Skocz do zawartości

dodatkowe lusterka raz jeszcze


GREJZI

Rekomendowane odpowiedzi

Rozdział 2 (Wyposażenie) Paragraf 11.1., ppunkt 5.

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20030320262

 

oraz

http://lex.pl/serwis/du/2009/0639.htm

 

par 1.ppkt 1

 

cyt.

w lusterka zewnętrzne zapewniające pełną widoczność do tyłu z miejsca kierowcy, na czas przejazdu - w odniesieniu do pojazdu silnikowego ciągnącego przyczepę o szerokości większej niż szerokość pojazdu ciągnącego;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam - ja mam lusterka dodatkowe nakładane na oryginalne za pomocą gum i jestem z nich zadowolony.Ale ja je ustawiam na koła przyczepy i przy okazji czasami z nich korzystam - wystarczają oryginalne - tak czy owak powinny być zapięte - by nie mieć kłopotów z niebieskimi.

 

Pozdro,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako że jestem na starcie i kompletuję całość - też lusterka do Vectry B - ale chyba mam pomysła i sam coś zaaranżuję , a może ktoś już sam wymyślił coś - do takiego holownika ? Widziałem jakiś kolega sprzedał Vec B i miał oryginalne niemieckie lusterka holownicze ,niesprzedane  -ale przegapiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nie wiem jak inni ale ja tak jak kolega Gosioman skompletowałem całość jak kupowałem pierwszą przyczepę. Między innymi były to lustra, których użyłem 2 razy. Nie dość że drgania mnie denerwują to uważam, że nie wiele pomagają. Pomijam wątek "niebieskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze są Unimila, ale ja polecam Durexa. 

Besiek - przedstwiciele gum na zlotach rozdają jako gratisy..hahaha

Co więcej nawet perferowane łatwiej będzie jemu szpagat przeciągnąć aby powiązać..  :lol2:

Ja mam na błotnik takie jak Mariusz (NICKT) ale coś za krótkie gumy i musze pomyśleć o zmianie ich do nowego holownika :)

post-5064-0-57652600-1381428980_thumb.jpg

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tymi to ja nie zaczepie, a wiązać nie będę. :nono:

To może chociaż napisz do jakich luster i które gumy, albo choćby w jakim mają być kolorze, troszkę ułatwi to pomoc w problemie. Może i są na tym forum cudotwórcy, ale jasnowidzów jeszcze nie spotkałem.

 

 

Besiek - przedstwiciele gum na zlotach rozdają jako gratisy..hahaha

Co więcej nawet perferowane łatwiej będzie jemu szpagat przeciągnąć aby powiązać..  :lol2:

Ja mam na błotnik takie jak Mariusz (NICKT) ale coś za krótkie gumy i musze pomyśleć o zmianie ich do nowego holownika :)

Ja sobie dorobiłem i założyłem dłuższe te haki z drutu które zaczepiasz o dolną krawędź drzwi. Spisuje się to bez zastrzeżeń.

Edytowane przez Besiek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż napisz do jakich luster i które gumy, albo choćby w jakim mają być kolorze, troszkę ułatwi to pomoc w problemie. Może i są na tym forum cudotwórcy, ale jasnowidzów jeszcze nie spotkałem.

 

 

Jakoś kolega @Maciej wie o co chodzi, pisząc że drgają. Może nie jest cudotwórcą ani jasnowidzem, ale jakoś "łapie" temat - może to sposób myślenia?

Więc dodam - mam lusterka które najczęściej można nabyć w  marketach. http://allegro.pl/lusterka-do-ciagniecia-przyczepy-kempingowej-i3621675939.html

Lusterka posiadają dwa ramiona, na których są występy. 

Krawędzią-występami zaczepiamy o krawędzie lusterka samochodowego a następnie za pomocą dwóch gum które są umocowane do ramion lusterka dodatkowego, opasamy lusterko zasadnicze - czyli samochodowe po przez naciąganie gumy.

Gumy te, na swej szerokości maja kliny - ząbki tak jak na zasadzie pasków do rozrządu. 

Dodam, że mam 5 takich lusterek i teraz nie mam jeszcze zamiaru kupować innych lusterek mocowanych na błotniki lub na drzwi.

Więc pytanie, czy wie ktoś gdzie takie gumy można dokupić?

Edytowane przez mirekg9 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś kolega @Maciej wie o co chodzi, pisząc że drgają. Może nie jest cudotwórcą ani jasnowidzem, ale jakoś "łapie" temat - może to sposób myślenia?

Więc dodam - mam lusterka które najczęściej można nabyć w  marketach. http://allegro.pl/lusterka-do-ciagniecia-przyczepy-kempingowej-i3621675939.html

Lusterka posiadają dwa ramiona, na których są występy. 

Krawędzią-występami zaczepiamy o krawędzie lusterka samochodowego a następnie za pomocą dwóch gum które są umocowane do ramion lusterka dodatkowego, opasamy lusterko zasadnicze - czyli samochodowe po przez naciąganie gumy.

Gumy te, na swej szerokości maja kliny - ząbki tak jak na zasadzie pasków do rozrządu. 

Dodam, że mam 5 takich lusterek i teraz nie mam jeszcze zamiaru kupować innych lusterek mocowanych na błotniki lub na drzwi.

Więc pytanie, czy wie ktoś gdzie takie gumy można dokupić?

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Pasek-gumowy-do-lusterka/2148

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sywa, osoby które "łapią temat" wiedzą, że jest co najmniej kilka rodzajów lustere.k na gumki i w związku z tym kilka rodzajów gumek (do lusterek), więc pytanie kolegów o jakie lustra chodzi - w pełni uzasadnione. Nawet lusterka o "dwóch ramionach z występami" niewiele wnosi. Dlatego na przyszłość proponuję wklejać link z zdjęciem, żeby nie było niedomówień.

Co do lusterek - zdecydowanie nie poleca tych "marketowych" Za 125 zł są bardzo dobre lusterka:

http://allegro.pl/lusterka-do-holowania-przyczep-okazja-duni-i3619800054.html

 

Te używałem przez 4 sezony. Nigdy nie bylo problemów. Zrobione kilkanaście tysięcy kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.