Skocz do zawartości

Przegrzewanie zimowe przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Do tematu zainspirował mnie Pablo wypowiedzią, że "ocieplanie i oziębianie przyczepy nie wychodzi jej na zdrowie". Do tej pory myślałem, że to dobry pomysł, sam mniej więcej raz na tydzień odpalam lodówke i piecyk( na pół zakresu) na ok 10-15minut by pochodziły. Wnętrze rozgrzewa sie do powyżej 20 stopni później otwieram drzwi i wietrze. Oczywiście robie to w dobrą suchą pogodę (o ile takowa jest, inaczej stoi przyczepa zamknięta). Przyczepa stoi pod chmurką. Napewno zdrowe jest to dla lodówki i pieca, bo żadne robactwo nie powinno wleźć w komin i coś zatkać. Ale czy to dobre dla samej budki? Co o tym myślicie? Troche się skołowałem :ok: Zapach we wnętrzu ciągle mam nienaganny, czyli nic nie czuć, same czyste powietrze.

 

 

Pozdrawiam! :ok: Zapraszam do dyskusji :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Ja mówiłem o dzisiejszym dniu - w nocy ma być ok -10 :ok:

Sądzę, że nie wyszło by to na zdrowie przyczepie jakbym ją rozgrzał taką namarzniętą do +20 ....

A co do uruchamiania co czas jakiś to mam podobne zdanie - też tak będę robił...

Noi chyba że koledzy którzy dłużej posiadają przyczepy mają inne zdanie i doświadczenia.

Podłączam się pod topic i też czekam na opinie :ok:

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam przyczepę w zamkniętej hali magazynowej i mam uchylone wszystkie okna łącznie z dachowym. Rok temu przegrzewałem przyczepę raz na 2 tygodnie, a teraz tego nie robię i nie ma żadnej różnicy. I jeszcze jedno - lodówkę trzeba mieć otwartą, w tamtym roku tego nie miałem i zapachy były jak z kostnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "kotki" założy :ok::ok::ok:

Ja właśnie takowe zamierzam zakupić coby wilgotnego powietrza nie chwytać z powietrza :ok:

A co do lodówki - słuszna uwaga coby "rozszczelnić" albo wręcz otworzyć - chociaż u mnie przyczepa od LATA szczelnie zamknięta była i zero zapachów - dlatego ją wziąłem...

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kotki są to pewnie myszy nałapią :ok:

 

 

A tak na poważnie z lodówką, to napewno warto ją uchylać. Niby starałem się po sezonie ja ładnie umyć, ale jak zamknąlem szczelnie to po ok 2 tygodniach troszke zapach się zmienił i nalocik w zakamarkach powstał... ehhh... wredne drobnoustroje. Po umyciu teraz non stop na rozszczelnieniu i ok jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.