Skocz do zawartości

Dowód rejetracyjny - pozycja F.3


Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce nie ważą pojazdów poniżej 3,5T, ale już w Niemczech to robią.

 

Czyli jeżeli mnie zważą i wyjdzie, że zważone DMC zestawu jest <= DMC zestawu z pola F.3 DR pojazdu to nie powinienem mieć żadnych problemów? Na samym początku tak myślałem, ale po wywodach policji i inspekcji, że nie ważą zacząłem mieć wątpliwości. Pytanie kolejne: jeżeli kontrolujący będzie chciał mi wlepić mandać bo mu "wyjdzie" z dodawania, że DMC auta+DMC przyczepy > od DMC zestawu to mogę zażądać ważenia zestawu? Przecież można jechać sam, a mieć w bagażniku tone ołowiu plus holować przyczepę zgodnie z przepisami czyli o DMC <= wartości wpisanej w DR auta. Moim zdaniem ważenie powinno być jedynym warunkiem do nakładania kar za przekroczenie DMC zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kolejne: jeżeli kontrolujący będzie chciał mi wlepić mandać bo mu "wyjdzie" z dodawania, że DMC auta+DMC przyczepy > od DMC zestawu

 

Tak , możesz tez zawsze odmówić przyjęcia mandatu i sam podjechać na legalizowaną wagę aby mieć dowód w sadzie że byłeś niewinny :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z takim problemem :czerwona: . Moim zdaniem mogą się przyczepić tylko do przekroczenia DMC (auta,przyczepy czy całego zestawu). Dla mnie problem nie istnieje jeżeli nie przekraczasz DMC.

 

 

 

 

Poprawione Panie Miodek :czerwona:

 

a wg. Ciebie przekraczam?

 

auto:

MW - 1400

DMC - 1955

DMC zestaw - 2950

 

przyczepa:

DMC- 1000

 

to w końcu jak jest z tymi masami - liczy się tylko DMC czy też MW plus to co w samochodzie? Bo jeżeli tylko DMC to w żaden sposób nie mógłbym mieć homologowanego pojazdu na ciągnięcie przyczepy hamownej o masie DMC=1300kg, a tak mam wpisane w DR auta więc istotne jest ile mam na pokładzie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na pokładzie w ogóle nie jest istotne przy kontroli, to tylko jest istotne dla ciebie i komfortu jazdy. Jak wół wynika że musisz zmienić DMC przyczepy skoro nie łapiesz się na DMC zestawu. Jeż do diagnosty , postaw flaszkę i niech ci zdejmie ze 20 kg. Lub też szukaj innego holownika...

Najgorsze jest w tym przypadku to że masz w ogóle ten wpis z DMC zestawu - to troszkę miesza. Niby te 5 kg, nic nie znaczy (zwłaszcza że DMC przyczepy masz 1300kg) , ale lepiej to zmienić. Zawsze możesz trafić na kontrole i myślę że to numer jeden do którego się przyczepią - zbyt widoczne i na pewno będą sprawdzać. Jeszcze jest kwestia ubezpieczenia auta - nie daj Boże jakaś kolizja zestawem ,a ubezpieczyciel może szukać dziury w całym aby nie wypłacić odszkodowania. Jednym słowem - lepiej coś z tym zrobić.

Niestety takie anomalia to norma :czerwona: .

 

Pomyślałem sobie że może przy DMC zestawu chodzi o przyczepę bez hamulca? - totalna masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy duzo jeżdzicie po polsce ale ja tak,widziałem lotne patrole służby drogowej z mobilną wagą.Na razie ważą duże auta ale wydaje mi się ze jak nauczą je pokory w załadunkach to zaczną kasy szukać gdzie indziej.Nie miejcie służb za cymbałów i niemoty które nie znają kombinacji i cwaniactwea naprawde te czasy sie kończa gdzie można załatwic coś za co sie idzie kiblowac za butelczyne z biedronki za 14zł.rady pozostawmy fachowcom nie dawajmy rad ,,bo tak nam się wydaje'' :czerwona::czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rady pozostawmy fachowcom nie dawajmy rad ,,bo tak nam się wydaje''
:czerwona:

 

Kolego old Ty nie tylko możesz spokojnie , legalnie i bez obaw ciągnąć swoją przyczepę DMC 1000 kg.

 

Ty spokojnie , legalnie i bez obaw możesz ciągnąć przyczepę 1300 kg.

MW 1400 + kierowca 75 kg + przyczepa 1300 kg. = 2775 kg. a to dużo poniżej 2950 , czyli F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy duzo jeżdzicie po polsce ale ja tak,widziałem lotne patrole służby drogowej z mobilną wagą.Na razie ważą duże auta ale wydaje mi się ze jak nauczą je pokory w załadunkach to zaczną kasy szukać gdzie indziej.Nie miejcie służb za cymbałów i niemoty które nie znają kombinacji i cwaniactwea naprawde te czasy sie kończa gdzie można załatwic coś za co sie idzie kiblowac za butelczyne z biedronki za 14zł.rady pozostawmy fachowcom nie dawajmy rad ,,bo tak nam się wydaje'' :-]:czerwona:

I właśnie o to chodzi , żeby były kontrole z wagami (tak jak np w Niemczech) to problem w ogóle by nie istniał. Przy kontroli "wagowej" organ kontrolujący bierze pod uwagę RMC i wtedy pozycja F.3 spełnia swoje zadanie i nie budzi żadnych wątpliwości. U nas policja sprawdza tylko i wyłącznie DMC, a w tym przypadku pozycja F.3 troszkę miesza.... Nie twierdzę że wszyscy policjanci czy ITD to idioci - chociaż i znam takie przypadki :czerwona: , szkoda tylko stracić DR 700 km od domu....

Wracając do tematu - może opcja z jakimś magicznym pismem od diagnosty, policji czy ITD dała by radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - jak się obronić przed sytuacją, w której kontrola pozbawiona bezpośredniego ważenia chce nam zabrać DR? Możemy zażądać ważenia? Jak się zachować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to wpisy podawana przez Renault to jakaś paranoja ... niby można ciągnąć 1300 ale nie można bo wpis w innym miejscu mówi dokładnie odwrotnie ... czemu nie wpisali 950 i byłoby logicznie ?

 

Tylko Renault ma takie absurdy w homologacjach swoich samochodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to wpisy podawana przez Renault to jakaś paranoja

 

Na pierwszy rzut oka tak się wydaje ale w sumie zapis F.3 jest po to abyśmy wiedzieli do jakiej wagi zestawu jego zachowanie na drodze będzie bezpieczne. Zapis wcale nie przekreśla holowania przyczepy o masie jak w O.1 pod warunkiem, że suma G+O.1<=F.3 ot cała filozofia - tylko jak to wykazać bez wagi na drodze to już inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.