Skocz do zawartości

Jak prawidłowo poziomować przyczepe?


szczepan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Koledzy. Zakupiłem i zamontowałem w tym roku koło podporowe pneumatyczne.Jest ze względu na swą szerokość bardziej mobilne ale.... Jak się ono ma do stabilizacji przyczepy? Zauważyłem że jednak się trochę ugina-sprężynuje i w związku z tym jak się to ma do wytrzymałości przednich łap? Jakie powinno być ciśnienie w tym kole podporowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Zakupiłem i zamontowałem w tym roku koło podporowe pneumatyczne.Jest ze względu na swą szerokość bardziej mobilne ale.... Jak się ono ma do stabilizacji przyczepy? Zauważyłem że jednak się trochę ugina-sprężynuje i w związku z tym jak się to ma do wytrzymałości przednich łap? Jakie powinno być ciśnienie w tym kole podporowym?

Na oponce powinno być info. Dopompuj nic łapom nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Zakupiłem i zamontowałem w tym roku koło podporowe pneumatyczne.Jest ze względu na swą szerokość bardziej mobilne ale.... Jak się ono ma do stabilizacji przyczepy? Zauważyłem że jednak się trochę ugina-sprężynuje i w związku z tym jak się to ma do wytrzymałości przednich łap? Jakie powinno być ciśnienie w tym kole podporowym?

 

To nie jest koło podporowe i nigdy nim być nie powinno. To jest koło manewrowe i tylko taką rolę pełnić powinno.

Do stabilizacji i podpierania przyczepy służą wyłącznie podpory. Nie rozumiem zamysłu podpierania przyczepy dodatkowo kołem manewrowym.

To może prowadzić jedynie do niepotrzebnych naprężeń dyszla, ramy i szkieletu przyczepy (w zależności od ogólnego stanu przyczepy oraz od różnic w nacisku ze strony podpór oraz koła manewrowego, zwłaszcza na niestabilnym, nieutwardzonym podłożu).

IMHO

 

PS

Koło napompuj tak, jak napisał Witus (w/g danych umieszczonych na boku opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, robię tak zawsze i przez całe swoje karawaningowe życie :skromny:

Powody już podałem.

{style_image_url}/attachicon.gif na kempingu.jpg

A jak na dyszlu są trzy rowery? Kurcze nigdy nie podnosiłem tego kółka podczas postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trzymałbym rowerów na dyszlu, będąc już w miejscu pobytu.

Gdy rowery są na dyszlu, ale podczas jazdy, to przyczepa "opiera się" w trzech punktach (koła/zaczep) i bez względu na jej ruchy, naprężenia nie występują, ponieważ każde z tych "podparć" jest w stanie dostosować się do chwilowego położenia nie zmieniając nacisku na pozostałych punktach podparcia.

Rozumiem, że podpierając na kempingu przyczepę podporami, chcesz "odciążyć" dyszel, na którym są rowery.

Jedyne wyjście, to jednak zdjąć rowery i trzymać je obok, choćby przypięte jakąś linką do dyszla.

Podpierając dyszel kółkiem manewrowym, tworzysz niepotrzebnie kolejny punkt podparcia, który nie ma możliwości wyrównania sił nacisku dla całej przyczepy. Nie masz dynamometru, który by pokazywał nacisk podpór i kółka, aby był on w każdym punkcie identyczny. Kółkiem manewrowym poziomuje się jedynie przyczepę, a po rozstawieniu podpór, najzwyczajniej podnosi się je do góry lub chowa. Teoretycznie, choć sam tak bym nie robił, podparcie kółkiem mógłbym dopuścić w jednej sytuacji: przyczepa z rowerami na dyszlu stoi na równym, twardym i b. stabilnym podłożu, np. na betonowej wylewce lub ułożonej kostce, gdzie nacisk raz rozłożonych podpór już się nie zmieni i tak samo będzie z naciskiem opuszczonego kółka, które w takim przypadku powinno jedynie b. delikatnie podpierać dyszel.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie trzymałbym rowerów na dyszlu, będąc już w miejscu pobytu.

Gdy rowery są na dyszlu, ale podczas jazdy, to przyczepa "opiera się" w trzech punktach (koła/zaczep) i bez względu na jej ruchy, naprężenia nie występują, ponieważ każde z tych "podparć" jest w stanie dostosować się do chwilowego położenia nie zmieniając nacisku na pozostałych punktach podparcia.

Rozumiem, że podpierając na kempingu przyczepę podporami, chcesz "odciążyć" dyszel, na którym są rowery.

Jedyne wyjście, to jednak zdjąć rowery i trzymać je obok, choćby przypięte jakąś linką do dyszla.

Podpierając dyszel kółkiem manewrowym, tworzysz niepotrzebnie kolejny punkt podparcia, który nie ma możliwości wyrównania sił nacisku dla całej przyczepy. Nie masz dynamometru, który by pokazywał nacisk podpór i kółka, aby był on w każdym punkcie identyczny. Kółkiem manewrowym poziomuje się jedynie przyczepę, a po rozstawieniu podpór, najzwyczajniej podnosi się je do góry lub chowa. Teoretycznie, choć sam tak bym nie robił, podparcie kółkiem mógłbym dopuścić w jednej sytuacji: przyczepa z rowerami na dyszlu stoi na równym, twardym i b. stabilnym podłożu, np. na betonowej wylewce lub ułożonej kostce, gdzie nacisk raz rozłożonych podpór już się nie zmieni i tak samo będzie z naciskiem opuszczonego kółka, które w takim przypadku powinno jedynie b. delikatnie podpierać dyszel.

IMHO

Dowiedziałem się czegoś nowego, umknęło mi wcześniej z tym kołem. Rowery to tak rzucone na szybko, nie wożę ich na przyczepie, mam za lekki samochód (wolę na dachu samochodu).

 

Gdzieś mi się zakodowało, że to głownie podparta w trzech miejscach rama odpowiada za stabilizację przyczepy na postoju i nie czytałem od lat na ten temat.

 

Dziękuję za pomoc, wdrożę na najbliższym wyjeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kempingu moja przyczepa jest zawsze podniesiona tylko na łapach, kółko, zaś traktowane jest tylko jako manewrowe !

No to pozazdrościć szczęścia. Poprzedni właściciel mojego Knausa 470 prawdopodobnie poziomował podporami, jedna z nich ma pogiętą prowadnicę i wymienioną śrubę, druga śruba ukręciła się mi bez powodu (sruby to są rurki z gwintem).

Może przyczepę 390 która niewiele waży da się tak podnieść, ale większych nie warto ryzykować.

P. S. Ostatnio na kempingu ustawiałem przyczepę i pod jednym kołem było grzązko, przeciągnełem ją więc by z dołka ją wyciągnąć. A gość z personelu, radzi mi "trzeba bylo na łapach podnieść, ludzie mówią że najlepiej jak koła są w powietrzu", rece mi opadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Edit     na kempingu moja przyczepa jest zawsze podniesiona tylko na łapach, kółko, zaś traktowane jest tylko jako manewrowe !

 

 

Według mnie prawidłowo wypoziomowana i ustawiona przyczepa to taka  

gdy spoczywa na czterech łapach  i kołach czyli w sześciu  miejscach  podparta i według poziomicy trzyma poziom a manewrowe koło  w górze  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit na kempingu moja przyczepa jest zawsze podniesiona tylko na łapach, kółko, zaś traktowane jest tylko jako manewrowe !

 

 

Według mnie prawidłowo wypoziomowana i ustawiona przyczepa to taka

gdy spoczywa na czterech łapach i kołach czyli w sześciu miejscach podparta i według poziomicy trzyma poziom a manewrowe koło w górze

 

Dokładnie o tym mówił Krzysztof. Użył skrótów, które mogły zasugerować, że jego koła nie stoją na ziemi, chodziło mu tylko o kółko manewrowe. Tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy w 6 punktach czy w 7 punktach równie dobrze któryś z tych 6 punktów może być wadliwy lub zle ustawiony jak się robi wszystko z głową i tak jak powinno to nie powinno być problemów. Byle na siłę nie podnosić przyczepy na tych punktach a wykorzystywać jako podpory

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym mówił Krzysztof. Użył skrótów, które mogły zasugerować, że jego koła nie stoją na ziemi, chodziło mu tylko o kółko manewrowe. Tak myślę.

 

Ależ oczywiście - dokładnie tak, jak myślisz :ok:

Nawet nie przyszłoby mi do głowy, że moje ostatnie posty można by było odczytać inaczej.

Pisząc o podnoszeniu kółka, wyraźnie napisałem, że chodzi o kółko manewrowe, a nie koła przyczepy.

Przyczepa prawidłowo ustawiona, zwłaszcza do przebywania w niej jest wtedy, jeśli jest wypoziomowana podłużnie i poprzecznie, stoi na własnych kołach i podparta jest czterema podporami (wyłącznie).

Jedynym wyjątkiem mogą być przyczepy z zamontowanym układem "samo-poziomowania", który ustawia podpory elektrycznie lub olejowo.

Nawet przyczepy lekkie, mimo, że bardzo łatwo unieść je w całości na podporach, nie powinny być w taki sposób ustawiane.

 

PS

Co do ustawiania przyczepy "z głową", to lektura forumowych tematów ujawnia całą prawdę, jak to różnie z tą "głową" bywa, dlatego zamiast używać takich i podobnych sformułowań, moim zdaniem, trzeba opisywać i podawać (często na tacy) prawidłowe zasady postępowania. Dotyczy to wszystkiego, nie tylko ustawiania przyczepy, ale np. instalacji gazowych, elektrycznych, układu jezdnego i całej reszty.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.