Skocz do zawartości

Czy zdejmujecie kulkę haka?


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Moze mieliście szcześci mojego kolegi nie wpuścili kazali mu zdemontowac......

I co może jeszcze dali mu piłkę do metalu żeby sobie obciął..... oczywiście niedemontowalny hak :hop1: .Znam te opowieści dziwnej treści. Proszę pokazać mi przepis który zabrania zamontowania i użytkowania haka ( z homologacją) , który jest tzw niedemontowalny.

Bardzo dużo samochodów w Niemczech , Holandii jeździ z hakami stałymi i co wszyscy niezgodnie z prawem? Bzdura :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Kiszon dokładnie tak ja mówisz. Ponad 5 lat latam autami z hakiem i nigdy nie było problemu. Wielokrotnie z założoną kulą byłem za granicą: Dania, Austria, Słowacja, Słowenia i Niemcy oraz Austria i jeszcze nie było akcji "nie wpuścimy z założoną kulą". Choć ichniejsze prawo tak stanowi. Nie ma przyczepy zdejminj kulę. Ale z hakami z niedemontowalnę kulą to ściema jakaś żeby ściągać jak się nie da.

 

Pzdrw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Cie nie wpuszczą to pół biedy gorzej jak np. w Niemczech złapia i karzą zdejmować taki zapieczony hak. Jak nie zdejmiesz to laweta to dopiero jest problem, ale fakt, że też jeżdżę z niezdjęto i nie miałem (odpukać) do tej pory problemów za granicą, a w Polsce trzy razy ratował przed malowanie zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam jestem świeży. Niedawno wróciłem z podróży z przyczepom i zauważyłem ze mój doczepiany hak zaczął się dziwnie ruszać góra dół tak może po dwa, trzy milimetry. Dziwne bo wydaje mi się ze prędzej tego nie robił. Oczywiście hak ten w każdej chwili mogę zdemontować po przez przekręcenie pokrętła z boku. Pytanie moje "Czy hak ten może się tak ruszać czy mam zacząć się martwić", pytam gdyż na ten rok zaplanowałem jeszcze podróże.

 


to coś takiego wydaje mi się ze regulacji niema

post-146252-imported-f80655ad-9195-4833-929b-b06ab8ac0226_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż jutro sprawdzę.

Wydaje mi się, że pewien luz jest dopuszczalny. Na pewno nie powinno go być w płaszczyźnie poziomej (wzdłuż osi przyczepy). Ale góra-dół.

Mam podobny hak. Jutro rano jadąc do pracy pomacam.

 

A wracając do tematu - hak zamontowałem w piątek - podpinając przyczepkę. Teraz jest zamontowany, bo w sobotę wyjazd na urlop! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden hak nie ma prawa się ruszać!! Tym bardziej demontowany. Nawet mały luz nie powinien występować. ŻADEN!!!!

To grozi poważnyni konsekwencjami. To tak jak wyrobiona gałka drążka kierowniczego.W skrajnym przypadku może się urwać.

AdamH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam demontowany cały hak , zamontowanie lub zdemontowanie to kwestia paru sekund , więc zdejmuję go gdy nie jest mi potrzebny .A jeśli chodzi o luzy na haku , to takich nie ma :ok: ani milimetra. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem świeży. Niedawno wróciłem z podróży z przyczepom i zauważyłem ze mój doczepiany hak zaczął się dziwnie ruszać góra dół tak może po dwa, trzy milimetry. Dziwne bo wydaje mi się ze prędzej tego nie robił. Oczywiście hak ten w każdej chwili mogę zdemontować po przez przekręcenie pokrętła z boku. Pytanie moje "Czy hak ten może się tak ruszać czy mam zacząć się martwić", pytam gdyż na ten rok zaplanowałem jeszcze podróże.

 

To samo zdarzyło mi się ze zdejmowalnym hakiem Bosala. Powodem powstania luzów była przyczepa dwuosiowa o twardym zawieszeniu, która na nierównościach szarpała nieustannie tyłem samochodu, to w górę, to w dół. Przy okazji wyhuśtało też tylnie amortyzatory. Auto było ciężkie 1800 kg i przyczepa 1600. Hak czym prędzej wymieniłem, amortyzatory też. Przyczepę zamieniłem na jednoosiową.

Pierwszym niepokojącym objawem były dziwne stuki przy jeździe po nierównościach.

 

Myślę, że AdamH ma absolutną rację. Luzy w tego typu mocowaniu to rzecz niebezpieczna.

 

A w temacie demontażu haka - po kilku przykrych incydentach hak stosuję jako straszak.

post-146356-imported-d462b650-0776-4a0a-86d5-4aee70dc0427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mieliście szcześci mojego kolegi nie wpuścili kazali mu zdemontowac......

I co może jeszcze dali mu piłkę do metalu żeby sobie obciął..... oczywiście niedemontowalny hak :ok: .Znam te opowieści dziwnej treści. Proszę pokazać mi przepis który zabrania zamontowania i użytkowania haka ( z homologacją) , który jest tzw niedemontowalny.

Bardzo dużo samochodów w Niemczech , Holandii jeździ z hakami stałymi i co wszyscy niezgodnie z prawem? Bzdura :ok:

Andy , za granicą zachodnią , jeśli masz hak demontowany bez użycia narzędzi musi być zdjęty , jeśli musisz użyć narzędzi do demontażu to nie musisz go demontować ale musisz jeździć z tablicą biało czeroną (paski pod kątem 45 stopni ). To , że Niemcy i inni jeżdżą z hakami i bez tablic nie ma znaczenia . Poczekaj aż Ci Niemiaszek przyłoży w d... i zawiśnie na haku . Nie chciałbym być w Twojej skórze . Także nie machaj czerwoną kartką .

Myślę , że niedługo te przepisy będą obowiązywały również u nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka mieszka na stałe w Niemczech i ma szwagra policjanta. Spytała go, o to czy jest zakaz jeżdżenia z hakiem-zrobił wielkie oczy i powiedział, że nigdy o takim przepisie nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka mieszka na stałe w Niemczech i ma szwagra policjanta. Spytała go, o to czy jest zakaz jeżdżenia z hakiem-zrobił wielkie oczy i powiedział, że nigdy o takim przepisie nie słyszał.

elaola - to jest tak jak z tablicami wyróżniającymi w Polsce . Połowa policjantów nie wie o co chodzi . Ale nas raczej interesują Ci którzy wiedzą . Jak miałem hak niedemontowany też z nim jeździłem i pewnie jeździłbym dalej . :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekzal, może masz rację, ale znając niemieckie realia, myślę, że ORDNUNG musi być i każdy niemiecki policjant zna przepisy. Nie upieram się przy swoim, ale od kiedy mam tą informację nie boję się jeździć tam z zamontowanym hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.