Skocz do zawartości

Dowód rejetracyjny - pozycja F.3


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, robafini napisał:

Ziarenko niepewności zasiane przez policjanta,

Jakiego? Podał podstawę prawną?

1 godzinę temu, robafini napisał:

zresztą gdziekolwiek się nie spojrzy wszędzie F3 = F2 pojazdu + F2 przyczepy.

Niby gdzie? Bo siedzę tu na forum, na FB i nie widzę. Owszem czasami są wątpliwości, ale jednak większość ich nie ma.

1 godzinę temu, robafini napisał:

Filmiki na YouTube - rzekome wywiady i tłumaczenia służbistów,

Gdzie te tłumaczenia słuzbistów? Czy ktokolwiek podał podstawę prawną ewentualnego wywodu?

1 godzinę temu, robafini napisał:

wszędzie wpajają, że nie można

Ja nie zauważyłem zupełnie takiej narracji.

1 godzinę temu, robafini napisał:

ale nikt nie wytłumaczy gdzie to jest prawnie zapisane. Zdziczeć można od takiego czegoś..

Bo nie ma nigdzie tego napisanego. Jak ktoś głosi herezje, że ziemia jest płaska, a też masz mnóstwo filmików na ten temat, publikacji i innych kretynizmów. Czy to dowodzi czegokolwiek?

1 godzinę temu, robafini napisał:

Im mniej w dowodzie tym mniej problemów, nie wiedzą od czego jest F3 a potem głoszą teorie i tak to jest. Byłoby F2 O1 i spokój :)

Jest F2 i O1, jedno to DMC a drugie to MMC. Jak suma tych dwóch pól ma dać wynik w postaci DMC zespołu? Nie wiem.

Dla mnie większość osób nie odróżnia RMC, MMC i DMC i stąd ich niezrozumienie tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 25.03.2022 o 19:49, robafini napisał(a):

Z ciekawości wysyłałem maila do KGP i WITD i od tygodnia cisza. Czyżby brak wiedzy .. https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji16.png

Z ciekawości to minął niemal rok od wysłania maila przez Ciebie do KGP i WITD. Powiedz czy dostałeś jakąkolwiek odpowiedź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Honzik07 napisał(a):

Mam pytanko auto dmc 2070 max z przyczepa 3570 na przyczepę 1500 moja przyczepa dmc 1045 czy muszę mieć etola 

DMC auta 2070 kg + DMC przyczepy 1045 kg = 3115 kg. Czyli suma DMC zestawu wynosi mniej niż 3500 kg. Nie musisz mieć ani etolla ani ekstra uprawnień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak własnie do tej pory jezdziłem ale kumplowi ostatnio przyszła kara bo jechał i nie miał etola suma dmc nie przekraczała 3500 ale powiedzieli mu że nie interesuje ich to bo w dowodzie auta całkowity dmc z przyczepą ma 3650 i to jest dla nich ważne i trochę mnie to zbiło z tropu

Edytowane przez Honzik07 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Honzik07 napisał(a):

I tak własnie do tej pory jezdziłem ale kumplowi ostatnio przyszł są kara bo jechał i niemiał etola suma dmc nie przekraczała 3500 ale powiedzieli mu że nie interesuje ich to bo w dowodzie auta całkowity dmc z przyczepą ma 3650 i to jest dla nich ważne i trochę mnie to zbiło z tropu

Ale może poruszał się drogą objętą etolem dla wszyskich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Honzik07 napisał(a):

Trasa S8 przed mszczonowem raczej chyba nie

No to nie ma takiej możliwości. Coś Twój kolega albo źle zrozumiał, albo mu się coś pomieszało. W przepisach jest wyraźnie napisane, że na potrzeby etolla sumuje się DMC obu pojazdów, więc nie ma opcji, aby brano pod uwagę F3 pojazdu ciągnącego. 

Jakim autem dokładnie jechał i jaką przyczepę dokładnie ciągnął ten Twój kolega?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Honzik07 napisał(a):

VW ceedy dmc 2230 a przyczepy 1200 

No to nie ma możliwośći :) Jeśli faktycznie się go czepiają to niech im odpisze że zestaw miał sumę DMC taką i taką i nie przekraczał 3,5t i niech się bujają. A jak twierdzą, że liczy się F3 to niech podadzą podstawę prawną.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Viatolem .

Wymiana korespondencji trwała długo, ludzie po drugiej stronie niezbyt umieli po polsku, wszystko przypominało przysłowiowe gadanie ze ścianą. Rok lub dwa jeździłem bez Viatola, potem się poddałem i płaciłem. Temat drążyłem dalej i w końcu wycisnąłem z nich na piśmie że nie muszę płacić. Po jakimś czasie doczytałem się co spowodowało takie ich podejście. Otóż w początkach Viatolla rejestrujący w systemie ciągniki siodłowe itp. . rejestrowali je z najmniejszą DMC przyczepy jaka była możliwa a jeździli z taką jaka była potrzebna. To spowodowało reakcję Viatolla w postaci zalecenia  dla dokonujących rejestracji aby rejestrować te ciągniki z maksymalną DMC jaka jest dopuszczalna dla tego pojazdu. Ludzie na infolinii Viatola z mizerną znajomością jęz. polskiego i bladym pojęciem o pojazdach z przyczepami powtarzali jak mantrę wyuczone na szkoleniach formułki. Swoje doświadczenia opisałem w wątku o tytule; "Co z tym Viatolem?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Z ciekawości to minął niemal rok od wysłania maila przez Ciebie do KGP i WITD. Powiedz czy dostałeś jakąkolwiek odpowiedź? 
WITD nie odpisała, a KGP odpisała, że nie udziela porad prawnych podmiotom i osobom prywatnym. Odesłali mnie do jakiegoś zapisu, z którego nie wynika nic więcej niż wiemy sami, ale na logikę po roku czasu również twierdzę, że F3 to dmc zespołu pojazdów jako rzeczywistych mas w chwili ważenia. Producent w homologacji obniżył po prostu wagę być może ze względu na słabsze hamulce lub miał ku temu jakieś inne przesłanki. Reasumując tyle ile mam w o1 zapinam a jak komuś się nie podoba to niech waży i niech wychodzi f3 już na to nie patrzę. Żaden policjant jak narazie nie był w stanie mi tego wytłumaczyć, nawet taki który sam podróżuje z przyczepą kempingowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.