Skocz do zawartości

folia UV na szyby


Rekomendowane odpowiedzi

mialem w samochodzie folie UV "jasno czarna" na szybach i z doswiadczenia wiem ze slonce tak mocno nie nagrzewalo wnetrza auta jak wtedy gdy byly "czyste" szyby przed oklejeniem

 

zastanawiam sie czy by tego nie zastosowac w przyczepe - rolety roletami ale wtedy w przyczepie robi sie jak w piwnicy :hop1:

 

ktos juz w cepce zastosowal taki patent - jak ta folia do kladzenia na mokro na szyby klei sie do plastiku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby w przyczepie są praktycznie płaskie więc położenie folii to praktycznie pestka :hop1:

 

Weź tylko pod uwagę... że każde zagięcie na szybkach w aucie kładąc folie się podgrzewa opalarką ... tutaj tego nie zrobisz...

 

opcja nr 1 tania folia z allegro ... koszt jakieś 15zł za rolkę i miłych ćwiczeń...

 

Opcja nr 2 trochę droższa folia ale ona potrzebuje podgrzewania na zagięciach i nierównych powierzchniach co przy szybach z tworzywa raczej się nie uda ale można próbować :hop1:

 

Tak czy owak jakoś nie brałem opcji przyciemniania pod uwagę ale może warto spróbowac :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejałem takie szyby w poprzednim kamperze ..... taką troszkę droższa folia ale z allegro ...... spokojnie to zrobisz na mokro bez podgrzewania troszkę zabawy ale da sie łanie to okleić......

Problem polega tylko na tym że jak juz okleisz to nie rozkleisz ...... bo tego kleju jak już folia porządnie wyschnie nie usuniesz z plastikowych szybek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje szybki przyciemniłem zaraz po zakupie przyczepki, zrobiłem to najtańszą folią i tylko na płaskiej szybie (na zagięciach szyba jest biała. Jak to wygląda to kwestia gustu - spisuje się to świetnie i drugi raz nawet bym się nie zastanawial. http://www.fanklub-niewiadowek.com/fanklub/nasze_niewiadowki/bigl.html no i aktualne 46b3f49d1a7f2b3dm.jpg

Nie mam żadnej izolacji w swojej Ence i powiem że nawet w największe upały (ponad 30*) jest bardzo znośnie w środku i zawsze wystarczył mi mały wiatraczek tylko do poprawienia cyrkulacji. Polecam każdemu taki zabieg .

Folie kładłem na mokro i wszystko było dobrze, a na zaokrąglenie raczej bym sie nie zdecydował (raz koszta, a dwa obawiam się zmatowienia szyby podczas podgrzewania). Tą folię zawsze mogę zerwać przed sprzedażą i wszystko będzie jak w oryginale - zwłaszcza że i koszt jest raczej symboliczny :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedrek101 też ma w niewiadce folię na tylnej szybce, więc pewnie kleić się da

 

co do przyciemnianych szybek, większość nowych tak ma

widać to np w tym wątku http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=6893&start=0

np fendt na pierwszym planie

borki2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia gustu,ale widziałem Niewiadówkę z czarnymi oknami,;wyglądała jak schron. :hop1:

 

W moim Swift-cie są orginalnie przyciemnione okna delikatnym fioletem,tylko jedno jest białe,

a różnica jest znacząca.

Więc może warto zainwestować w kolorowe szyby? :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można zainwestować ze 3000zł i (w waszym przypadku to 2 szyby) i cieszyć się z dokładnie takiego samego efektu co za 40zł - tylko po co :hop1: . Moim zdaniem warto wpierw samemu przyciemnić zwykłą folią, a dopiero potem myśleć o wpadaniu w koszta itp. Szczerze to nigdy mnie zbytnio nie obchodziło czy moja przyczepa komuś się podoba czy też nie - to mój domek i dla mnie jest bomba :hop1: . Można też kupić lepszą folię (termokurczkiwą) lub zlecić przyciemnienie w profesjonalnym zakładzie - koszt o wiele mniejszy a efekt identyczny jak w przypadku szyb przyciemnianych fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIGL, popieram.

 

bodzioklb, mój znajomy zajmował się oklejaniem szyb, niestety urwał się kontakt, mówił tak jak pisali tu wcześniej że ciężko z szyb od przyczep odkleić folię tak aby nie było śladu. Jednak on kleił tylko na powierzchniach płaskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy przy obu naszych autach wszystkie szyby przyciemnione i naprawde jesteśmy z tego rozwiązania zadowoleni :hop1: wnętrze się tak nie nagrzewa i przede wszystkim ma człowiek troche prywatności bo wścipskie zaglądanie nic gapiom nie daje :hop1: Do budki bym się mocno zastanawiał czy zastosować ten patent :hop1: gdy chce by wnętrze się nie nagrzewało to zaciągam rolety Miałem już w budkach oryginalnie przyciemniane szybki i spisywały się lecz wczesną wiosną i jesienią wnętrze jest ponure i niedoświetlone Teraz mam białe szyby i mam dużo jaśniej w budce przez co wydaje się większa przestronniejsza itd ale minusem jest jednak wdzierajace się ostre słońce i wtedy spisuja sie świetnie roletki Niewiem też jak by było z estetyka budki poddanej temu zabiegowi :hop1: może jeśli byłoby to delikatne przyciemnienie to nie było by źle ale mocno czarne szyby ... :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Minęło 6 lat od ostatniego postu, więc może i w technice coś się zmieniło? 

Ktoś oklejał szyby w ostatnim czasie?  

 

W kwestiach wizualnych to już chyba wszyscy się przyzwyczaili że najnowsze budy mają ciemne szyby, więc dziwnie to nie wygląda.

 

Klimy nie założę, a w gorące dni chociaż kilka stopni mniej to w nocy na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 6 lat od ostatniego postu, więc może i w technice coś się zmieniło? 

Ktoś oklejał szyby w ostatnim czasie?  

 

W kwestiach wizualnych to już chyba wszyscy się przyzwyczaili że najnowsze budy mają ciemne szyby, więc dziwnie to nie wygląda.

 

Klimy nie założę, a w gorące dni chociaż kilka stopni mniej to w nocy na wagę złota.

Owszem okleiłem tzw. lustrem weneckim lekko przyciemnianym - rewelacja - polecam.

post-4393-0-43551100-1456610019_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.