Skocz do zawartości

ADAC plus


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2020 o 23:55, czepkateam napisał:
To akuratnie wiem, i dlatego zastanawiam się co dalej zrobić. Jak zrezygnuję, to bez opcji powrotu. Pytanie tylko na ile ADAC na dzień dzisiejszy, jest konkurencyjny (o ile wogóle jest) w stosunku do ofert krajowych i czy warto się go trzymać? Parę lat temu wypadał całkiem dobrze - nawet z kolsuntantem można było po polsku porozmawiać... Teraz już chyba tylko po niemiecku... 

 


Ja byłem zadowolony, do godziny 17tej chyba, można było rozmawiać po Polsku, później faktycznie rozmawiałem po angielsku. Przez ostatni rok nie korzystałem, nie planuję też wyjazdów zagranicznych w tym roku. Jak będzie coś grubszego, wykupię jakieś nasze ubezpieczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 godzin temu, Sisar napisał:

czepkateam - nie miałem opłaconej nowej składki... było już kilka dni po terminie jak do nich napisałem tego e-maila.

Na jaki adres e-mail pisałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.06.2020 o 21:55, czepkateam napisał:

Na wypadek rezygnacji też mam taki plan (nie zapłacić). Ale nie wiem do końca, czy nieopłacenie składki powoduje automatyczne skreślenie z listy? Wolał bym to zrobić zgodnie z "literą prawa", żeby mnie żaden niemiecki komornik później nie ścigał

"Wollen Sie Ihre Mitgliedschaft beim ADAC kündigen, müssen Sie Ihre Kündigung bis spätestens einen Monat vor dem Ende der Laufzeit schriftlich einreichen, damit diese wirksam ist. Die Kündigung müssen Sie unbedingt schriftlich per E-Mail, Fax oder per Einschreiben mit Rückschein abschicken."

Oficjalnie i zgodnie z " literą prawa"  jest okres wypowiedzenia  minimum jeden miesiąc przed upływem ubezpieczenia. Można wypowiedzieć mailem, faxem albo poleconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kalapan napisał:

"Wollen Sie Ihre Mitgliedschaft beim ADAC kündigen, müssen Sie Ihre Kündigung bis spätestens einen Monat vor dem Ende der Laufzeit schriftlich einreichen, damit diese wirksam ist. Die Kündigung müssen Sie unbedingt schriftlich per E-Mail, Fax oder per Einschreiben mit Rückschein abschicken."

Oficjalnie i zgodnie z " literą prawa"  jest okres wypowiedzenia  minimum jeden miesiąc przed upływem ubezpieczenia. Można wypowiedzieć mailem, faxem albo poleconym.

Tak to wygląda, no chyba , że dasz im się tak we znaki co sprawi, że oni sami nie będą zainteresowani przedłużeniem umowy. 

ADAC zmienił definitywnie swoją politykę "pomocy" na drodze. Pomoc jaką udzielają, starają się ograniczać do ściągnięcia auta z drogi i pozostawienia na parkingu. Natomiast za całą pozostałą część pomocy typu auto zastępcze, hotel, taksówka z autostrady, domagają się aby klient zabezpieczał swoją kartą kredytową. Potem możesz iść do sądu i walczyć o swoje. ADAC był już kilka razy na granicy upadłości, państwo pomagało im wstać z kolan. Jesteś "dobrym" klientem jak płacisz ale jak zaczynasz wymagać wypełnienia warunków umowy to zaczynają się schody. Wystarczy zobaczyć co sami Niemcy piszą o  ADAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

@Helmut nieciekawe co piszesz. Ale to jest reguła czy pojedyncze przypadki o których robi się głośno?

Niestety ale reguła. Zwróćcie uwagę co jest zapisane w warunkach umowy. Najczęściej ograniczona pomoc i podana kwota. Wszystkie inne warunki jak dowóz uszkodzonego auta do miejsca zamieszkania to niesprecyzowane zapisy. W efekcie klient ponosi dodatkowe koszty lub koszty całkowite. Nigdy nie możesz być pewien, że ADAC udzieli ci wsparcia w potrzebie w każdym miejscu pomimo tego, że jesteś ich klientem. Smutne fakty. 

Moja rada - polecam z dystansem podchodzić w obecnych czasach do usług ADAC. Namawiam do sprawdzenia alternatywnych ofert assistance, innych firm a zapewniam, że cenowo nie jest drożej a nawet taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czepkateam napisał:

A możesz polecić coś konkretnego, co było by alternatywą dla ADAC? 

 

Zawsze było ACE, ale i tutaj wiele się zmieniło - praktycznie ten sam szajs co ADAC... Przez 20 lat byłem w ACE, ale od paru lat zrezygnowałem z wszystkiego.Szkoda kasy...

 

https://www.ace.de/fileadmin/user_uploads/documents/kleingedrucktes-vrs-BR0512.pdf

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.finanztip.de/adac-alternativen/

Zwróćcie uwagę, że ADAC "niby" zapewnia wynajęcie na dobę auta za 0 € ale spróbujcie z tej oferty skorzystać. Poniżej porównanie do innych ofert. Wg. mnie na dzień dzisiejszy ubezpieczyciele oferują również ciekawe oferty assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Helmut napisał:

https://www.finanztip.de/adac-alternativen/

Zwróćcie uwagę, że ADAC "niby" zapewnia wynajęcie na dobę auta za 0 € ale spróbujcie z tej oferty skorzystać. Poniżej porównanie do innych ofert. Wg. mnie na dzień dzisiejszy ubezpieczyciele oferują również ciekawe oferty assistance.

Chodziło mi o alternatywę w polskim wydaniu. Niemcom już dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2020 o 22:47, czepkateam napisał:

Na jaki adres e-mail pisałeś? 

I lepiej napisz samo niestety się nie rozwiązuje. W skrzynce czeka nowy druczek, ubolewali, że może poprzedni zaginął i żebym zapłacił, bo będą musieli wystawić koszty ponaglenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, witus napisał:

I lepiej napisz samo niestety się nie rozwiązuje. W skrzynce czeka nowy druczek, ubolewali, że może poprzedni zaginął i żebym zapłacił, bo będą musieli wystawić koszty ponaglenia. 

Już napisałem. Czekam tylko na odpowiedź i na to, jak potraktują mój brak wpłaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.