Skocz do zawartości

ADAC plus


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

[mention=5596]chris_66[/mention] to jakie teraz kupujesz assistance? 
A co zmieniło się na gorszcze w adac?
Nie mam assistance

Kiedyś można było kilka interwencji mieć w adac, teraz jest limit na zagraniczne, czyli poza Niemcami, parę innych jeszcze zmian, ale wymazalem je wraz z rezygnacją

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chris_66 napisał:

Nie mam assistance emoji41.png

Kiedyś można było kilka interwencji mieć w adac, teraz jest limit na zagraniczne, czyli poza Niemcami, parę innych jeszcze zmian, ale wymazalem je wraz z rezygnacją

Wysłane z Tapatalka
 

To ile razy z nich korzystałeś :blink:

ja mam trzeci rok i jeszcze ani razu ich nie wołałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego zrobili zastrzeżenie że nie sprzedają obcokrajowcom 

Oczywiście, bo Niemcy nie robili takich numerów

Ja korzystałem może 6-8 razy, w ciągu 10 lat,

Kiedyś przeliczyłem kasę za holowanie ponad limit znalazłem lokalnie lawetę i wyszło za całość taniej niż w adacu za limit i dodatkowe ?

Teraz widzę, że nie jestem niemieckim zagubionym emerytem, który wszystko musi mieć postawione pod nos i sam sobie zorganizuję pomoc lokalnie szybciej i pewnie taniej.

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

JA w temacie sposobu i możliwości wypowiedzenia umowy ADAC. Miałem ADAC Plus od ok. 11 lat. Skorzystałem przez ten cały czas 3 razy. Płaciłem dotąd 89,50 euro, a 3 mies. temu przyszła podwyżka 109 euro. Napisałem e-maila do nich, że za drogo i chyba nie chcę już być w ADAC. 10 dni po moim e-mailu przyszło pismo pocztą z ADAC, że szkoda, że odchodzę i że karta w takim razie wygasła - tyle, w dwóch zdaniach. To tak apropo obowiązującego rzekomo 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia i to w formie pisemnej z własnym odręcznym podpisem itd - odniosłem wrażenie, że ucieszyli się, że polaczek sobie odszedł..... :) Teraz kupiłem sobie standard w SOS PZM za 145 zł, a jak gdzieś będę wyjeżdżał dalej z przyczepką to sobie dokupię opcje HOLOWANIE 1000 km, PRZYCZEPA i takie tam.... PZM wydał mi się najbardziej optymalny jak dla mnie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w temacie sposobu i możliwości wypowiedzenia umowy ADAC. Miałem ADAC Plus od ok. 11 lat. Skorzystałem przez ten cały czas 3 razy. Płaciłem dotąd 89,50 euro, a 3 mies. temu przyszła podwyżka 109 euro. Napisałem e-maila do nich, że za drogo i chyba nie chcę już być w ADAC. 10 dni po moim e-mailu przyszło pismo pocztą z ADAC, że szkoda, że odchodzę i że karta w takim razie wygasła - tyle, w dwóch zdaniach. To tak apropo obowiązującego rzekomo 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia i to w formie pisemnej z własnym odręcznym podpisem itd - odniosłem wrażenie, że ucieszyli się, że polaczek sobie odszedł.....  Teraz kupiłem sobie standard w SOS PZM za 145 zł, a jak gdzieś będę wyjeżdżał dalej z przyczepką to sobie dokupię opcje HOLOWANIE 1000 km, PRZYCZEPA i takie tam.... PZM wydał mi się najbardziej optymalny jak dla mnie.... 


Trzeba tą umowę wypowiadać? Ja porostu niezapłacilem w tym roku. Miałem do maja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.05.2020 o 21:18, Sisar napisał:

Napisałem e-maila do nich, że za drogo i chyba nie chcę już być w ADAC. 10 dni po moim e-mailu przyszło pismo pocztą z ADAC, że szkoda, że odchodzę i że karta w takim razie wygasła - tyle, w dwóch zdaniach. To tak apropo obowiązującego rzekomo 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia

Czy jak pisałeś do nich (o rezygnację) to składkę na ten moment miałeś opłaconą? Waham się trochę, czy zostać u nich czy zrezygnować. U mnie druczek wpłaty leży już od miesiąca (trochę mniej bo 84 eur) i nie wiem czy płacić czy nie? Przypuszczam jednak, że i tak najpierw będę musiał zapłacić, a dopiero potem przyjmą rezygnację, więc automatycznie zostanę do przyszłego roku:sciana:

Ps. Zrezygnowałeś tylko z uwagi na cenę, czy były jakieś inne powody? U mnie jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła... 

W dniu 22.05.2020 o 19:46, witus napisał:

Trzeba tą umowę wypowiadać? Ja porostu niezapłacilem w tym roku. Miałem do maja.

Na wypadek rezygnacji też mam taki plan (nie zapłacić). Ale nie wiem do końca, czy nieopłacenie składki powoduje automatyczne skreślenie z listy? Wolał bym to zrobić zgodnie z "literą prawa", żeby mnie żaden niemiecki komornik później nie ścigał:policja:

W dniu 17.06.2020 o 20:53, Kainga napisał:

W razie pytań jestem do dyspozycji na PW

Napisałem - czekam na odzew... 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem - czekam na odzew... 


Nic nie robiłem, w końcu to członkostwo było ... i tak już nie można się zapisać z Polski, można jedynie kontynuować na zasadzie ciągłości. Jak nie opłacisz to nie ma powrotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witus napisał:

Nic nie robiłem, w końcu to członkostwo było ...

Niby tak, ale do czego to 3 miesięczne wypowiedzenie? Zasady członkostwa w Niemczech, mogą się różnić od "naszych". Czy aby gdzieś w warunkach nie ma zapisu tzw. "drobnym druczkiem"...? 

 

Godzinę temu, witus napisał:

już nie można się zapisać z Polski, można jedynie kontynuować na zasadzie ciągłości. Jak nie opłacisz to nie ma powrotu.

To akuratnie wiem, i dlatego zastanawiam się co dalej zrobić. Jak zrezygnuję, to bez opcji powrotu. Pytanie tylko na ile ADAC na dzień dzisiejszy, jest konkurencyjny (o ile wogóle jest) w stosunku do ofert krajowych i czy warto się go trzymać? Parę lat temu wypadał całkiem dobrze - nawet z kolsuntantem można było po polsku porozmawiać... Teraz już chyba tylko po niemiecku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.