Skocz do zawartości
szczepan

Jak prawidłowo poziomować przyczepe?

Rekomendowane odpowiedzi

hippis

ale piszesz o średnicy gwintu nie łba śruby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ptaku

dlaczego uważasz że pisałem o łbie na nie o średnicy gwintu niewiem.gif (śruby do zawieś podaje się w średnicy gwintu i muszą mieć jeszcze zapas bezpieczeństwa )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
hippis

przepraszam :niewiem: , ale z przyzwyczajenia wyraziłem wątpliwość bo spotykam się dość często z określaniem rozmiarów śrub po wielkości klucza jakim się ją traktuje.np. stoi przedemną w kolejce w sklepie facet i prosi o 10 śrub 10 na 50, dostaje odpowiednie sruby i zaczyna się żalić że on przecież chcial takie cienkie na klucz 10 mm a nie takie wielkie. wypróbuję to na własnej przyczepie ale wydaje mi się, że 14 mm utwardzona i posmarowana troszeczkę powinna spokojnie wytrzymać. przecież to są obciążenia statyczne ( no może z wyjątkiem :lol: w przyczepie) jeszcze raz przepraszam za nieporozumienie.

Edytowane przez hippis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ptaku

14 w zupełności powinna wystarczyć .Już kupiłem takie ustrojstwo ,ale było bez śruby i oddałem beksa.gif

będę musiał sam coś takiego zmajstrować :niewiem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RobiBona

Witajcie

Podpatrzyłem wasze zdjątka i zrobiłem ( choć spawaczem jestem amatorem) coś takiego :

post-5536-0-54000400-1302095632_thumb.jpgpost-5536-0-16966600-1302095658_thumb.jpgpost-5536-0-67451300-1302095685_thumb.jpg

Największy problem był ze śrubą, jest z drobnym gwintem, ale holownik podniosłem do max. wys 15 cm.

Wszystkie elementy znalezione w garażu, zero inwestycji, no może w elektrody.

Radość z wykonania ..... bezcenna :rolleyes:

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marmur

Potrzeba matką wynalazku. Dobry patent, gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jankes

Gratulacje. Zdolny jesteś.:brawo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Witajcie

Podpatrzyłem wasze zdjątka i zrobiłem ( choć spawaczem jestem amatorem) coś takiego :

Radość z wykonania ..... bezcenna :rolleyes:

No suuuuper ! :winner:

Zastanawiam się ile waży to urządzonko ?

Jeśli mógłbym coś zasugerować to mocowanie łap do nakrętki śruby wyglądają trochę słabowicie

ja bym to wzmocnił jeszcze jakimś dodatkowym elementem - jakby nie było stoi na tym prawie pół przyczepy plus mieszkańcy

nocą :sleep: , a to może być dobrze ponad pół tony . Szkoda by się było obudzić myśląc, że jest trzęsienie ziemi :mlot:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Miodzio

RobiBona jeżeli mogę wtrącić słówko. W oryginale to urządzonka ma tylko 2 skośne powierzchnie do podnoszenia koła. Ty te powierzchnie oparłeś na profilu wobec czego pozbawiłeś się możliwości wsunięcia tego pod koło. No bo w takim układzie jak twój musiałbyś mieć wstępnie podniesione koło, żeby to wsunąć pod nie. Popatrz jeszcze na zdjęcie od bueranga a zrozumiesz o co chodzi.

Gratuluję szybkości realizacji pomysłu !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gregorio

zdecydowanie Miodzio masz rację

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

RobiBona jeżeli mogę wtrącić słówko. W oryginale to urządzonka ma tylko 2 skośne powierzchnie do podnoszenia koła. Ty te powierzchnie oparłeś na profilu wobec czego pozbawiłeś się możliwości wsunięcia tego pod koło. No bo w takim układzie jak twój musiałbyś mieć wstępnie podniesione koło, żeby to wsunąć pod nie. Popatrz jeszcze na zdjęcie od bueranga a zrozumiesz o co chodzi.

Gratuluję szybkości realizacji pomysłu !

RobiBogna zrobił po prostu wariant do najeżdżania :zarowka:. Wg. mnie też jest w porządku.

Dla zainteresowanych tematem wrzucam fotkę jeszcze lepszej ( chyba ) wersji :banan:

post-5494-0-46624400-1302106432_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RobiBona

I tu berunag ma rację jak wjadę na parcelę to sprawdzę ustawienie przyczepy i wtedy albo najeżdżam albo nie. A waga tego ustrojstwa 2 - 3 kg.

Dziękuję za docenienie :dzieki:

Co do mocowania do nakrętki ... to dwie blachy 2 mm powinny wystarczyć te na zdjęciu też nie wyglądają na grubsze

Edytowane przez RobiBona (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ptaku

beruang

a masz może wymiary tego ustrojstwa rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

beruang

a masz może wymiary tego ustrojstwa rolleyes.gif

Niestety nie, te fotki są wygrzebane z netu. Niemniej znając rozmiar opony i zakładając, że zagłębia się w stopniu minimalnym można się pokusić o zwymiarowanie całości :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ptaku

ok ,będę musiał tak zrobić :ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi