Skocz do zawartości

Uszkodzone nadkole. Hobby 400 1994 r


Jacek D

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jestem zdania ze jak juz robic to raz a porządnie a nie 2 razy to samo. Widziałem ze walki juz tez popękane byly i zakladajac kolo to cepke o te 2-3 cm musiałem wyżej podnieść wiec tylko mnie to upewnilo ze tez nadawaly sie do wymiany. Gosciu i tak wziął mniej niż powinien bo jak podawał koszty to wyszlo 160 jakbym robił tylko jedna strone, ale gdy zobaczył oske i gumy to powiedzial czy wazylem cepe bo widac ze mocno przeciazona byla

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jestem po pierwszej jeździe i nie jestem zadowolony. Cepa siadła po obu stronach tak jak było wczesniej po prawej stronie. Zaglądałem na wałki i ten co jest u góry to jakby go zgniotło i przesunął się w bok a po drugiej stronie jakby go wycisło i wygięło do góry. Czy to jest normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no to nie dobrze jak nie jesteś zadowolony  :oslabiony: , pstryknij fotki  :blagac:  , i teraz ciekawe na czym polega błąd  :hmm: , bo są ośki które mają obciążenie do 1000kg i takie które mają po wyżej 1000kg-1500kg i są wykonane dokładnie tak samo a jedynie właśnie te wałki gumowe są z innej/mocniejszej gumy , i teraz pytanie jak powinno być u ciebie a jak została zregenerowana  :hmm: , czy nie nastąpił mały błąd i do cięższej ośki włożone wałki od lżejszej :hmm: .

 

Pozdrawiam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ekspertem tego zawieszenia nie jestem  :oslabiony: , lecz pchają się pytania czemu nie ma amortyzatorów  :hmm:  , oś jest przystosowana do tego . Faktycznie wahacze trochę wystają ( ale może tak ma być) , mam nadzieję że odezwie się ktoś co ma taką oś i zweryfikują nasze niepewności.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorów nie było i nie ma śladów by były i zostały wymontowane. A gościu w tarnowskich górach co mi robił ośkę powiedział ze nie musi mieć amorów

Witam, no to dobrze , lecz zadam jeszcze takie pytanie jakie jest DMC twojej przyczepy i relatywnie ile waży gotowa do jazdy  :hmm: .

 

Pozdrawiam serdecznie.

A jeszcze dopytam , jak była zregenerowana oś to te wahacze były mocniej dociśnięte  :hmm:  :hmm:   czy też tak odstawały  :hmm: 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem ale też uważam, że wahacze powinny dochodzić do końca. A amortyzatory nie przeszkadzają, jak czytałem dużo na temat osi to pisano że dla komfortu dobrze jest dodać amortyzatory. Niektóre komplety mają nawet te uchwyty do przykręcenia/przyspawania do ramy. No ale musi jeszcze być do czego przykręcić na dole.

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglądowo wrzucę zdjęcie swojej osi i wahacza robione "od dupy strony".

Widać na nim mocne doleganie - nie ma dystansu o który pytasz, oraz amortyzator, który w tych modelach występował (było wcześniejsze pytanie).

post-5296-0-95005800-1436441535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko u Ciebie jest os peitz a tam nie ma walkow tylko tuleje wiec musisz miec do konca wsadzony wahacz dlatego proszę jak ktos ma os alko na gumowych walkach żeby wrzucil jakies fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.