Skocz do zawartości

ADAC plus


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Jestem posiadaczem karty

9da3cb90619ac995med.jpg

Szczegóły w jęz. polskim

www.adac24.pl

 

i czym sie tak podniecacie... ja tez mam ADAC i wiem ze w zyciu nie pokazalbym publicznie numeru czlonkowskiego, bo jak cie beda kiedys cholowac nikt nie zapyta o twoje nazwisko, tylko o numer karty i moga byc jaja...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej! Dethleffs! Chyba chcesz holowac na długim holu? Bo hol normalny jest krótszy o jedną literę, o to "c" na początku. Pozdrawiam

i czym sie tak podniecacie... ja tez mam ADAC i wiem ze w zyciu nie pokazalbym publicznie numeru czlonkowskiego, bo jak cie beda kiedys cholowac nikt nie zapyta o twoje nazwisko, tylko o numer karty i moga byc jaja...pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na tę stronę, ale nigdzie nie ma, ile kosztuje taka karta ADAC PLUS?

 

NICKT , kliknij na górze na "opcje ubezpieczeń" i wyświetli się po lewej stronie na białym tle,tylko musisz trochę zjechać na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę temat.

 

Rozważam zakup tego ubezpieczenia.

 

Czy znacie alternatywne ubezpieczenie w podobnej cenie obejmujące zarówno holownik jak i przyczepę (wiekowe) i działające na Bałkanach i w Albanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur - może spróbuj starter24.pl . Ja sam przymierzam się do tego. Właścicielem firmy jest i tak ADAC. Koszty 199 zł rocznie, ale niestety nie wiem co z przyczepką.

Poza tym z tego co wyczytałem na adac24.pl to ubezpieczenie ADAC działa tylko dla kierujących pojazdami na kategorię B, czyli jak ktoś ma B+E to już na auto(do3,5 t) z przyczepą (razem powyżej 3,5t) to już nie podlega ochronie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam Wszystkich

 

Cena karty ADAC plus w Niemczech to 78 Euro jesli dobrze pamietam

 

Jako ciekawostke chce powiedziec ze karta jest przypisana do uzytkownika nie samochodu takze jakim samochodem sie nie jedzie to ubezpieczenie działa

 

pozdrawiam i bezawaryjnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj wróciliśmy z majówki....

Byliśmy u Państwa Laskowskich... Wyruszyliśmy ok. 10.00 z Krakowa z nowo zakupionym holownikiem i "starą" przyczepką. jako, że w Lubieniu z daleka zauważyłem "korek" to skręciłem na Mszanę Dolną co by pojechać objazdem i uniknąć stania w korku. Już na pierwszym skrzyżowaniu poczułem, że pedał sprzęgła wpadł mi w podłogę :( Udało mi się doturlać na parking we Mszanie znajdujący się koło Dworca autobusowego :

 

post-9163-0-71794000-1367859173_thumb.jpg

 

 

Na miejscu zauważyłem wyciek spod silnika. Pomacałem tą kałużę i okazało się, że to DOT 4 z układu sprzęgła i hamulca wylewa się z łączenia skrzyni z silnikiem. Popadłem w ogólne załamanie.... Dzieciak płacze, że nici z kempingu, małżonka milczy :). Jest 1 Maja i wszystko zamknięte :(  Spojrzałem w telefonie na internet i wyczytałem, że moja awaria to zepsuty wysprzęglik, który w tym aucie znajduje się wewnątrz obudowy sprzęgła !!! Trzeba odkręcić skrzynie od silnika..... :( :(

 

Co robić?

Przypomniałem sobie, że mam kartę członkowską ADAC Plus. Nigdy jej jeszcze nie używałem, ale spróbuję....

W kilka chwil przez telefon pani rozpytała mnie o całą sytuację, czym jadę, ile osób itd....

Za 45 min był już holownik. Pan potwierdził, że na miejscu naprawa jest niemożliwa i trzeba na warsztat auto holować, no ale jest dzień wolny i co teraz :( Mówił, że coś zaraz załatwi..... Podzwonił trochę to po znajomych mechanikach to do centrali ADAC i po chwili wszystko było uzgodnione. Miałem do wyboru dwie opcje: 1. Dostarczenie auta, przyczepy i nas trzech osób do Krakowa pod wskazane miejsce lub 2. Odholowanie auta do mechanika, który jeszcze dziś zajmie się autem (takiego wyszukał), przyczepa na lawecie jedzie na kemping, a my drugim autem za przyczepą.... też na kemping, gdzie będziemy wypoczywać jednocześnie czekając na naprawę auta..... Wybrałem to drugie rozwiązanie. A wiec przyczepa na lawetę:

 

post-9163-0-35282700-1367859926_thumb.jpg

 

post-9163-0-99949800-1367859984_thumb.jpg

 

 

a auto do mechanika:

 

post-9163-0-41171700-1367860022_thumb.jpg

 

 

a my podstawioną przez ADAC i pana "laweciarza" osobówką na kemping.

 

Na kempingu rozładowano mi przyczepkę, a pan Laskowski swoim busikiem doholował ją na wskazane miejsce pod drzewko. Przy okazji pan Laskowski zaoferował pomoc przy planowaniu przeze mnie trasy dojazdu busikami do Mszany kiedy już autko będzie gotowe - ogólnie był przejęty moja sytuacją.

 

Wieczorem zadzwonił mechanik z informacją, że rzeczywiście padł wysprzęglik i przy okazji wypadałoby wymienić sprzęgło :( bo już jest zużyte. Zgodziłem się. Ale był długi weekend i skąd części? Zobligował się, że na sobotę sprowadzi części i autko naprawi, że mechaników przetrzyma przez wolne dni aby zdążyli. 

Ostatecznie w sobotę po południu busem liniowym pana Laskowskiego dotarłem do Krościenka n/D, a stamtąd zaraz miałem autobus do Mszany.

 

W tym miejscu chciałbym podziękować panu Laskowskiemu za pomoc i skoordynowanie mojej podróży do Mszany po auto.....

Wieczorkiem byłem już naprawionym autkiem na kempingu - wszyscy w komplecie :) 

 

post-9163-0-17491400-1367860668_thumb.jpg

 

można było spokojnie.......:

 

post-9163-0-03607800-1367860733_thumb.jpg

 

W niedzielę podpiąłem przyczepkę do auta i udałem się w drogę powrotna do domu, tak dla odmiany przez Limanową i Bochnię.....

 

I to już byłby koniec gdyby nie.........   kolejna awaria w samej Limanowej !!! :)

Jaka ?  Ano w pewnym momencie w podłodze został mi ....... pedał sprzęgła  :look:  :yay:  :hop1:  :'(

 

 

Znowu udało mi się zjechać cudem na bok na parking..... patrzę a tam pod silnikiem znowu plama DOT 4  !!! Tym razem jednak z innego miejsca sie sączy... Jest niedziela... wszystko pozamykane ! Co robić ?

Dzwonię do w/w mechanika i cud - jest cały czas w warsztacie.... Wypytał mnie co jest i oświadczył, że za godzinkę u mnie będzie i usunie awarię na miejscu...

Tak też się stało. Przyjechał z kolegą. Okazało się, że pękła uszczelka od wężyka prowadzącego ze zbiorniczka płynu do sprzęgła... 15 minut i było po robocie.....  :blagac:

 

I tak za około 1,5 godziny dotarłem już bez przygód do Krakowa... :yay:

 

 

Acha.... w Krakowie zauważyłem mały wyciek spod podłogi autka :)    Na szczęście była to tylko woda z klimatyzacji - normalny objaw.....

 

Acha... w Limanowej w oczekiwaniu na mechanika byliśmy na lodach,,,, :ok:

 

 

KONIEC.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.