Skocz do zawartości

Jak prawidłowo poziomować przyczepe?


szczepan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
W dniu 20.03.2011 o 22:13, hippis napisał:

qrde ale lipę odwaliłem,:( dopiero dziś znalazłem ten temat i mnie oświeciłozarowka.gif. dziś już nie bo późno jest i hałasować pod blokiem nie chce, ale jutro koniecznie musze lecieć i opuścić przyczepkę, żeby całkiem stała na kołach bo ją podniosłem trochę za bardzo, kółka dotykają gleby ale są odciążone. teraz wiem do czego są kliny pod koła. swoją drogą chyba kupię przed wyjazdem majowym.

Nic się nie stało przyczepie. Minęło troche czasu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
12 godzin temu, witus napisał:


ce00f1b9e5de5e0ec07969b5e1258e28.jpg

@Kristofer, możesz się ustosunkować do swojej wypowiedzi? Bo jak dla mnie to jest wbrew temu, co wyczytałem na forum i wbrew moim przekonaniom. Im więcej punktów podparcia tym lepiej a koło manewrowe ma być na glebie by podtrzymywać dyszel/ramę. I nie wiem, czy jakikolwiek argument mnie przekona, by robić inaczej, ale jestem otwarty :D

No chyba, że jest jakaś różnica między kołem podporowym i kołem manewrowym - ja nie znam różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lbuster napisał:

@Kristofer, możesz się ustosunkować do swojej wypowiedzi? Bo jak dla mnie to jest wbrew temu, co wyczytałem na forum i wbrew moim przekonaniom. Im więcej punktów podparcia tym lepiej a koło manewrowe ma być na glebie by podtrzymywać dyszel/ramę. I nie wiem, czy jakikolwiek argument mnie przekona, by robić inaczej, ale jestem otwarty :D

No chyba, że jest jakaś różnica między kołem podporowym i kołem manewrowym - ja nie znam różnicy.

Była już przecież cała dyskusja o tym na forum, i tam Krzysiek argumentował swoją rację. Ja argumentowałem swoją. Stąd właśnie stanęło na tym, że są dwie szkoły. Jedni koło podnoszą, inni nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maarec napisał:

Ja twardo kołem manewrowym stabilizuje lekko przód, tak aby dyszel nie wisiał na ramie. Kółko delikatnie podpiera, nie przenosi dużego obciążenia.

Moim zdaniem to złoty środek. Zwłaszcza że na dyszel czasem się przysiądzie itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, witus napisał:

na forum było ustalone, że koło manewrowe po podparciu łapami idzie w górę i jest niepotrzebne, dobrze pamietam ?

Skoro manewrujemy cepką na tym kole, potem poziomujemy wzdłużnie i poprzecznie, to po cholerę go podnosić po rozłożeniu podpór :niewiem:

Ja tam sobie nie lubię dodawać bezsensownej roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro manewrujemy cepką na tym kole, potem poziomujemy wzdłużnie i poprzecznie, to po cholerę go podnosić po rozłożeniu podpór :niewiem:
Ja tam sobie nie lubię dodawać bezsensownej roboty. 


No żeby było lepiej :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, witus napisał:

No żeby było lepiej :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Daj linka do tej dyskusji, nie ma sensu powielać tego co tam już zostało napisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj linka do tej dyskusji, nie ma sensu powielać tego co tam już zostało napisane. 


Nie umiem szukać w Tapatalk. W trzy sekundy znajdziesz za pomocą Google, ja tek wczoraj wyszukałem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, witus napisał:

Nie umiem szukać w Tapatalk. W trzy sekundy znajdziesz za pomocą Google, ja tek wczoraj wyszukałem.

Niech Ci będzie ;) @lbuster proszę: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.