Skocz do zawartości

Problem z ciepłą wodą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Miesiąc temu zakupiliśmy naszą pierwszą w życiu przyczepkę (ABI JUBILEE RALLYMAN GT).Cieszymy się bardzo.Po sprawdzeniu wszystkich urzadzeń i instalacji wystąpił mały problem niewiem - nie mamy pojęcia dlaczego nie leci ciepła woda z kranów.

Zamontowany jest tam podgrzewacz wody Cascade 2 - wszystko niby działa - bojler jest ciepły - pompka wody pracuje , zimna woda leci a ciepłej nie widać - ani drgnie hehe

proszę poradźcie co z tym fantem mam zrobić?

Może nie tak uruchamiam ? blagac

Pozdrawiam Adi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawa ciekawa,spuść wodę,otwórz kran z ciepłą wodą i dmuchnij w pompkę,trzeba sprawdzić czy instalacja jest drożna.Jeśli powietrze dmuch z kranu to winna jest pompka.Albo jest na wykończeniu,albo zasilasz ją zasilaczem bez akumulatora i dostaje za mały prąd.Obieg cieplej wody ma większe opory przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno miałem podobny problem ,ale nie wiem czy to będzie dotyczyć Twojego przypadku .Jeśli zimna leci i w miarę jest ciśnienie to i ciepła powinna lecieć.Możesz mieć zapowietrzony układ i teraz pytanie gdzie nie leci -w kuchni łazience czy pod prysznicem jeśli masz ?. U mnie leciało do umywalki a nie leciała z prysznica ,po prostu zapiekły się gumki uszczelniające w kranie i nie przepuszczały zimnej ani ciepłej wody .Przypuszczam ,że mogły być mało używane lub w ogóle. Może to być też podobnie u Ciebie.

Nie wiem jakie krany ja mam metalowe bez mikro załącznika .

Jeśli masz takie to bez wyjmowania kranu - odkręcasz pokrętło pod nim jest śruba na klucz 15 lub 16 i ją odkręcasz następnie wyciągasz ze środka ten mechanizm uszczelniający tylko ostrożnie bo to jest plastikowe i na nim jest ruchoma uszczelka gumowa ona właśnie blokuje jak jest małe ciśnienie .Ja u siebie popryskałem olejem silikonowym w miejscu gdzie ona pracuje tzn ścienkę kranu i jest OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ABI jak zajrzy się pod podłogę od strony kuchennej (na wysokości okna, zlewu) to widać taki grzybek (zaworek) do spuszczania wody na zimę z instalacji. Sprawdź czy jest na swoim miejscu, bo może ta woda płynie tylko pod przyczepę.

Może to być też problem zapchanej instalacji, lub samego kranu. Często po dłuższym postoju zapiekają się gumowe uszczelniacze w tych kranach, lub psują plastikowe elementy (o czym pisał cyryl, )

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki wielkie za rady i pomoc.Mmam kolejne pytanie czy konieczny jest do używania ciepłej wody akumulator jeżeli jest podłączone napięcie 220v.

Woda ciepła nie leci w kuchni i łazięce ale fakt że jak odkręcam kran z ciepłą wodą to pompka wydaje inny dzwięk jak przy kranie z zimną wodą.

 

[ Dodano: Wto 22 Cze, 2010 12:42 ]

Wężyki spustowe są ok a jeżeli chodzi o uszczelki w kranach mogło by się zapiec ale w dwóch odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konieczny jest do używania ciepłej wody akumulator jeżeli jest podłączone napięcie 220v.

To zależy jak masz transformator to wtedy nie musisz mieć aku. Patrząc na zdjęcie Twojej przyczepy to jest bardzo podobna do mojej, a ja w swojej nie miałem żadnego transformatora. Sterownik do podgrzewacza pobiera prąd właśnie z aku i bez niego nie ma ciepłej wody.

Woda ciepła nie leci w kuchni i łazięce ale fakt że jak odkręcam kran z ciepłą wodą to pompka wydaje inny dzwięk jak przy kranie z zimną wodą.

Inny dźwięk pompki może świadczyć o zapchanej instalacji. Pompka daje ciśnienie, które nie ma ujścia i zaczyna pracować głośniej (inaczej) bo ma ciężko. Może użycie sprężonego powietrza coś pomoże.

Przyszła mi jeszcze jedna myśl. Ja zanim doczekam się ciepłej wody to muszę na początku wpompować do podgrzewacza prawie cały zbiornik wody, trochę to trwa. Może powinieneś cierpliwie poczekać

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym może sie zapchać taka instalacja?Ale ten pomysł z akumulatorem mnie zaskoczył(chyba będe musiał zamontować)Jeżeli chodzi o czas pompowania wody to siedzałem spokojnie 40min i pompka chodziła nawet wodę mi podgrzało (sprawdziłem przez odkręcenie spustu w nagrzewnicy ale chyba 9 litrów to tam nie było jak jest napisane w instrukcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym może sie zapchać taka instalacja?

No pewnie przyczyn może być wiele: brudem, coś tam mogło wejść szukając miejsca na przezimowanie, załamał się któryś z przewodów, ale najbardziej prawdopodobnym jest „kamień”. Nie masz wyjścia tylko musisz odpiąć rurkę (czerwoną) która wychodzi bezpośrednio z podgrzewacza i zobaczyć czy woda płynie. Jak płynie to jest zapchana ta rurka gdzieś na odcinku od podgrzewacza do trójnika pod zlewem (w szafce), jak nie płynie to problem jest w samym podgrzewaczu. Może pomogą jakieś preparaty do odkamieniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mnie zainteresował panel w kuchni jest tam kilka klawiszy i jeden ma 3 pozycje czy jest to istotne

Może jakieś zdjęcie tego panelu? W mojej budce taki przełącznik jest do wybierania źródła prądu 12V aku przyczepy, lub z auta. Środkowa pozycja jest zerem (brak zasilania)

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z bojlera wypłynęło niewiele wody ,oznaczać to może że jest w nim poduszka powietrzna.Zrób tak jak pisałem , spróbuj dmuchnąć w pompkę,a druga osoba niech patrzy czy z kranu ciepłej wody leci powietrze.Wygląda na to że krany blokują przepływ,ale może to być wina zużytej pompki,ktora jest w stanie wypchać wodę zimną , ale już nie da rady przepchać przez bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi 1305 odkręć kran ciepłej wody ten który jest najbliżej bojlera reszta zakręcone włącz pompę tylko upewnij się wcześniej ,że pompuje - puszczając na chwilę zimną wodę, Nie musisz grzać wody w bojlerze a jedynie tylko chodzić o odpowietrzenie ,bo z tego wynika ,że tak jest.Odkręć na całość i czekaj powinno trochę pobulgotać popluć wodą i w końcu równo powinna lecieć,Jeśli dalej nie poleci załóż na koniec kranu jakiś wężyk i ciągnij do siebie przy odkręconym kranie ,powinieneś zassać wodę.Lub można jeszcze odkręcić inny kran z ciepłą wodą i dalej ciągnąć powinieneś odczuć przepływ wody. Jeśli tego nie będzie odkręcić i rozebrać kran tylko ten z co nie leci.

 

Możesz jeszcze dla świętego spokoju na chwilę zamienić węże przy kranie i ten sposób upewnić się czy jest zapieczony kran od ciepłej wody.

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc napewno wykorzystam wszystkie rady i mam nadzieję ze się uda.Jeżeli będzie to wina pompki to musi to być tylko taka sama angielska?czy mogą to być inne które są na allegro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyszła mi taka myśl, że można ten kran przetkać bez rozkręcania w następujący sposób - ściągasz przewód czerwony w to miejsce poprzez węża lub w inny sposób podłączasz pompkę samochodową,lub kompresor i porządnie dmuchniesz przy odkręconym na ful kranie.

Przypuszczam,że wtedy odklei się uszczelniacz od obudowy i powinien być przelot.Wtedy możesz tam prysną czymś tłustym w spreju by się to rozruszało.I tak kilka razy i powinno być OK :-]

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.