Skocz do zawartości

Toaleta kasetowa - napelnianie, uzywanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Obstawiam na 20 litrów.

Co do wielkości to nie używałeś chyba zwykłej przenośnej.

Tamta jest mniejsza i o wiele częściej trzeba ją "serwisować"W tamtym roku używałem przenośnej. Teraz mam kasetę. O wiele łatwiejszy serwis. I rzadszy.

Oczywiście wszystko zależy od częstotliwości korzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

koledzy, mam pytanie. zamontowałem w budce ubikację C200 ze spłuczką zasilaną z głównego zbiornika i mam problem z podłączeniem zasilania. może ktoś z was coś takiego przerabiał, mianowicie w kibelku są cztery przewody i mam do nich doprowadzić zasilanie ale nie wiem jakie i co ma zasilać domyślam się że jeden kabel to będzie (-) a drugi to zasilanie do pompki (+) a co z trzecim? na rurce doprowadzającej wodę do kibelka jest jakiś chyba elektrozawór bo jak dmuchnę w rurkę to jest blokada więc myślę że to może być ten trzeci kabel który jest zasilaniem do tego elektrozaworu. co o tym myślicie? zanim podłączę wolę spytać bo zepsuć jest łatwo a naprawić nie ma komu.

Edytowane przez Rafal_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, mam pytanie. zamontowałem w budce ubikację C200 ze spłuczką zasilaną z głównego zbiornika i mam problem z podłączeniem zasilania. może ktoś z was coś takiego przerabiał, mianowicie w kibelku są cztery przewody i mam do nich doprowadzić zasilanie ale nie wiem jakie i co ma zasilać domyślam się że jeden kabel to będzie (-) a drugi to zasilanie do pompki (+) a co z trzecim? na rurce doprowadzającej wodę do kibelka jest jakiś chyba elektrozawór bo jak dmuchnę w rurkę to jest blokada więc myślę że to może być ten trzeci kabel który jest zasilaniem do tego elektrozaworu. co o tym myślicie? zanim podłączę wolę spytać bo zepsuć jest łatwo a naprawić nie ma komu.

 

Domyślam się, że to wersja "CS" .

Ta toaleta nie posiada pompki. Jak sam wspominasz, jest zaopatrywana w wodę z głównego zbiornika wody.

Abym mógł Ci odpowiedzieć na pytanie, musisz jeszcze napisać, jaki masz typ instalacji wodnej w budce: ciśnieniowy, czy bezciśnieniowy :niewiem:

Inaczej: czy krany masz z mikro-włącznikami włączającymi pompę wody, czy bez nich i pompa włącza się automatycznie podczas "odkręcenia" kranu (spadek ciśnienia w instalacji). Zbiornik wody masz wewnątrz przyczepy ?

:hej:

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, aby przed uruchomieniem spłukiwania, napełnić zbiornik i instalację wodą.

Narysowałem Ci schemat podłączenia dla każdego rodzaju instalacji.

 

 

Mam nadzieję, że Ci to trochę pomoże :skromny:

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

zbiornik zamontowałem w przyczepie i jest to instalacja oparta na mikro wyłącznikach a nie ciśnieniowa.

myślę że twój schemat rozwiązuje mój problem.

jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.