Jump to content
BartekZab

Wyposażenie obowiązkowe przyczepy

Recommended Posts

piterek

i nici w 6 kolorach co najmniej, i igły z 5 rodzajów, i drut w trzech grubościach, i guma pasmanteryjna jakby Ci pękła w gaciach, pilniczek do paznokci w trzech rozmiarach, ze dwa kilowaty prądu w wiaderku jakby brakło, haczyk na ryby, albo lepiej ze sto... bo jak podejdzie ławica..., no i koniecznie kamień z Jeleniej tfu, tzn z Jasnej Góry!!!

nie wiem tylko czy obowiązuje to we wszystkich krajach Unii... :ok:

gfizyk
nie wiem tylko czy obowiązuje to we wszystkich krajach Unii...

guma do gaci - na 100% w Holandii ... ,

sznurek - w całej UE. Bo nam biedakom z Polski, jak tam już pojedziemy - ciężko będzie związać koniec z końcem. A jak mamy sznurek - to zawsze nam się uda to zrobić :ok::ok:

A tak szczerze - to w niektórych państwach wymagane są kamizelki odblaskowe. I tu jest różnie. Podobno (nawet tutaj ktoś pisał) tyle sztuk co pasażerów w autku.

Ja mam tylko jedną ...

ptaku
tyle sztuk co pasażerów w autku

dotyczy Austrii

Effendi
gfizyk napisał/a:

tyle sztuk co pasażerów w autku

dotyczy Austrii

Włochów też - chyba :ok:

TikTak

A ja to zamierzam sobie kupić kliny pod koła.

Ale nie takie do blokowania, żeby przyczepa nie pojachała, te to już mam, były od razu w wyposażeniu.

Chodzi mi o takie, jakie mają kamperowcy, do poziomowania.

GAJOWY
i w jaki sposób tą blaszką naprawiłeś termoparę?

Blaszkę wygięłem w literę "U" i zablokowałem pokrętło regulacji gazu

w pozycji wciśniętej,Lodówka działała.

gfizyk
A ja to zamierzam sobie kupić kliny pod koła.

U mnie zwykłe kliniki są na zaczepach pod przyczepką. Kupiłem duży klin do poziomowania. Jeden wystarczy, bo podkładasz go pod koło, które jest niżej położone.

kocur
pojęcie "niezbędne" to jest względne ... dla jednego będzie to coś do jedzenia i spania, a dla innego pół domu, plus pół garażu i jeszcze wyposażenie "wczasowe" :ok:

Dokładnie tak jest. Należy uczulać nowych karawaningowców przed zabieraniem w drogę zbyt wielu maneli - po pierwsze zbytnio obciążają przyczepę i sama podróż staje się mniej przyjemna, po drugie na miejscu okazuje się, że wszystkie wolne przestrzenie w bakistach są szczelnie wypełnione i trudno cokolwiek znaleźć.

Ponieważ moje podróże polegają na biwakowaniu w jednym miejscu jeden-dwa dni i przenoszenie się dalej ( w siną dal... :ok: ) nie zabieram ze sobą przedsionka i mebli ogrodowych. W zupełności wystarcza mi daszek/markiza i składane leżaki. Różnica w obciążeniu przyczepy - ponad 30 kg.

ptaku
trudno cokolwiek znaleźć

ja mam rozpisane co gdzie wkładam ,przy pakowaniu ułatwione ,a przy szukaniu niezbędne :ok:

[ Dodano: Pią 27 Sie, 2010 16:58 ]

nie zabieram ze sobą przedsionka

na krótkie wyjazdy przedsionek letni

na dłuższe postoje przedsionek pełny :ok:

arsat

Wiem ,że "odgrzewam kotlet" ale ponieważ należę do początkujących to takie tematy są na TOP-ie i............ nie mogłem się powstrzymać- jest takie powiedzenie:

"Gdyby nie sznurek i drut ,to by Polska Kaput" bananaevil.gif

pozdrawiam wszystkich

Arek

Miodzio

Co do kamizelek odblaskowych - w większości krajów europejskich jest obowiązek ubierania tychże kamizelek przez wszystkie osoby wysiadające na drodze z pojazdu (w czasie naprawy, wymiany koła itp). Obowiązkowa jest jedna sztuka, dla kierowcy - inne osoby nie mogą bez kamizelek opuszczać pojazdu.

tommi

Ja to w przyczepie, woże wszystko, serio, nie dlatego że coś mi się może zepsuć, ale dlatego, że mogę komuś pomóc,

Nie chwaląc się gdy coś ktoś potrzebuje ze znajomych przychodzi do mnie, bo Tommi pewnie ma.

Lubię mieć wszystko, choć nie zawsze tak jest,

Do tego co wypisywaliście to ja musze jeszcze dołożyć maszty i anteny krótkofalarskie, stojak na satelitę, wieszak na pranie (rzopinany pomięczy uchwytami przednimi i tylnymi), przedłużacz, bezpieczniki topikowe (choć w przyczepie mam automaty) walizka narzędzi, a przedewszystkim masę scyzoryków na każdą okazję (ale to juz chorobą)

Najważniejsze by przyjemnośc z wyjazdu była a nie konkurs mechaników

gfizyk

Niedawno zakończyłem kurs ratownictwa drogowego PZM.

Teraz zupełnie inaczej widzę kwestię apteczki. Warto w ten element zainwestować. Planuję zakup jako wyposażenie (przechodnie z budki do auta).

W miarę fajne jest coś takiego:

http://allegro.pl/profesjonalna-apteczka-samochodowa-as-2-od-pol-poz-i1501522989.html

Focus

Te obowiązkowe tablice wyróżniające na zestawach ponad 8m to konkretnie w jakiś miejscach muszą być?

czy tylko muszą być widoczne niezależnie od umiejscowienia na tyle cepki?

pozdrawiam

JINX_Sanok

Te obowiązkowe tablice wyróżniające na zestawach ponad 8m to konkretnie w jakiś miejscach muszą być?

czy tylko muszą być widoczne niezależnie od umiejscowienia na tyle cepki?

pozdrawiam

i powinno być jasne grinser006.gif

pozdr

cartablice.pdf