Skocz do zawartości

wynajęcie , ale prywatnie Kampera


beata stopyra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To trochę tak jakby ktoś zapytał Ciebie czy wynajmiesz swój dom bo chcemy zrobić imprezę. Oczywiście nie będziesz miała nic przeciwko że będziemy spali w Twoim łóżku. I załatwiali się na Twoim kibelku
rewir, na świecie (w tym także w Polsce) ludzi, którzy wynajmują swoje mieszkania innym "na wymianę", dając możliwość taniego zwiedzania świata jest tysiące. Powstał taki ruch, który koordynuje akcję i kiedyś wiele o takiej możliwości czytałam. Tu jest strona polskiego biura INTERVAC

http://www.intervac.pl/czym_jest.html#biuro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na świecie (w tym także w Polsce) ludzi, którzy wynajmują swoje mieszkania innym "na wymianę", dając możliwość taniego zwiedzania świata jest tysiące.

Tak tylko ,że są ludzie i ludziska.

Mało jest tych którzy o obce dbają jak o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ,że są ludzie i ludziska.

Mało jest tych którzy o obce dbają jak o swoje.

Oczywiście!

I chwała Bogu nikt nie musi wynajmować swojego mieszkania, ani korzystać z czyjegoś. :-]

Ale takie udostępnianie swoich przyczep, kamperów czy mieszkań nie jest takie rzadkie, czy nieprawdopodobne, jak zasugerował rewir :-] . Tylko o to chodziło :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... takie udostępnianie swoich przyczep, kamperów czy mieszkań nie jest takie rzadkie, czy nieprawdopodobne, jak zasugerował rewir :-]

 

No tak, niektórzy nawet wymieniają się partnerami na jakiś czas. Tyle że trudno powiedzieć że jest to popularne zjawisko, i jak sądzę moją opinie podzieli 99,99% społeczeństwa.

 

Niestety jest tak jak napisał Trafko, bardzo wielu ludzi wychodzi z założenia że jak cudze, to można zniszczyć ... "no jak to? przecież zapłaciłem". Wydaje mi się że mogę coś powiedzieć na ten temat z racji posiadania dość dużego ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem. Uwierz mi czasem ręce opadają. Kilku moich znajomych posiada bardzo ładne jachty, próbowali wynajmować, bo spędzali na nich 2-3 tygodnie a pozostałą część sezonu stały puste. Większość z nich rezygnowała po kilku razach bo co to za interes zarobić parę tys. jak za naprawy muszą zapłacić połowę tego. To urwane, tamte obite, to poplątane, po co? Chyba że znaleźć takiego co ma komornika na plecach za tego wymarzonego campera to i owszem :-]

 

Polecam kiedyś policzenie rentowności takiej wypożyczalni camperów. Szybko można dojść do wniosku że te 400 - 500 zł nie jest żadnym rozbojem w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ rewir, ja broń Boże nikogo nie namawiam do pożyczania czegokolwiek i nie oceniam opłacalności takich praktyk! Sama bym przyczepki chyba nie pożyczyła.

 

Ja tylko ustosunkowałam się do Twoich słów z pierwszego Twojego postu w tym temacie! Ludzie są różni, różnie postępują i nie możemy odpowiadać za wszystkich :-]

 

Pozdrawiam Cię serdecznie i przepraszam beatę stopyra za off-topa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak osoba wypożyczająca prywatnego kampera zapewni sobie zwrot kosztów naprawy ewentualnych uszkodzeń.

Jeśli będzie to chciała zrobić oficjalnie i zawrzeć umowę wypożyczenia to powinna się opodatkować i cena wynajmu wzrośnie. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak osoba wypożyczająca prywatnego kampera zapewni sobie zwrot kosztów naprawy ewentualnych uszkodzeń

 

Odpowiednie ubezpieczenie załatwia ten problem ... :-]

 

powinna się opodatkować i cena wynajmu wzrośnie

 

Takie rzeczy zawsze nalezy zgłosić tak jak i wynajem mieszkania ... :-] wszystko jest cacy jak jest cacy ....jak cos się stanie robi się duzy problemik

 

Tak naprawdę te dwa pytania kolegi wyjaśniają to dlaczego wynajem kampera nie należy do tanich ... :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wynajem kampera nie należy do tanich ... ;)

 

dlatego też rozsądnym byłoby pobranie kaucji na czas wynajmu sprzętu czy też mieszkania a wtedy cena za sam wynajem mogła by być niższa...

 

No tak tylko są usterki których nie widać na "pierwszy rzut oka", a można je tymczasowo zamaskować. Wprawdzie większość wypożyczalni zwraca kaucje po dwóch tygodniach. Ale mimo wszystko nie jesteś w stanie sprawdzić każdego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur napisał/a:

jak osoba wypożyczająca prywatnego kampera zapewni sobie zwrot kosztów naprawy ewentualnych uszkodzeń

 

 

Odpowiednie ubezpieczenie załatwia ten problem ... ;)

 

Ubezpieczenie wszystkiego nie pokryje - nie chodzi tu ewidentną szkodę powstałą w wyniku wypadku drogowego. Myślę raczej o uszkodzonych meblach i urządzeniach ( terma czy piec ). Może się zdarzyć, że kampera pożyczy ktoś kto po prostu nie dba o sprzęt i o zniszczenie wnętrza bardzo łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.