Skocz do zawartości

Dowód rejetracyjny - pozycja F.3


Rekomendowane odpowiedzi

Cały problem polega na tym, że zdecydowana większość interpretuje przepisy bo tak im jest łatwiej albo na ich korzyść zapominając, że nie są od interpretowania przepisów tylko do stosowania się do tych przepisów. Przy tym zasypując pytaniami osobę, która jasno to tłumaczy.

Chcąc określić czy nie przekracza się DMC zestawu jedzie się na wagę np na SKP. Po zsumowaniu nacisków osi wiemy czy mieścimy się w DMC F3.

Duzo pytań jest nie do Jacka00 a do ustawodawcy, dla czego określił takie a nie inne pozycje w DR. Przypuszczam że ustawodawca odeśle zainteresowanego do regulaminów EKG ONZ do których trzeba było dostosować polskie prawo a tam będzie wszystko wyjaśnione.

EDIT

MMC - jest to masa maksymalna całkowita pojazdu określona przez producenta pojazdu i nie musi być równa DMC

DMC - jest to dopuszczalna masa całkowita pojazdu, która nie musi być równa MMC ze względu na ograniczenia administracyjne

Edytowane przez MARIOczy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jacekzoo napisał:

Tomek, tego nie powiedziałem. 

 

 

Ale naprawdę prościej tego się nie da wytłumaczyć

Może mam słabszy dzień, ale jak sam widzisz niby prosta sprawa a tyle jest dyskusji na ten temat.
ja mając w DR DMC przyczepy 1800kg uważam że tyle mogę holować i już, do tego dochodzą odpowiednie uprawnienia
o których też już było pisane wiele razy, dlatego nie bardzo rozumie pisanie na ten temat tyle razy na forum.
Dlatego ja zawsze kupuje auta których możliwości holowania  są znacznie większe niż przyczepa którą posiadam
tak chyba jest najbezpieczniej :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Jacek. Wiem na czym polegał problem.

Tego nie da się zrozumieć na trzeźwo.

Wypilem dwa drinki, poczytałem raz jeszcze i już skumałem a przynajmniej dociera do mnie kwestia różnicy. 

Poważnie mówie, skumalem o co kaman. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.czasopismologistyka.pl/artykuly-naukowe/send/318-artykuly-na-plycie-cd-3/6088-artykul  
Nie wiem czy dobrze wkleiłem . jest to link do pliku pdf  gdzie jest to w miarę wytłumaczone . 
Trochu czytania jest ale temat do ogarnięcia .
U mnie działa jak skopiuję link i wkleję w przeglądarkę  może ktoś poda lepiej .

Edytowane przez leszek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, strus251 napisał:

Dobra, Jacek. Wiem na czym polegał problem.

Tego nie da się zrozumieć na trzeźwo.

Wypilem dwa drinki, poczytałem raz jeszcze i już skumałem a przynajmniej dociera do mnie kwestia różnicy. 

Poważnie mówie, skumalem o co kaman. 

Tylko po tych drinkach nie zapinaj przyczepy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Ooooo już pędzę do lodówki ?

Czezarr tak po mojemu co to pojąłem po %.

W każdym pojeździe masz podane: MW i DMC w dowodzie rejestracyjnym na gotowo. Z różnicy wyliczasz ładowność na szpej, autostopowiczów itd.

W przypadku zestawu masz podane tylko DMC przez co MW i ładowność mogą być różne. Ważne aby w czasie jazdy aktualne MW i ładowność jako suma nie przekroczyły DMC z F3.

Qrła, to było naprawdę proste. 

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Tylko po tych drinkach nie zapinaj przyczepy :P

Sezon już zakończony.

U siebie na szczęście w F3 mam: --- ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszek napisał:

https://www.czasopismologistyka.pl/artykuly-naukowe/send/318-artykuly-na-plycie-cd-3/6088-artykul  
Nie wiem czy dobrze wkleiłem . jest to link do pliku pdf  gdzie jest to w miarę wytłumaczone . 
Trochu czytania jest ale temat do ogarnięcia .
U mnie działa jak skopiuję link i wkleję w przeglądarkę  może ktoś poda lepiej .

;)https://forum.karawaning.pl/topic/5348-dowód-rejetracyjny-pozycja-f3/?do=findComment&comment=614527

 

Godzinę temu, strus251 napisał:

U siebie na szczęście w F3 mam: --- ;)

... pewnie zapomnieli wpisać :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: to jest proste - na trzeźwo trudniej, ale też da się ogarnąć - ale dalej twierdzę, że głupie (przynajmniej jeśli chodzi o samochody osobowe). Można było prościej, no ale po co...

Trzeba by może ten wątek podpiąć tak, żeby każdy, kto ma wątpliwości miał go "na oczach" i żeby Jacek po raz 473 nie musiał tego tłumaczyć.

Zwłaszcza puenta wątku powinna zapaść głęboko w pamięć - trza się napić...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.09.2018 o 01:43, jacek00 napisał:

Nie masz bo być może diagnosta na pierwszym przeglądzie nie wpisał. Teraz się nie dowiesz.

Możesz próbować dowiedzieć się na ile był homologowany Twój pojazd i wrócić do oryginalnych wartości

Ja też mam w tym Espace 2000 kg na pozycji przyczepy z hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przeczytałem cały wątek i oczywiście jasne to jest dla mnie ale..., Jak ktoś z forum napisał do KGP i mu odpisali że f3 to pozycja F2 i O1 to jak się trafi na takiego to problem gotowy. Jak się zacznę klucic i tłumaczyć to da mandat a jak nie przyjmę to jeździj na drugi koniec Polski na sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.