Skocz do zawartości

Problem z ciepłą wodą


Rekomendowane odpowiedzi

Praca ciągła to znaczy że pompka może pompować więcej niż 15min (np.napełnianie bojlera)a większość pompek w sprzedaży tych tańszych tz.do40- 100zł są pompkami do 15min i pewnie dlatego tak siadają.Ja też zamówiłem pompkę o tych samych parametrach 1,1 20l za 79zł.

 

pozdrawiam i mam nadzieję że zadziała mi ta woda :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zrób tak jak opisywałem - zdejmij czerwony wąż odkręć pokrętło czerwone i dmuchnij od dołu tzn od strony węża do kranu.Jeśli masz jakiś olej w spraju -najlepszy byłby olej silikonowy ja tak robiłem prysnąłem do środka .Możesz też rozkręcić ten kran od ciepłej wody od góry,ale uważam to samo zadanie spełni powyższa czynność.

 

Uważam - ponieważ masz bardzo słaby przepływ tej ciepłej wody nie można odpowietrzyć układu i uważam ,że to jest przyczyną braku ciśnienia.Jak jest zapowietrzony układ nawet przy dobrze pompującej pompie -nie będzie ciśnienia jak będzie wewnątrz powietrze .(Podobnie jak w układzie hamulcowym samochodu).

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krany rozkręcałem wszsytkie sa ok.nawet odkręciłem samą słychawkę prysznicową i zaciągałem wode przez wąż po odkręceniu kranu i nic.co jeszcze robiłem to dmuchałem kompresorem w bojlerek(otwór do spuszczania wody na zime)i powietzre też leciało z kranów.a własnie jak się zdejmuje te węże czy to są koncówki jedno razowe?i gdzie mam zdjąć ten wąż.

dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dostać się do kranu od spodu tam gdzie dochodzą węże wodne - trzeba będzie coś rozebrać nie wiem jak jest u Ciebie - zdjąć wąż czerwony tj.od ciepłej wody odkręcić zawór ciepła woda i dmuchnąć od spodu ,żeby rozruszać uszczelkę gumową,która przyległa do obudowy ONA JEST PODNOSZONA PRZEZ CIśNIENIE WODY .

To że ściągnąłeś słuchawkę nic nie daje słuchawka nie otwiera wody....kran otwiera poprzez ciśnienie podnosi się gumowa uszczelka .Jak jest długo nie ruszana tak przylegnie ,że ciężko ją rozruszać.Nawet dmuchanie przez bojler nic nie da trzeba to miejscowo rozruszać.

 

MOŻESZ ŚCIĄGNĄĆ CZERWONY WĄŻ PODSTAWIĆ JAKIEŚ WIADRO I PUŚĆ POMPĘ BEZPOŚREDNIO Z WĘŻA CZERWONEGO JAK WODA POLECI TO NA BANK MASZ ZAMULONY KRAN CIEPŁEJ WODY...

 

Jak będziesz miał dalej problem zadzwoń tel.masz podany..

 

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 lat później...

Witam.

Temat dość stary a ja mam tą samą przypadłość.

Gdzie dokładnie znajduję się ten zaworek?

Przy pompce? Czy tam gdzie wychodzą węże na podgrzewacz wody.

Co trzeba rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku był to zamulony zbiornik.Nałożyłem węże na króćce i dmuchałem kompresorem w to. Było naprawdę dużo brudu.

Teraz wszystko działa  jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jest jeszcze jakis inny przypadek. Pompka działa normalnie, wszystkie krany ja uruchamiaja. po nalaniu wody po zimie do zbiornika wszystko suche. Zadnych przeciekow- ewentualnych rozsadzen. Po uruchomieniu kranów słychac jak woda bulgoce i po jakims czasie pojawiło sie niskie cisnienie szczególnie ciepłej. Zaczyna też leciec ciurkiem woda z bojlera Truma z wyjscia gorącej wody ale tym przelewem? przeźroczysta rurka wyprowadzona na zewnatrz.- zdjecie. Dmuchałem kompresorem w czerwona rurke z otwartym kazdym kranem z osobna i wszystkie drozne. Sitka czyste. W zeszłym roku wszystko działało normalnie. Na zime susciłem wode otwierajac wszystkie zawory, dmuchałem tez w krany wiec cała woda była wydmuchana. Ktos ma jakis pomysł??

IMG_20190416_132422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.