Skocz do zawartości

Uszkodzone nadkole. Hobby 400 1994 r


Jacek D

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie!

Mam uszkodzoną oś tak jak opisywałem w poście nr #53. http://forum.karawaning.pl/topic/5412-uszkodzone-nadkole-hobby-400-1994-r/?p=379793

Niestety nie było czasu by to robić. Teraz się szykuję do naprawy na wiosnę.

W postach w tym wątku była wzmianka, że mależy zespawać ze sobą dwa pręty - czyli da się to zrobić w garażu bezkosztowo.

Niestety ja podejrzewam, że mam belkę jak na tym filmie.

Jest możliwość regeneracji takiej belki w domowych warunkach? Są jakieś patenty? Czy może od razu szykować fundusze na profesjonalną regenerację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jednak nasza społeczność to prawdziwa skarbnica wiedzy i doświadczeń innych użytkowników.

Znalazłem odpowiedź jak zrobić to przy wykorzystaniu gwintowanego pręta w garażu. Pozdrawiam i przepraszam za zaśmiecanie forum.

Link do tego tematu http://forum.karawaning.pl/topic/13557-jak-prasowa%C4%87-wahacz-do-osi-alko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam  mam pytanie odnośnie osi przyczepki będę u siebie zregenerować i mam od praw o podobnie peitz i mam pytanie czy jak odkrece śrubę od piasty żeby zdiąść bęben od hamulców to czy ta nakrętka jest jedno razowa czy mogę użyć ja ponownie na klej montażowy wiem że musi być zakręcona z siłą 280 n dziko za odpowiedź i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  mam pytanie odnośnie osi przyczepki będę u siebie regenerować i mam os prawdopodobnie peitz i mam pytanie czy jak odkrece śrubę od piasty żeby zdjąć bęben od hamulców to czy ta nakrętka jest jednorazowa czy mogę użyć ja ponownie na klej do gwintów  wiem że musi być dokrecona  z siłą 280 n dzieki za odpowiedź i pozdrawiam 

Ps.sorki za ten wcześniejszy posty ale telefon mi wszystko poprzestawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Czy komuś może udało się dorobić pręt spreżynujący znajdujący się wewnątrz osi? Niestety mój jest w kiepskim stanie i spawanie raczej nic nie da - kilka pęknięć na końcu od strony bębna. Może ktoś przypadkiem wie gdzie można taki pręt kupić? A może zupełnie przypadkiem ktoś ma niepotrzebny pręt o wymiarach długość 59cm, szerokość 2.5cm, grubość 1.2cm. Sezon w pełni a przyczepa uziemiona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darioze napisał:

Witajcie,

Czy komuś może udało się dorobić pręt spreżynujący znajdujący się wewnątrz osi? Niestety mój jest w kiepskim stanie i spawanie raczej nic nie da - kilka pęknięć na końcu od strony bębna. Może ktoś przypadkiem wie gdzie można taki pręt kupić? A może zupełnie przypadkiem ktoś ma niepotrzebny pręt o wymiarach długość 59cm, szerokość 2.5cm, grubość 1.2cm. Sezon w pełni a przyczepa uziemiona :(

Ja naprawiałem w Centrum Campingowym Smolicz w Paczkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NINED napisał:

Ja naprawiałem w Centrum Campingowym Smolicz w Paczkowie.

Orientujesz się może czy wymienili uszkodzone elementy? Jaki koszt naprawy?

Znalazłem jak na razie jedyne miejsce gdzie można kupić ale cena przeraża:

https://anhaengercenter-berlin.de/anhaenger-ersatzteil-av10-400026.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NINED napisał:

Pręt był pęknięty,  budka siadła na koło wymienili od ręki. Było to około 20. lat temu.

Dzięki za informacje. U mnie objaw taki sam.

Pojeździłem trochę i znalazłem firmę, która podjęła się wykonania nowych prętów. Cena do przyjęcia, zobaczę co im wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zapasowy pręt, wykonano go dla mnie gdy naprawiano ten złamany oryginalny. Pojechałem na spawanym nad morze i wytrzymał, więc został a zapasowy leży. Nie chce mi się rozpisywać więc we. info na ten temat podam przez moją skrzynkę.

W Niemczech dostępny jest oryginał za 100 euro plus kurier ale možna dogadać się z gościem we Wrocławiu on zamawia co jakiś czas części. 

Edytowane przez cityflipper
dodałem tekst (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cityflipper napisał:

Ja mam taki zapasowy pręt, wykonano go dla mnie gdy naprawiano ten złamany oryginalny. Pojechałem na spawanym nad morze i wytrzymał, więc został a zapasowy leży. Nie chce mi się rozpisywać więc we. info na ten temat podam przez moją skrzynkę.

W Niemczech dostępny jest oryginał za 100 euro plus kurier ale možna dogadać się z gościem we Wrocławiu on zamawia co jakiś czas części. 

W najbliższym tygodniu powinny być gotowe pręty, które zamówiłem. Zobaczę co to będzie. U mnie spawanie raczej nic by nie dało bo pręt rozleciał się w dwóch miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.