Skocz do zawartości

mocowanie butli gazowej


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trochę się rozwinęła dyskusja.

Wtrącę tylko, że wymiana czerwonej butli 3kg na niebieską z gazem to koszt około 60 zł. Tyle dzisiaj zapłaciłem.

Dodatkowo redukcja za 7 zł (do turystycznej butli).

Mój chytry plan jest taki, że 3 kg to zapas. Na razie będę korzystał z butli z NL (póki jest pełna). Jak mi się ją uda napełnić na stacji - to ok, jak się nie uda, to płakać nie będę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa lekka z definicji nie przekracza właśnie granicy 750kg DMC..... :]

Więc innej możliwości nie ma ....

Wniosek kombinacja z DMC podczas pierwszej rejestracji bo potem ciężko to odkręcić ( znaczy z cięższej zrobić lżejszą papierowo) ....

 

Właśnie o to chodziło mi że w niektórych ogłoszeniach jest napisane: "zarejestrowana jako przyczepa lekka" a w rzeczywistości wiemy że dany model i marka (z wyposażeniem) przekracza 750kg.

 

Mój chytry plan jest taki, że 3 kg to zapas. Na razie będę korzystał z butli z NL

 

Też korzystam z takiej butli. Mam dwie ale nabili mi tylko jedną, nie mam takich jak Ty znajomości :-] .

Przymierzałem już 11kg i ......wjedzie :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

witam,chyba w tym dziale?bakistę dostałem z odzysku,na dyszlu,zamierzam zainstalować w niej butlę 11kg ale nie wiem jak umocować ją żeby nie latała w bakiście,żadnych wzorów nie mam,myślałem dać profil aluminiowy pionowo i do niego załapać butlę w dwóch miejscach-opaskami?wypali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na aledrogo specjalnych uchwytów do butli będzie stabilniejsza. Możesz także na ich wzór zrobić samodzielnie z płaskownika - nie powinien to być duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Warto sprawdzić przed napisaniem, taki temat już jest:

http://forum.karawaning.pl/topic/13397-mocowanie-butli-gazowych-hobby/?hl=%20mocowanie%20%20butli

 

P.S.

Twój pomysł jest OK, tylko pod podstawą butli też trzeba dać np. jakieś cztery klocki, które spowodują, że butla będzie stała stabilnie w jednym miejscu.  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

chyba dlatego że holenderska, czyt nietypowa - moja jest 7kg

pan popatrzył i powiedział że na złom ;)

 

 

 

Nie ma z tym problemu. Ja nawet kiedyś czerwoną miałem. Na szczęście pan stwierdził, że "już ciemno jest i nic nie widać" i napełnił ;)

jak już ktoś leje nielegalnie, to chyba legalizacją się nie będzie przejmował ;)

 

w sumie jak ktoś ma dojście do napełniania, to taką holenderska można trzymać

tylko trzeba przypilnować przed wyjazdem ile jest gazu - zważyć

jak zostało niewiele to podjechać i dolać parę kg

Ja mam też 7kg butle angielskie. I daje się to napełnić, pod warunkiem, że mają ważną homologację. Największym problemem jest przejściówka na lewy gwint 21 (taki jak w 11kg), ale można ją dokupić w caravantech.co.uk.

Inna sprawa to komfort użytkowania. Jeśli na wakacjach skończy się gaz, to niestety nic się nie da zrobić.

Sęk w tym, że do Abbey 11kg butla nie wejdzie. Dlatego korzystam z angielskich po 7kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nowy system idealnego mocowania butli gazowej :)   Butla siedzi jak niedźwiedź w klatce - ani drgnie :)  Tak z nudów , nie miałem co robić po montażu światła przeciwmgłowego, więc się wysiliłem, a że  jak zwykle nie chciałem dziurawić budki żeby te chińskie plastikowe uchwyty z paskami montować, wymyśliłem takie oto cudo :) . Ten patent się sprawdził, buda może fikołkować, a butla nie odleci :) 

 

IMG_20190418_142003.thumb.jpg.9d7ef6837e7afc55e80f3db98819fc75.jpg

 

IMG_20190418_144110.thumb.jpg.746c6a759acbb3d4ba9e99fcaad0c4c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mundek28 napisał:

To już dorób skręcanie na motylek a nie kluczem.

Butli się nie zmienia codziennie, więc nie zależało mi na tym.W pierwszej fazie chciałem tak zrobić, ale te uszka przy  śrubie musiały by być dłuższe, bo inaczej motylka bym nie przekręcił. Jak były dłuższe to  przy dokręcaniu się wyginały i nie mogłem butli porządnie dokręcić - sprawdzałem to. A tak to raz nawet na miesiąc wezmę te dwa  klucze do ręki i śrubkę odkręcę, korona mi z głowy nie spadnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.