Skocz do zawartości

Toaleta kasetowa - napelnianie, uzywanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

kupilem przyczepke mam w niej toalete kasetowa jak z niej korzystac? Jakie lac plyny i gdzie? Toalety bede uzywal jedynie raczej do sikania bo co innego tam robic jednak sie boje ze bedzie smierdzialo itd. Czy sie myle i bedzie ok?

 

Czy te plyny do toalety kupie w markecie (jakie najlepiej kupic?)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzieki za zainteresowanie, ale te linki nie duzo mi daja wiedzy. 2 juz nie aktywne a mi bardziej chodzi o to jak uzywac taka toalete kasetowa czyli co robic z ta kasetka gdzie wlac co jak podlaczyc - jesli trzeba, czy cos rozlozyc itd

 

Nie ma gdzies takiej instrukcji bo kupowalem przyczepe z komisu i tam tez nie wiedzieli co i jak. A ten temat glowny ma sporo stron i nie wiem gdzie szukac tych informacji - jesli tam sa.

 

Plyny mniej wiecej wiem jakie bo przeczytalem troche ale bardziej mi chodzi o to jak i gdzie wlac

 

Rozumiem ze wszystko wlewam do tej kasety od zewnatrz przyczepy do kibelka nic nie leje? Poprostu po zalatwieniu wciskam sploczke i to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płyn do toalet chemicznych kupujemy gdzie się da, wyznacznikiem jest cena/jakość, wlewamy go do zbiornika na fekalia w ilości podanej na opakowaniu + 1-2l wody. Do tak przygotowanego zbiornika możemy robić i siku i kupkę (nie będzie śmierdziało). Kasetę wylewamy w miejscach wyznaczonych, jeśli takich brak to do normalnego WC.

2. Do zbiornika spłuczki też są specjalne płyny, ale on ma za zadanie pachnieć i dezynfekować toaletę.

3. Na forum są nawet dokładne zdjęcia, poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klasyka.

 

Do górnego pojemnika rózowy płyn Aqua Kem Rinse (jak dobrze pamiętam 100 ml na 15 litrów wody)

Do dolnego niebieski lub zielony Aqua Kem Blue/Green ilości podane na opakowaniu.

 

Resztę napisał Mymlon.

Używać i się nie bać i korzystać z opcji szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie masz model C200 zasilany czystą wodą wspólną dla toalety prysznica i kuchni, w takim razie lejesz tylko niebieski płyn do zbiornika na fekalia.

 

Chyba że nad tą klapą masz jeszcze jedną małą jakieś 10cmx10 cm to tam wlewasz około 8l wody i możesz dodać wtedy różowego płynu.

 

A co do użytkowania to bez obawy przy dobrych płynach naprawdę nic nie czuć.

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mam c-200 widze po zdjeciach

 

bylem w sklepie gosc sie zdziwil ze nie mam 2 zbiornikow i polecil mi w takim razie plyn zielony i mowi ze to wszystko

 

bo w przyczepie obok kibla jest skrzyneczka taka jak na zdjeciach w instrukcji tylko ze ja mam tam lac wode? Tam sa jakies kable wiec nie wiem czy moge...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz c-200 to wody nigdzie nie lejesz toaleta ta bierze wodę z zbiornika wody świeżej

jedynie do c-200SWE wlewa się wodę ale tak jak pisałem wcześniej wlew jest osobną klapą umieszczoną nad klapą główną np w tej przyczepie masz pokazane na 3 zdjęciu toaletę c-200 z zbiornikiem na wodę do widać mały wlew

http://moto.allegro.pl/item1157457579_knaus_sudwind_500_2007r.html

jeżeli go nie masz to znaczy że zasilana jest ze wspólnego zbiornika po naciśnieciu przycisku powinieneś słyszeć pomknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki panowie. Dokladnie tak jak kolega Artly napisal wciskam spluczke i sie uruchamia pompka

 

czyli wlewam tylko zielony plyn do kasety i to wszystko?

 

oglnie spodziewalem sie zjechania ze zadaje takie pytania ale mile zaskoczenie ze tutaj mozna jednak znalezc pomoc. Wg mnie wlasnie po to sa fora zeby sie wymieniac doswiadczeniem. Ktos jest dobry z danej dziedziny to pomaga innym a ten co uzyskal pomoc pewnie w niedlugim czasie podpowie innym ludziom w dziedzinie w ktorej jest specem

 

Ostatnio jednak panuje taka atmosfera na forach ze tylko wyszukiwarka i nie zadawaj pytan bo bylo milion razy :ok: Dobrze ze tu jest inaczej

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.