do Łeby i stamtąd jedziesz już na nich do celu :( Chyba, że pojedziesz na rowerze już z Władka :(

Oczywiście to indywidualna sprawa każdego :(

Już uciekam stąd :ok:

 

P.S.

KNAUSKLUB ? Czy wzorem "Fanklubu Niewiadówek" też założycie swoją stronę www i swoje forum ? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zeskanuję tę fotkę ze straży gminnej. Innej nie mam od tyłu ... :ok:

 

[ Dodano: Czw 26 Sie, 2010 19:53 ]

Czy postawienie rowerów na dachu nie zwiększa

z pewnością tak, ale czy przez to jest większe niż ze wzgledu na przyczepkę?

Śmiem sądzić, że opór będzie większy.

 

Fotka tylko taka:

69c1db8fda58966cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na foto:

 

wielkie dzieki :( to moje rowerki na czas jazdy wylądują na dyszlu :( ale bagażnik na dach auta też bede woził a to właśnie z powodów które napisał Spablo :(

 

P.S.

KNAUSKLUB ? Czy wzorem "Fanklubu Niewiadówek" też założycie swoją stronę www i swoje forum ? :ok:

 

nie mamy takich planów :( ale wykluczyć tego nie możemy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ile daje przesunięcie butli! (podziękowania za pomysł dla Rafała):

76a5b830a6e47751med.jpg

 

4e58fb42a34dd3c6med.jpg

 

Przy okazji mój akumulator:

853aa403560327f7med.jpg

 

Dodam tylko, że przez podłogę pociągnąłem dwa kable. Pod podłogą mam zarówno wtyczkę jak i gniazdko.

Mogę wyciągnąć prąd z przetwornicy do przyczepki, mogę też ładować akumulator z zewnętrznego źródła.

Oczywiście przy zamkniętym luku bagażowym.

 

[ Dodano: Czw 26 Sie, 2010 20:54 ]

ktoś uniósł łóżko o jakieś 20-30cm wyżej niż standard

 

Kit - a nie zrobi Ci się zbyt wąsko pomiędzy pięterkiem a podwyższonym łóżkiem?

 

Co do rowerów - żaden problem odkręcić pedały i skręcić kierownicę. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk a ta twoja przetwornica to z 12 na 230? Bo z 230 na 12 to masz pewnie w oryginale w szafie?

 

kit napisał/a:

ktoś uniósł łóżko o jakieś 20-30cm wyżej niż standard

Kit - a nie zrobi Ci się zbyt wąsko pomiędzy pięterkiem a podwyższonym łóżkiem?

 

u siebie tego nie mam i nie planuje tak robić Pisałem że oglądałem budke która miała właśnie taka przeróbke Wyszła mini alkowa z poteżnym lukiem bagażowym :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta twoja przetwornica to z 12 na 230?

tak. Z akumulatora na 230V. Nie kombinowałem. Zrobiłem na krótko.

Przetwornica 600W stałego napięcia. Przewód zasilający do przyczepki podpinam do gniazda w podwoziu, a to z kolei jest wpięte do gniazda przetwornicy.

Akumulator 60Ah ZAP polecany tutaj. DO TAXI i Kamperów (głębokiego rozładowania).

Dodatkowo kupiłem prostownik "impulsowy" z mikroprockiem.

 

u siebie tego nie mam i nie planuje tak robić

Za szybko połaczyłem fakty:

i tu się przyznam że od wczoraj myśle nad pomysłem kolegów o przerobieniu przedniego łóżka na stałą sypialnie i zaczynam widzieć plusy

:ok:

 

[ Dodano: Czw 26 Sie, 2010 21:45 ]

Przy okazji - jakiej wielkości macie drzwi do luku bagażowego?

Mam do wyboru Dometic 700x305, 700x405, 1000x305, 1000x405.

http://allegro.pl/item1185963461.html

Skłaniam się ku wyboldowanym wymiarom. Chyba 405 może być zbyt wysokie

 

lub

THETFORD 750x300

http://allegro.pl/item1167772070.html

 

Zastanawiam się które. Najbliżej mi do wyboldowanych wymiarów. Ze względu na wysokość.

 

Czy warto dokładać do TF? Mam takie drzwiczki z drugiej strony (kibelek), więc może jednak warto ujednolicić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.