Skocz do zawartości

Gniazdo haka - gdzie kupić ?


Marsal

Rekomendowane odpowiedzi

mnie również było potrzebne, drugie gniazdo 7 pinowe... po prostu zadzwoniłem do jednego a producentów haków

gniazdo było u mnie następnego dnia w okolicach podwieczorku

:oslabiony:

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wiązkę ośmio-przewodową a gniazdo 7 pinowe i chcąc nie chcąc zrezygnowałem z zasilania lodówki z aku - uważam, że przeciwmgielne bardziej są potrzebne.....

 

W moim przypadku ośmy przewód to jakby powrót zasilania od gniazda haka do lampy przeciwmgłowej w samochodzie. Gdy przyczepa nie jest podłączona styk w gnieżdzie jest zwarty podając normalnie zasilanie na lampy w samochodzie. Gdy podepnę wtyczkę wówczas ten styk zostaje rozwarty, w tym momencie gdy chciałbym skorzystać z świateł przeciwmgłowych tylnych, działają one tylko w przyczepie, ponieważ za sprawą tego rozłączonego styku w gnieździe te w aucie nie dostają napięcia.

 

Plusem tego rozwiązania jest to, że światło samochodu nie odbija się w przedniej ścianie przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe 7 - pinowe znaleźć to nie problem. Szukam wersji z rozłączanym pinem przeciwmgłowego, bo mam wiązkę ośmioprzewodową.
Nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem... chcesz odłączać światło przeciwmgielne na samochodzie w momencie podpięcia przyczepy tak ? Nie widziałem takich wtyczek ale to trochę druciarstwo jeśli można niedużym kosztem zamontować sobie gniazdo 13 pin. Wtedy możesz sobie jeszcze dodać światło cofania i stałe zasilanie do przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wiązkę ośmio-przewodową a gniazdo 7 pinowe i chcąc nie chcąc zrezygnowałem z zasilania lodówki z aku - uważam, że przeciwmgielne bardziej są potrzebne.....

 

W moim przypadku ośmy przewód to jakby powrót zasilania od gniazda haka do lampy przeciwmgłowej w samochodzie. Gdy przyczepa nie jest podłączona styk w gnieżdzie jest zwarty podając normalnie zasilanie na lampy w samochodzie. Gdy podepnę wtyczkę wówczas ten styk zostaje rozwarty, w tym momencie gdy chciałbym skorzystać z świateł przeciwmgłowych tylnych, działają one tylko w przyczepie, ponieważ za sprawą tego rozłączonego styku w gnieździe te w aucie nie dostają napięcia.

 

Plusem tego rozwiązania jest to, że światło samochodu nie odbija się w przedniej ścianie przyczepy.

 

Pewnie w moim aucie jest takie samo rozwiązanie. Mam oryginalny hak Hondy i działają światła przeciwmgielne w taki sam sposób.Nie rozkręcałem nic tylko zauważyłem takie same działanie;0

Więc to jest pewnie jakiś standard.

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w moim aucie jest takie samo rozwiązanie. Mam oryginalny hak Hondy i działają światła przeciwmgielne w taki sam sposób.Nie rozkręcałem nic tylko zauważyłem takie same działanie;0

Więc to jest pewnie jakiś standard.

pozdro.

Dziwne że Honda preferuje takie rozwiązania skoro są moduły odłączające światło p.mgielne w samochodzie po podłączeniu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że Honda preferuje takie rozwiązania skoro są moduły odłączające światło p.mgielne w samochodzie po podłączeniu przyczepy.

To nie Honda preferuje takie rozwiązanie tylko ustawodawstwo niektórych krajów narzuca obowiązek odłączenia światła p.mgielnego w samochodzie gdy holujemy przyczepę.Jeśli hak wraz z instalacją elektryczną pochodzi z któregoś z krajów Europy zachodniej takie rozwiązanie będzie tam obecne. A tak na marginesie po co uszczęśliwiać kogoś modułem, w niektórych samochodach jest niepotrzebny (nawet w tych produkowanych po2008 roku)

 

P.S. Jeśli ktoś potrzebuje takie gniazda to proszę o info na P.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w moim aucie jest takie samo rozwiązanie. Mam oryginalny hak Hondy i działają światła przeciwmgielne w taki sam sposób.Nie rozkręcałem nic tylko zauważyłem takie same działanie;0

Więc to jest pewnie jakiś standard.

pozdro.

Dziwne że Honda preferuje takie rozwiązania skoro są moduły odłączające światło p.mgielne w samochodzie po podłączeniu przyczepy.

Ariel nie napisałem w jaki to jest sposób rozwiązane -bo nie wiem;(

Gniazdo wygląda "normalnie" zwykła 7 więc może jest jakiś moduł co to rozłącza -> tylko działanie świateł zaobserwowałem;)

A rzeczywiście auto jest z Dani w hak był w salonie pewnie zakładany.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz gniazda takiego jak na zdjęciu poniżej, które posiada dodatkowy wyłącznik coś jak "krańcowy"

102.032.jpg

 

Wiem że swego czasu w swojej ofercie miała to firma DUNAJ - producent wtyczek i gniazd.

Warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz gniazda takiego jak na zdjęciu poniżej, które posiada dodatkowy wyłącznik coś jak "krańcowy"

Dokładnie takie potrzebuje. Pisałem maila do firmy Dunaj, niestety bez odzewu oraz do dystrybutora akcesoriów do haków, gdzie zawsze się zaopatruje w tego typu rzeczy, tam też nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś dwa miesiące temu kupowałem takie gniazdo jak potrzebujesz tu http://www.przyczepy.walbrzych.pl/ . Nie wiem skąd jesteś - zadzwoń do nich i zapytaj czy wysyłają - jak nie to daj znać - jeśli będzie potrzeba to mogę Ci kupić i wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.