Skocz do zawartości

Impregnat do przedsionka 12-15m2


francesco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój przedsionek został wyprany przez poprzedniego właściciela i teraz mi przecieka.

Jest to stary solidny bawełniany daszek - ale ... ;)

 

Przeglądam forum, google i jest tego dużo, ale z uwagi na powierzchnię ok. 12-15 m2, muszę kupić duże opakowanie.

 

Bardzo proszę doradźcie co kupić? nie chcę spray'ów tylko raczej płynny do nakładania np. pędzlem. Może coś na bazie wody?

 

Znalezłem na jakimś forum rycerskim ;) patent wosk pszczeli + terpentyna podobno stary i bardzo skuteczny środek - zostawiam go jednak jako ostateczność.

 

Proszę pisać nazwy sprawdzonych impregnatów, które użyliście i możecie śmiało polecić.

(duża powierzchnia, bawełna, względnie tanio ma być ;) )

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde :czerwona: w jakiej postaci miałeś ten sylkon?

 

klej sylikonowy czy taki jak spraye do zamków?

 

 

Dzięki Messert, przeglądam codziennie alledrogo pod kątem impregnatów i go nie widziałem.

Zaczekam do weekendu, może ktoś coś poleci sprawdzonego, jak nie będzie odzewu to go zamówię na przyszły tydzień i zobaczymy - najwyżej sylikonem się zrobi...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

francesco

wtedy kupiłem to, co było dostępne (było to kilkanaście lat temu, na wakacjach, w najbliższym sklepie były .... gwoździe, łańcuchy do wiązania krów, trochę ówczesnej chemii i między innymi - silikon w tubach). Był to silikon bezbarwny "uniwersalny", przedsionek rozłożyłem na ziemi na kawałku sklejki (żeby było "płasko") wewnętrzną stroną "na górze" i smarowałem cienką warstwą, rozprowadzałem ją jak najcieniej plastikową szpachelką. Poleżało trochę na słońcu, jak przestało się lepić - zmontowałęm przedsionek.

Ponieważ silikon był cienką warstwą - był elastyczny i nie "odłaził". Chyba nigdy potem nie było porzeby "poprawiać". Jedyny minus - tkanina od wewnątrz przybrała ciemniejszy kolor no i było widać smugi po szpachelce - ale mi to nie przeszkadzało :czerwona:

Możesz wcześniej zrobić "próbę" na kawałku jakiejś tkaniny. Potem trzeba podjąć "męską decyzję" bo po nałożeniu silikonu nie ma odwrotu, nie da się go usunąć

 

pozdrawiam - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

francesco

raczej uszczelniacz - np. coś takiego:

http://allegro.pl/item1046509881_silikon_tytan_proffesional_uniwersalny_bezbarwny.html

na pewno - jak poszukasz np "firmy" Castorama to będzie jeszcze taniej ...

 

pozdrawiam - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj to co napisałem wyżej ...

<< przedsionek rozłożyłem na ziemi na kawałku sklejki (żeby było "płasko&quot ;) wewnętrzną stroną "na górze" i smarowałem cienką warstwą, rozprowadzałem ją jak najcieniej plastikową szpachelką. >>

 

czyli nakładałem na wewnętrznej stronie :czerwona:

na zewnętrznej nie było (przynajmniej u mnie) żadnych śladów, nic nie "przemiękło", ale tak jak pisałem - zrób sobie próbę na kawałku materiału podobnego do tego, z jakiego masz przedsionek (czasami worek na rurki i na płachtę są z podobnego materiału :czerwona:)

 

pozdrawiam - Pan Kleks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.