Skocz do zawartości

Jak prawidłowo poziomować przyczepe?


szczepan

Rekomendowane odpowiedzi

Cyryl - jeżeli stoi na pewnej pochyłości (jedno koło niżej a drugie wyżej) to trudno Ci będzie wypoziomować przyczepkę. A nie zawsze znajdziesz równe miejsce. Zamiast takiego klina, można użyć deski, dwóch desek .... . Wjeżdżasz na klin kołem niżej położonym. Sprawdzasz, czy jest OK, i zabezpieczasz koło tym drugim "klinikiem".

Odpinasz przyczepkę i pozostaje Ci tylko wypoziomowanie wzdłużne (kółko manewrowe).

Ot i cała historyja

 

Chyba, że pytasz o "klina". A to jest związane z zjawiskiem potocznie nazywanym kacem, lub syndromem dnia poprzedniego .

:)

 

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 10:37 ]

ułatwia poziomowanie przyczepy na nierównym terenie

albo przeżycie dnia następnego ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Przy poziomowaniu przyczepy w układzie poprzecznym - jedno z kół jest niżej można z powodzeniem użyć podnośnika, oczywiście pamiętając o właściwym oparciu podnośnika - w przypadku gdy brak specjalnej blachy przykręconej na ramie, opieramy o oś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zamontować taką specjalną do przyczep koszt ok 15 pln.

 

Moim zdaniem wyrzucone pieniądze. Kupiłem taki gadżet. Wskazania nijak się mają do wypoziomowania przyczepy.

 

Kupiłem za podobną kasę zwykła poziomice o dł 80cm.

 

Po wstępnym wypoziomowaniu robię przelot dookała przyczepki i sprawdzam poziom na każdym boku przyczepy. Zajmuję mi to jakieś 15-20 minut, ale dzięki temu nic nie skrzypi, nic nie obciera, nie odstaje i co najważniejsze :) drzwi sie same nie zamykają/otwierają.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

 

P.S. Oczywiście zawsze na kempingu, biegając z poziomicą, wzbudzam spore zainteresowanie i uśmiech na twarzach sąsiadów...o nerwach żony nie wspominając :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk - pomysł z podnośnikiem, mi się podoba!

ten klinik
:)
wzbudzam spore zainteresowanie

Jacek - powinieneś to robić "z partyzanta". Oglądasz, nikt nie patrzy i wtedy przykładasz poziomicę... :ok:

 

[ Dodano: Nie 20 Cze, 2010 12:00 ]

Pytanie, czy na "lotnych" postojach rozkładacie podpory?

Ja w pierwszym moim postoju tego nie zrobiłem. I wkurzałem się, że mi się buja przyczepka. Teraz za każdym noclegiem w trasie odkręcam podpory (oczywiście bez poziomowania). A Wy jak robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ta poziomica za 15 zeta sie sprawdzila juz z 5 lat, jest przykrecona do blatu nad lodowka, w rogu przy wejsciu, nikomu nie przeszkadza.

 

Proces wyglada nastepujaco - zona stoi w drzwiach od przyczepy, patrzy na poziomice i wydaje komendy a syn lata dookola i korbuje w odpowiednia stone.

Ja jako kierownik wycieczki pije piwo....

 

Proces musi sie powiesc, bo inaczej, przy zlym wypoziomowaniu nie chlodzi dobrze lodowka i piwo nie jest wtedy odpowiednio zimne nie mowiac o zlym samopoczuciu pilota naszej zalogi, czyli zony.

Woze tez 2 deseczki, bo czasem trzeba wjechac na nie jednym kolem, same lapy nie wystarczaja i wtedy jestem potrzebny w procesie jako fizyczny..

 

J. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic, u kolegi korbuja corki, to sie nazywa wychowanie.... :)

On tylko CZASEM im pomaga.

 

J.

 

Aha, koledzy, pamietajcie, ze lapy sluza TYLKO do poziomowania, NIE do podnoszenia przyczepy, ona musi stac na kolach, to juz bylo walkowane wprawdzie, ale nie zawadzi przypomniec... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno z kół jest niżej można z powodzeniem użyć podnośnika,

jest też specjalne urządzenie (chyba tray lok) nie znam nazwy ,które pozwala bezpiecznie wypoziomować oś na nierówności .nie mam narazie zdjęcia ,a na Alegro ostatnio tego nie widziałem .Ceny różne od 350 zł nowe do 90 zł używane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces wyglada nastepujaco - zona stoi w drzwiach od przyczepy, patrzy na poziomice i wydaje komendy a syn lata dookola i korbuje w odpowiednia stone.

Ja jako kierownik wycieczki pije piwo....

 

Rewelka Men, muszę tak samo zrobić, a ja młody, głupi zawsze wszystko sam ogarniałem. :ok:

 

 

Pozomice za 15 zeta mam w luku bagażowym i sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.