Skocz do zawartości

Wyposażenie obowiązkowe przyczepy


BartekZab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Jako że stałem się szczęśliwym posiadaczem przyczepy startuję z jej wyposażaniem.

Pytanie jest następujące:

 

Co trzeba mieć obowiązkowo jako wyposażenie przyczepy:

1. Trójkąt

2. Gaśnica

3. Te cholerne tablice wyróżniające ponad 8 m

4...........

 

Co jeszcze? U nas i w innych krajach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obowiązkowo to musisz mieć trójkąt. Zgodnie z przepisami - przyczepka ie musi posiadać gaśnicy. Ale oczywiście - zdrowy rozsądek podpowiada, że może się przydać.

pamiętaj o usunięciu naklejki z innego państwa,

i o naklejeniu naklejki forumowej :hop1:

oczywiście - kwity (DR + polisa OC) :)

 

Warto pomyśleć o klinie pod koło (do wypoziomowania przyczepy), poziomicy i podkładkach pod łapy (są takie z tworzywa, mogą być też zwykłe deseczki).

 

To tak z grubsza. Gdzieś to już było opisywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz do kół, przedłużacz to z 50 metrów (ja mam 20m+30m).

Jak masz stabilizator, to warto zaopatrzyć się w pokrowiec na zaczep.

 

Jeżeli wozisz z tyłu rowery, to tablica ostrzegawcza o ładunku wystającym poza gabaryt.

Warto wozić skrzynkę z narzędziami:

-kilka wkrętów, kawałek deski, wkrętaki (płaski/krzyżąk), kombinerki, taśma izolacyjna, plus taśma szara (taka montażowa wzmocniona).

- uszczelka do gazu

- jeśli nie masz drugiego kompletu kluczyków - to warto dorobić,

- dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą,

- warto zastanowić się na półkami do przedsionka,

- dobrej jakości (stabilny) stolik do przedsionka plus składane krzesła dla wszystkich członków rodziny.

Co do wyposażenia ogólnego to warto zainwestować w dobre lusterka (oddzielny wątek),

a już w ogóle to jeszcze zastanawiam się nad kamerą cofania...

 

oraz

wyposażenie turysty - latarka, saperka itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- warto zastanowić się na półkami do przedsionka,
zbiornik na czystą i brudną wodę.

No... koledzy, nie wiedziałem, że te rzeczy należą do obowiązkowego wyposażenia przyczepy :hop1: O obowiązkowe wyposażenie pytał przecież kolega BartZab.

 

Obowiązkowe są oczywiście trójkątne odblaski koloru czerwonego, umieszczone z tyłu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dorzucę rzecz której mi zawsze brakowało ale od 2 lat wożę .... packa na muchy .... :hop1:

 

Że nie wspomnę o:

apteczce

podnosniku hydraulicznym

bezpiecznikach

małym kompresorku

uszczelkach do butli gazowej

kaloszach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartZab, jak już masz trójkat ostrzegawczy do przyczepy to pomyśl o klinach pod koło 2szt.

Bo wiesz jak zaciągniesz ręczny hamulec a będzie z górki to Ci przyczepa do tyłu odjedzie.A wracajac do klinów , to wszystkie nowe przyczepy mają je na wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jestem jakimś wyjątkiem chyba :hop1: bo połowy z tego co wyżej napisane nie posiadam w budce i nawet mieć nie zamierzam :) Jak tak czytam to dochodze do wniosku że sporo przekraczacie DMC :) Ja mam zarówno w aucie jak i budce totalne minimum :hop1: poprostu nie studiowałem MacGyveryzmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otworzę to nie wypuszczam z łapki, póki nie wypiję.

A gdzie trzymasz słone paluszki, orzeszki, chipsy lub inne piwne gadżety? :)

 

Kit - Ty napisz, że do tej chwili nie miałeś. Jak jeździłem maluchem z namiotem na dachu iw 4 osoby, to też wielu rzeczy nie brałem ze sobą :hop1: .

Teraz, kiedy masz dużo większą budkę to z jej rozmiarem standard i wymagania rosną...

Akurat z kaloszy nie używam, kompresorek mam w płucach plus pompka dwuręczna :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kiedy masz dużo większą budkę to z jej rozmiarem standard i wymagania rosną...

 

no i tu się nie zgodze :hop1: już naście lat jeżdze z budkami i to różnych rozmiarów (od 3,5m do 5.5) i w każdej mam idealnie to samo na wyposażeniu Poprostu mam tylko to co niezbędne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.