Skocz do zawartości

mocowanie butli gazowej


kit

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestety punty gdzie nabijają gaz do małych butli robia to tak jak opisał cyryl. Puszczaja gaz przez węza z 11kg dopuki nie poleci z odpowietrznika na małej. Do tej pory wszystkie punkty które mi nabijały małe butle robiły tak zawsze i biora po 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kochani tak czytam i włos mi się na głowie jeży .... Jak przelewacie to przynajmniej róbcie to na wadze .... tak jest przynajmniej troszkę bezpieczniej ... ;) ... nie prościej kupić polskie butle ...

A jak już kombinować to pozakładajcie instalacje LPG z odwróconym ssakiem, wielozaworem i tankujcie jak biali ludzie na stacjach LPG ...

 

Stacje LPG wylatywały w powietrze właśnie przez "zabawy barmanów" .... pamiętajcie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad butlą z BP (widziałem ją u Wodza), ale właśnie problem z wymianą.

Mam butlę 6 kg jeszcze ważną, ale problem z nabiciem.

Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest butla 11 kg, 7kg cięższa od tej z BP. No i nie widać ile gazu zostało.

Ale tak to w życiu jest że coś za coś.

Popieram rogera bo bezpieczeństwo ponad wszystko, ale my Polacy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalnym rozwiązaniem jest butla 11 kg, 7kg cięższa od tej z BP

 

Ale większa na dłużej starczy .... ;) zawsze mi starcza na cały sezon ... z kompozytowymi BP jest problem z wymianą .... więc zwykła jest optymalna. Jesli jeździmy w zimie tylko kompozytowa i czysty propan, bo butan jest nierozprężny od 0 stopni.

 

nie widać ile gazu zostało.

 

Jeśli nie możesz ocenić wagowo to kup reduktor z manometrem będziesz widział co i jak .... ;)

1) Manometr

http://kuszpl.movera.com/?navID=24&pID=13215&tpl=details〈=5&PHPSESSID=f5b9473277a4cb839273dbfe97ff2ca3

 

2) Wskaźnik paskowy

http://kuszpl.movera.com/?navID=24&pID=13196&tpl=details〈=5&PHPSESSID=f5b9473277a4cb839273dbfe97ff2ca3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden specjalny TUV na gaz w przyczepie, tylko w DE przeglądy okresowe, to nie tylko z nazwy przeglądy...

Robiąc przegląd (TUV) przyczepy, skoro ma ona na wyposażeniu urządzenia gazowe, są one dokładnie sprawdzane pod względem bezpieczeństwa zanim ktoś podstempluje dopuszczenie do ruchu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prawidłowo u nas równiez powinni tak robić a nie jakieś 750kg i przyczepa nigdy nie widzi diagnosty

 

a Ty sądzisz, że jak przyczepka ma więcej niż 750 kg i co roku widzi diagnostę ;) to ma sprawdzaną instalację gazową? nie, bo to nie wchodzi w zakres przeglądu technicznego pojazdu mechanicznego ;)

a tylko jak ktoś chce z własnej inicjatywy to wtedy wykonuje taki przegląd instalacji gazowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie ogólnie o przeglądzie 750DMC IMHO powinny być jakieś przeglądy bo kiedyś kogoś przy hamowaniu buda wyprzedzi ;)

 

ps ostatnio znalazłem an allegro przyczepe 750DMC , dobra cena ładny stan, dzwonie do gości i pytam ile ona waży bo na moje oko to 1200DMC a on na to , nie waży waży ok tony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jest zarejestrowana jako przyczepa lekka ;)

 

Przyczepa lekka z definicji nie przekracza właśnie granicy 750kg DMC..... ;)

Więc innej możliwości nie ma ....

Wniosek kombinacja z DMC podczas pierwszej rejestracji bo potem ciężko to odkręcić ( znaczy z cięższej zrobić lżejszą papierowo) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.