Skocz do zawartości

dodatkowe lusterka raz jeszcze


GREJZI

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy patent, muszę nad czymś takim pomyśleć. Mechanizm oporowy nie jest na pewno wytarty, zresztą lusterek nigdy nie składałem. Obydwa chodzą tak samo lekko.

 

Może jeszcze jakieś gumki pomiędzy lusterko a wysięgnik zdały by egzamin, na to jakąś opaskę. Dzięki za naprowadzenie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam takie i da się żyć

 

żyć się da. Ale:

- paski potrafią spaść i zasłaniać lusterko podstawowe,

- jak naciągasz pasek, to musisz uważać, żeby paska nie zerwać, z kolei jak za lekko naciągniesz, to lusterko zgubisz,

 

Takie lusterka dostałem przy poprzedniej przyczepce. I oddałem je sprzedając.

 

Pomijam fakt, że za każdym razem trzeba je ponownie montować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka zakupiłam http://allegro.pl/item105...empingowej.html

"Na sucho" prezentują się całkiem całkiem - zobaczymy jak się sprawdzą podczas ciągnięcia budki. Nastąpi to w sobotę - ciągniemy do Ustki

 

 

Lusterka OK, OK OK- nie drgają, nie pozostawiają żadnych śladów mocowań po zdemontowaniu, a założenie to już naprawdę pikuś. No i przyszłościowe, bo pasują do każdego auta (znajomi stwierdzili, że najlepiej prezentowałyby się w Żuku - może kiedyś... :ok::ok:

 

Pozdrawiam

Grażyna

 

[ Dodano: Wto 29 Cze, 2010 12:59 ]

nie mogę zamawiać wysyłką ponieważ pojutrze planuje wyruszyć po przyczepę.

 

ja kupiłam na allegro, telefonicznie "przyspieszyłam" - na drugi dzień była już paczuszka za pobraniem.

post-145003-imported-f129b9d3-9402-440d-8031-dd163f4b1e45_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich.

Czy ktoś się orientuje czy muszę mieć dodatkowe lusterka do holowania ?

Holownik: Skoda Octavia 1,9 Tdi szerokość 1750 mm , a przyczepa Sprit Alpine 2000/2100 ?

W lusterkach standardowych mam elegancki widok z obu stron ale czy "smerfy" się nie przyczepią,jak nie będę miał dodatkowych?

 

Ps.: Lusterko z prawej strony w Skodzie jest mniejsze i te dodatkowe które posiadam (na gumki) nie ma się na czym trzymać :-(

 

Pozdrawiam forumowiczów i proszę o pomoc !!!

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że lusterka powinny zapewniać widoczność z tyłu, więc powinny wystawać poza obrys budki. Jaką masz szerokość przyczepy? Raczej od tego uzależniałbym posiadanie lusterek i podstawę prawną mandatu. Przepisu wprost - nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przyczepa ma 2000 lub 2100 mm szerokości , a więc jest 250 - 300 mm szersza od Holownika tyle że tak jak piszę widoczność mam badzo dobrą bez tych dodatkowych lusterek !!

Problem leży w tym czy "niebiescy":policja: mogą się przyczepić do ich braku???

 

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę Kolego kb2009, że widzisz cokolwiek za przyczepą jadąc prosto. Ja ciągnąłem Adrię o szerokości ok. 2,1m Skodą Superb (szersza od Octavii i ma dwa duże lusterka po obu stronach) i bez dodatkowych lusterek widziałem tylko boki przyczepy, ale nie widziałem, czy np. ktoś za mną jedzie. Więc powinieneś mieć dodatkowe lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - przepis mówi wyraźnie! Lusterka MUSZĄ zapewnić widoczność do tyłu. Żadne lustra nie wystające poza obrys, tego warunku nie spełnią (ew. boczny peryskop).

Tobie się tylko wydaje, że coś widzisz. Nie bierzesz pod uwagę olbrzymiego "martwego pola" - czyli tego czego nie widzisz. Ile kilometrów zrobiłes z budką?

 

Moim zdaniem, policjant ma pełne prawo dowalić Ci mandat. Powiem więcej - ma taki obowiązek.:niewiem:

 

W czym masz problem? Nie chcesz zainwestować kilkudziesięciu zł kosztem bezpieczeństw swojego i bliskich oraz innych?

 

A może jest inny powód? Szybkość demontażu? Ja swoje demontuję w 30 sekund. Oba. Montaż - 1 minuta (oba) z ustawieniem. Mam stały element na obudowie lusterka, które wożę przez sezon i dokręcam tylko wysięgnik z dodatkowym lusterkiem. Polecam. excellent view (chyba tak się pisze). Koszt 150 zł. Warto zainwestować.

 

Sorry, że tak "niepolitycznie", ale zastanów się nad swoim pytaniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a moze ktos podac dokladny przepis na te lusterka? bo ja co prawda jezdze caly czas bez , mijam policjantow i jakos mi krzywdy nie robia :) tyle ze ja to co z tylu sie dzieje widze dokladnie we wstecznym lusterku przy oczywiscie odslonietych oknach ciepki ,patrzac zas z tylu przyczepki moje lusterka wystaja ok 7-8 cm na boki

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.