Jump to content
szczepan

Jak prawidłowo poziomować przyczepe?

Recommended Posts

gfizyk

Ja trzymam ją w przyczepce. Przy poziomowaniu kładę na dyszel, żeby nie biegać. Umieść w sztywnym miejscu łatwo widocznym bez wchodzenia do przyczepki.

cyryl

Witam i pytam z ciekawości bo do tej pory miałem niewiadów - jakie znaczenie ma w tym wszystkim ten klin ?

pozdro..

Effendi

ułatwia poziomowanie przyczepy na nierównym terenie :ok:

gfizyk

Cyryl - jeżeli stoi na pewnej pochyłości (jedno koło niżej a drugie wyżej) to trudno Ci będzie wypoziomować przyczepkę. A nie zawsze znajdziesz równe miejsce. Zamiast takiego klina, można użyć deski, dwóch desek .... . Wjeżdżasz na klin kołem niżej położonym. Sprawdzasz, czy jest OK, i zabezpieczasz koło tym drugim "klinikiem".

Odpinasz przyczepkę i pozostaje Ci tylko wypoziomowanie wzdłużne (kółko manewrowe).

Ot i cała historyja

Chyba, że pytasz o "klina". A to jest związane z zjawiskiem potocznie nazywanym kacem, lub syndromem dnia poprzedniego .

:)

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 10:37 ]

ułatwia poziomowanie przyczepy na nierównym terenie

albo przeżycie dnia następnego ... :ok:

tomekk

Witam !

Przy poziomowaniu przyczepy w układzie poprzecznym - jedno z kół jest niżej można z powodzeniem użyć podnośnika, oczywiście pamiętając o właściwym oparciu podnośnika - w przypadku gdy brak specjalnej blachy przykręconej na ramie, opieramy o oś.

Pozdrawiam

jacekwwa
Można też zamontować taką specjalną do przyczep koszt ok 15 pln.

Moim zdaniem wyrzucone pieniądze. Kupiłem taki gadżet. Wskazania nijak się mają do wypoziomowania przyczepy.

Kupiłem za podobną kasę zwykła poziomice o dł 80cm.

Po wstępnym wypoziomowaniu robię przelot dookała przyczepki i sprawdzam poziom na każdym boku przyczepy. Zajmuję mi to jakieś 15-20 minut, ale dzięki temu nic nie skrzypi, nic nie obciera, nie odstaje i co najważniejsze :) drzwi sie same nie zamykają/otwierają.

Pozdrawiam

Jacek

P.S. Oczywiście zawsze na kempingu, biegając z poziomicą, wzbudzam spore zainteresowanie i uśmiech na twarzach sąsiadów...o nerwach żony nie wspominając :ok:

riko

Gfizyk ten klinik to raczej do pionizacji :) powcześniejszym "poziomowaniu" :ok:

gfizyk

Tomekk - pomysł z podnośnikiem, mi się podoba!

ten klinik
:)
wzbudzam spore zainteresowanie

Jacek - powinieneś to robić "z partyzanta". Oglądasz, nikt nie patrzy i wtedy przykładasz poziomicę... :ok:

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 12:00 ]

Pytanie, czy na "lotnych" postojach rozkładacie podpory?

Ja w pierwszym moim postoju tego nie zrobiłem. I wkurzałem się, że mi się buja przyczepka. Teraz za każdym noclegiem w trasie odkręcam podpory (oczywiście bez poziomowania). A Wy jak robicie?

jacek l

A u mnie ta poziomica za 15 zeta sie sprawdzila juz z 5 lat, jest przykrecona do blatu nad lodowka, w rogu przy wejsciu, nikomu nie przeszkadza.

Proces wyglada nastepujaco - zona stoi w drzwiach od przyczepy, patrzy na poziomice i wydaje komendy a syn lata dookola i korbuje w odpowiednia stone.

Ja jako kierownik wycieczki pije piwo....

Proces musi sie powiesc, bo inaczej, przy zlym wypoziomowaniu nie chlodzi dobrze lodowka i piwo nie jest wtedy odpowiednio zimne nie mowiac o zlym samopoczuciu pilota naszej zalogi, czyli zony.

Woze tez 2 deseczki, bo czasem trzeba wjechac na nie jednym kolem, same lapy nie wystarczaja i wtedy jestem potrzebny w procesie jako fizyczny..

J. :ok:

Xardas66

Fajnie jest mieć takiego korbowego...u mnie niestety tylko ja sikam na stojąco :):ok:

jacek l

To nic, u kolegi korbuja corki, to sie nazywa wychowanie.... :)

On tylko CZASEM im pomaga.

J.

Aha, koledzy, pamietajcie, ze lapy sluza TYLKO do poziomowania, NIE do podnoszenia przyczepy, ona musi stac na kolach, to juz bylo walkowane wprawdzie, ale nie zawadzi przypomniec... :ok:

ptaku
jedno z kół jest niżej można z powodzeniem użyć podnośnika,

jest też specjalne urządzenie (chyba tray lok) nie znam nazwy ,które pozwala bezpiecznie wypoziomować oś na nierówności .nie mam narazie zdjęcia ,a na Alegro ostatnio tego nie widziałem .Ceny różne od 350 zł nowe do 90 zł używane .

GAJOWY

Pragnę tylko dodać,że miejsce ułożenia poziomicy (podłoga,blat,dyszel ) jest obojętne,o ile całość trzyma się kupy jako-tako. :ok:

Bluesmen

Proces wyglada nastepujaco - zona stoi w drzwiach od przyczepy, patrzy na poziomice i wydaje komendy a syn lata dookola i korbuje w odpowiednia stone.

Ja jako kierownik wycieczki pije piwo....

Rewelka Men, muszę tak samo zrobić, a ja młody, głupi zawsze wszystko sam ogarniałem. :ok:

Pozomice za 15 zeta mam w luku bagażowym i sprawdza się.