Skocz do zawartości

Dowód rejetracyjny - pozycja F.3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 lat później...

Witam. 

Chciałbym odkopać temat sprzed 5 lat :)

 

Moje auto to master - bus.

Mam jeszcze lepiej namieszane. W dowodzie rejestracyjnym widnieją opcje:

F1 - 3500kg

F2 - 3500kg

F3 - 5500kg

O.1 - 2000kg

i tutaj się pokrywa wszystko ładnie.

 

Natomiast na tabliczce znamionowej mam :

dmc pojazdu:  3500kg

dmc zestawu: 6300kg

i potem naciski na osie.

 

Czyli jaką przyczepę mogę ciągnąć i kto i gdzie popełnił błąd? 

Auto ściągnięte rok temu z DE, zarejestrowane w PL.

Aha, na haku jest homologacja 3000 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tyle ile pozwala Ci dowód rejestracyjny. A zapewne ktoś na stacji diagnostycznej znalazł jakieś wartości w jakiejś tabelce i wpisał do przeglądu i nie przejmował się tabliczką znamionową. A w WK wpisali te dane i wydali DR 3500/5500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz do diagnosty, robisz przegląd uzupełniający czy jakoś tak i diagnosta wystawia, że jest błąd w DR w jakiej pozycji i jak ma być.

Idziesz z tym do WK, wyrabiasz nowy DR i po temacie.

 

Inna sprawa czy z jakiegoś powodu wcześniej nie było zamieszane (sam ściągałeś?), warto zapytać w WK aby potem nie zatrzymali DR pod pretekstem kombinacji (co WK to inne reguły gry).

 

Czy warto teraz to prostować :hmm: pytanie powinno wyglądać inaczej, czy masz zamiar targać budę cięższą niż 2tony? Jeżeli tak, to trzeba by wyprostować, jak nie to szkoda kasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak strus251 rzecze: sam musisz sobie zadać pytanie i odpowiedzieć, czy potrzebujesz mieć możliwość ciągnięcia więcej niż 2000kg. Twój cyrk ;) . Co prawda lepiej mieć na holowniku wpisane jak najwięcej, a w ogonie jak najmniej, ale czasem nie ma potrzeby kombinowania. A za zaoszczędzone pieniądze można majówkę zorganizować na ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj rozmawiałem z diagnostą na temat mojej laguny. Mam wpisane wartości z dokumentów niemieckich na pierwszym przeglądzie.

F1 1940

F2 1940

F3 2900

O1 1300

 

Na tabliczce znamionowej są wartości 2900 i 1940.

Mam tak w moich dwóch lagunach.

 

Diagnosta twierdzi że problem ten dotyczy większości (jak nie wszystkich ) renault ściągniętych z Niemiec. Twierdzi że takie zapisy są ważne w Niemczech a zgodnie z naszymi przepisami obowiązują zapisy z tabliczki znamionowej.

 

Czyli zgodnie z prawem diagnosta powinien z tabliczki znamionowej wziąść wartość F3 2900 odjąć wartość F2 1940 i wychodzi wartość O1 960

 

Czyli prawidłowo powinno być

 

F2 1940

F3 2900

O1 960

 

Wpis taki jak ja mam w dowodzie i większość z nas jest wpisem wynikającym najczęściej z błędu diagnosty przy pierwszym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się z renówkami są problemy w ustaleniu parametru przyczepy. W tym przypadku 960 kg wynika z różnicy mas , ale są jeszcze takie dokumenty jak homologacja w której może  będzie zapisany wyższy parametr. Trzeba postarać się o duplikat homologacji i z nim udać się nawet do wydziału komunikacji i powinni go wpisać.

 Obecnie w dowodzie rejestracyjnym podaje się MMC przyczepy czyli dla tego pojazdu 1300, a diagnosta jest w stanie ustalić jedynie DMC przyczepy 960kg.

Czyli trzeba zdobyc homologacje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ręce mi opadły. W niedzielę zaopatrzyłem się w Scenica z 2004, ucieszyłem się, że DMC zestawu nie przekracza 3500kg a tu po poczytaniu sobie DR wychodzi że F3 przekraczam o 230 kg, mimo, że O1 jest 1300. Cepki nie zmienię bo raz nie mam za co a dwa spełniające wymagania dowodu rejestracyjnego są dla mnie za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jak w Scienicu przekraczasz DMC o 230kg ?

 

Ja dzisiaj rozmawiałem z diagnostą na temat mojej laguny. Mam wpisane wartości z dokumentów niemieckich na pierwszym przeglądzie.
F1 1940
F2 1940
F3 2900
O1 1300

Na tabliczce znamionowej są wartości 2900 i 1940.
Mam tak w moich dwóch lagunach.

Diagnosta twierdzi że problem ten dotyczy większości (jak nie wszystkich ) renault ściągniętych z Niemiec. Twierdzi że takie zapisy są ważne w Niemczech a zgodnie z naszymi przepisami obowiązują zapisy z tabliczki znamionowej.

Czyli zgodnie z prawem diagnosta powinien z tabliczki znamionowej wziąść wartość F3 2900 odjąć wartość F2 1940 i wychodzi wartość O1 960

Czyli prawidłowo powinno być

F2 1940
F3 2900
O1 960

Wpis taki jak ja mam w dowodzie i większość z nas jest wpisem wynikającym najczęściej z błędu diagnosty przy pierwszym badaniu.

Totalna bzdura !!

 

F1 1940
F2 1940
F3 2900
O1 1300

 

To są parametry prawdziwe

A nie jakieś 960kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Scenica (miedzy innymi dla wpisu F3 musiałem sprzedać bo wcześniej go nie miałem w DR i okazało się że prawie nic nie można do auta włożyć...), jestem na forum Scenicowym i też paru osobą pomagałem z poprawą tych wpisów...

Tak właśnie mają często francuskie auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Scenica (miedzy innymi dla wpisu F3 musiałem sprzedać bo wcześniej go nie miałem w DR i okazało się że prawie nic nie można do auta włożyć...), jestem na forum Scenicowym i też paru osobą pomagałem z poprawą tych wpisów...

Tak właśnie mają często francuskie auta...

Ale F3 ogranicza tylko masę zestawu i tyle. To nie znaczy, że nie możesz ciągnąć 1300 jak w O1

 

 

A jak diagnosta wylicza O1 odejmując DMC auta od pozycji w F3 to znaczy tylko tyle, że jest idiotą

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy zestaw masz np 3050kg, wiesz ze przyczepa ma 1300kg i niezbyt da się zjeść niżej...a auto samo waży 1600kg...to gdzie bagaże, gdzie ludzie...


Ale prawidłowo właśnie dla tych aut jest te 1250-1300kg na O1 i jest to bardzo ważny wpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.